پاکستان روز استقلال خود را همزمان با افزایش تنش با هند بر سر کشمیر جشن می‌گیرد

23/05/1398 10:12 ب.ظ

پاکستان روز استقلال خود را همزمان با افزایش تنش با هند بر سر کشمیر جشن می‌گیرد عمران خان، نخست وزیر پاکستان روز چهازشنبه هشدار داد که اقدام های جنجالی اخیر هند در مناطق مورد مشاجره «جامو و کشمیر» صلح منطقه را به خطر انداخته است.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - عمران خان، نخست وزیر پاکستان روز چهازشنبه هشدار داد که اقدام های جنجالی اخیر هند در مناطق مورد مشاجره «جامو و کشمیر» صلح منطقه را به خطر انداخته است. خان این اظهارنظر را به صدای آمریکا - عمران خان، نخست وزیر پاکستان روز چهازشنبه هشدار داد که اقدام های جنجالی اخیر هند در مناطق مورد مشاجره «جامو و کشمیر» صلح منطقه را به خطر انداخته است.

خان این اظهارنظر را به مناسبت جشن های روز استقلال کشورش و یک هفته پس از آن عنوان می کند که هند به طور یکجانبه وضعیت حقوقی این منطقه تقسیم شده نیمه خودمختار در هیمالیا را باطل کرد.

دولت هند ده‌ها هزار نیروی مضاعف در منطقه مستقر کرده و میلیون ها کشمیری را زیر کنترل امنیتی کم سابقه ای قرار داده است تا مانع واکنش های خشونت آمیز گسترده شود. با این وجود، بنا بر گزارش ها محدودیت ها در بخش هایی کاهش یافته است.

نخست وزیر پاکستان گفت: «روز استقلال فرصتی برای شادی فراوان است. اما امروز ما غمگین مخمصه برادران کشمیری مان در جامو و کشمیر اشغالی هستیم که قربانی سرکوب هند شده اند. به برادران کشمیری‌ام اطمینان می دهم ما در کنارشان خواهیم ایستاد.» headtopics.com

عمران خان روز چهارشنبه به منطقه مورد مناقشه کشمیر که در کنترل پاکستان است سفر کرد تا با کشمیری های ساکن مناطق تحت کنترل هند ابراز همبستگی کند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تعطیلات آخر هفته را دو روز کنید«تعطیلات در همه کشورها به دو شکل است؛ «تعطیلات مناسبتی» و «تعطیلات آخر هفته» که دو روزه است؛ علاوه بر آن ساعات کاری در اغلب کشورها، به‌خصوص کشورهای توسعه‌یافته در هفته کمتر از ۴۰ ساعت تعیین شده در صورتی که در ایران میزان ساعت کاری هفتگی ۴۴ ساعت در نظر گرفته شده، لذا باید علاوه بر دو روزه کردن تعطیلات آخر هفته ساعت کاری را طوری کاهش داد که حداکثر به ۴۰ ساعت در هفته برسد.» به جای 5 شنبه هم ای کاش شنبه ها تعطیل میشد یک اقتصاددان دوست داره تمام هفت روزه هفته بازار باز باشه ، اونی که شما میگید کارمنده نه فعال اقتصادی ، مغز فندقیا وجدانا اونقدی که ما ایرانیا کار میکنیم هیچ جایه دنیا کار نمیکنن پیشنهاد میدم دو روز اخر هفته که تعطیل خدادادی هست دو روز اول هفته رو هم تعطیل کنید برا نشاط بیشتر وسط هفته هم که مناسبتی تعطیله

معترضان برای دومین روز فرودگاه هنگ کنگ را مجبور به لغو پروازها کردندمعترضان برای دومین روز فرودگاه هنگ_کنگ را مجبور به لغو پروازها کردند روز سه شنبه تظاهرکنندگان دموکراسی‌خواه با اشغال دوباره ترمینال اصلی فرودگاه هنگ کنگ برای دومین روز متوالی باعث لغو همه پروازهای خروجی از این فرودگاه شدند.

معترضان برای روز دوم فرودگاه هنگ‌کنگ را فلج کردندپلیس و معترضان برای روز دوم در فرودگاه هنگ‌کنگ که یکی از شریان‌های اصلی پروازها در شرق آسیاست رو در روی هم ایستادند. یگان‌های ضدشورش برای خارج کردن معترضان به این فرودگاه اعزام شدند اما میان آنها و مخالفان دولت بارها درگیری فیزیکی روی داد و پروازها یکی پس از دیگری لغو شدند.

بردار میترا استاد: بدون معامله‌ای با خون خواهرم، «نجفی» را بخشیدیمبرادر میترا استاد می‌گوید محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران که به جرم قتل همسر دوم خود، به قصاص محکوم شده بود، را بخشیده‌اند. مسعود استاد بامداد چهارشنبه ۲۳ مردادماه با انتشار یک پست در صفحه اینستاگر

ترامپ: چین نفرات ارتش را به مرز با هنگ‌کنگ اعزام کرده استبا ادامه تنش و درگیری بین تظاهرکنندگان و پلیس در هنگ‌کنگ، رئیس جمهوری آمریکا گفته است دولت چین واحدهای نظامی را به سوی مرز هنگ‌کنگ اعزام کرده است. همزمان، گزارش شده است که پروازهای فرودگاه هنگ‌کنگ که خاطر حضور معترضان متوقف شده بود از سر گرفته شده است.

دونالد ترامپ: چین نیروهایش را به مرز با هنگ کنگ می‌فرستد همه در آرامش باشنددونالد ترامپ: چین نیروهایش را به مرز با هنگ کنگ می‌فرستد همه در آرامش باشند چین: معترضان هنگ کنگ شبیه تروریستان هستند