پاپ در بغداد: نباید از نام خداوند برای توجیه کشتار و تروریسم استفاده شود | DW | 05.03.2021

15/12/1399 07:03:00 ب.ظ

پاپ پس از ورود به بغداد ابراز امیدواری کرد که کشورها به طور صلح‌آمیز در کنار 'عراق رنج کشیده' بمانند، بی آنکه منافع ایدئولوژیک یا سیاسی خود را تحمیل کنند. پاپ با آیت‌الله علی سیستانی، مرجع شیعیان نیز دیدار خواهد کرد.

پاپ پس از ورود به بغداد ابراز امیدواری کرد که کشورها به طور صلح‌آمیز در کنار 'عراق رنج کشیده' بمانند، بی آنکه منافع ایدئولوژیک یا سیاسی خود را تحمیل کنند. پاپ با آیت‌الله علی سیستانی، مرجع شیعیان نیز دیدار خواهد کرد. پاپ در بغداد: نباید از نام خداوند برای توجیه کشتار و تروریسم استفاده شود پاپ پس از ورود به بغداد ابراز امیدواری کرد که کشورها به طور صلح‌آمیز در کنار"عراق رنج کشیده" بمانند، بی آنکه منافع ایدئولوژیک یا سیاسی خود را تحمیل کنند.

پاپ با آیت‌الله علی سیستانی، مرجع شیعیان نیز دیدار خواهد کرد.

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان روز جمعه ۱۵ اسفند (۵ مارس) پس از نشستن هواپیمای او در فرودگاه بغداد مورد استقبال مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراق قرار گرفت. او گفت احساس می‌کند بازدید از عراق که سال‌ها رنج کشیده وظیفه او بوده است.‌

پاپ در نخستین روز از دیدار سه‌ روزه خود با برهم صالح، رئیس جمهوری عراق دیدار کرد. برهم صالح ضمن قدردانی از سفر پاپ به عراق خطاب به او گفت: «پافشاری شما به سفر به عراق با وجود شرایط دشوار، بر اهمیت سفرتان می‌افزاید.» headtopics.com

از نام عمه پاپ استفاده بشه پس؟

رهبر کاتولیک‌های جهان طی سخنانی در برابر مقام‌های عالی‌رتبه عراق، نمایندگان پارلمان و نمایندگانی از هیأت‌های دیپلماتیک خارجی تأکید کرد که دعوت واقعی به دین در گرو دعوت به ارزش‌هایی نظیر صلح و محبت و زندگی مسالمت‌آمیز است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>