پاکستان به ایران و کره شمالی در لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف می‌پیوندد؟ - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پاکستان برای نرفتن در لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف چه می‌کند؟

اقدامات پاکستان درباره ۱۳ مورد باقی‌مانده قرار است در جلسه‌ای بین روزهای ۱۴ تا ۲۱ سپتامبر با شرکت مقامات اف‌ای‌تی‌اف بررسی شود. سپس در جلسه‌ای که در ماه اکتبر با شرکت همه اعضا برگزار خواهد شد درباره سرنوشت این کشور تصمیم‌گیری می‌شود - باقی ماندن پاکستان در "لیست خاکستری"، رفتن به لیست سفید، یا پیوستنش به ایران و کره شمالی در لیست سیاه.

پیش از جلسه ماه فوریه اف‌ای‌تی‌اف، پاکستان حافظ سعید، بنیان‌گذار گروه غیرقانونی لشکر طیبه، را دادگاهی و محکوم کرد، روندی که در اواخر ماه اوت با محکومیت سه تن از نزدیکان او به اتهام تامین مالی تروریسم ادامه یافت. پاکستان از آن زمان به بعد فشار زیادی به طالبان برای شرکت در مذاکرات آورده است، مذاکراتی که برای برنامه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از افغانستان بسیار مهم است.

نظرات مختلف حامی تلاش‌های دولت بوده است. سرمقاله‌ای که روز ۱ اوت در روزنامه لیبرال انگلیسی‌زبان پاکستان تودی منتشر شد گفت: "اگر پاکستان بتواند با ارائه اظهاریه‌ای نسبتا معقول به اف‌ای‌تی‌اف از لیست سیاه دوری کند، باید در ادامه روند مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم را که تا به حال از روی اجبار بوده است ادامه داد."

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از حجاب اجباری در خانه تا عکس یادگاری با ماسک؛ مدرسه در دوران کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دپوی دو هزار محصول «ایران‌خودرو» در بابل هم‌زمان با رشد ۴۳ میلیونی قیمت‌ها در بازاردر حالی که رسانه‌های دولتی ایران از «رکوردشکنی» قیمت خودروهای داخلی با افزایش تا ۴۳ میلیون تومان گزارش می‌دهند، انتشار تصاویری از دپوی دو هزار محصول «ایران‌خودرو» تنها در پارکینگ بابل موجب واکنش شهروندان شده است
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

۹ تجمع اعتراضی در سه روز؛ خلع ید مالک خصوصی نیشکر هفت تپه در دیوان محاسبات
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

طرح فلسطین در محکومیت توافق امارات و اسرائیل در اتحادیه عربی رد شدیک دیپلمات فلسطینی گفت که اتحادیه عرب پیش‌نویس طرح پیشنهادی فلسطین در محکومیت توافق عادی سازی روابط امارات متحده عربی با اسرائیل را رد کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تسهیلات لازم را در اختیار سرمایه‌گذاران در مناطق آزاد قرار دهیدرییس‌جمهور با بیان اینکه ما در مناطق آزاد و مناطق ویژه از سال ۹۲ تا ۹۸ ، ۱۳۴ میلیارد دلار صادرات داشته‌ایم، گفت: از رییس مناطق آزاد و مدیران همه مناطق آزاد درخواست می‌کنم که تسهیلات لازم را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

«ابله» در برابر «بزدل»؛ ترامپ و بایدن در روز کارگر به هم تاختند«بایدن می‌خواهد کشور را تسلیم ویروس کند، خانواده‌هایمان را تسلیم چپ‌های افراطی و مشاغل‌مان را تسلیم چین کند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »