پامپئو: اون پای میز مذاکره برنگردد، ترامپ ناامید می‌شود

18/06/1398 07:45 ق.ظ

پمپئو: *اون پای میز مذاکره برنگردد، ترامپ ناامید می‌شود *رهبر کره‌شمالی تعهداتی را که به ترامپ داده، نقض نکرده است *امید داریم که پای میز مذاکره با آنها برگردیم *این بهترین نتیجه است

وزیر امور خارجه آمریکا گفت، کشورش امیدوار است که طی روزها یا هفته‌های آینده به روند مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با کره‌شمالی برگردد. رهبران این دو کشور باری دیگر در ماه ژوئن در یک منطقه مرزی بین دو کره دیدار و توافق کردند که گفت‌وگوها از سر گرفته شود اما این اتفاق تاکنون به وقوع نپیوسته است.

مایک پامپئو، رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در گفت‌وگو با شبکه خبری ای‌بی‌سی، اظهار کرد: ما می‌دانیم کیم جونگ اون به تعهد در قبال فرایند خلع سلاح ادامه داده است.

وزیر امور خارجه آمریکا ادامه داد: امید داریم که در روزها و یا شاید هفته‌های آینده پای میز مذاکره با آنها برگردیم. این بهترین نتیجه است. پامپئو بیان کرد، به رغم آزمایش‌های موشک‌های کوتاه‌برد که ناامیدکننده است، رهبر کره‌شمالی تعهداتی را که به ترامپ داده، نقض نکرده است. هدف آمریکا در راستای تحقق خلع سلاح هسته‌ای کره‌شمالی به‌گونه‌ای قابل راستی‌آزمایی پابرجاست.

او اظهار کرد: فکر می‌کنم اگر کیم جونگ اون پای میز مذاکره برنگردد یا آزمایش‌های موشکی‌ انجام دهد که با توافق‌های بین رهبران دو کشور در تعارض باشد، ترامپ بسیار ناامید خواهد شد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

برانکو: با باشگاه پرسپولیس پای مذاکره می‌نشینم اما تخفیف نمی‌دهم/ 4 سال صادقانه کار کردم- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnimبرانکو: *با باشگاه پرسپولیس پای مذاکره می‌نشینم اما تخفیف نمی‌دهم *چهار سال صادقانه کار کردم *من چهار سال به باشگاه پرسپولیس تخفیف دادم و با یک حقوق یکسان کار کردم

طالبان: آمریکا ضرر می‌کندطالبان: آمریکا ضرر می‌کند طالبان امروز اعلام کرد که تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر لغو مذاکرات صلح با رهبران این گروه باعث می‌شود آمریکایی‌های بیشتری جان و مال خود را از دست بدهند.

احمد توکلی: اینستکس مایه بدبختی ما می‌شودعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اروپایی‌ها از صدام هم با ما دارند بدتر برخورد می‌کنند. صدام نفت را به آنها می‌داد و در عوضش دارو و غذا می‌گرفت اما حالا اروپا به ما می‌گوید، در عوض پول نفت، غذا و دارو می‌دهد؛ آن هم با مبلغی که خودش تعیین می‌کند. با این روش ما بدهکار اروپا می‌شویم.

احتمال توافق صلح آمریکا با طالبان؛ تروریست دیروز، طرف مذاکره امروزپس از ۹ دوره مذاکره میان زلمی_خلیل‌زاد، فرستاده ویژه وزارت خارجه آمریکا و هیات سیاسی طالبان، حالا توافق‌نامه_صلح آمریکا با طالبان، آماده امضاست. نگاهی به دلایل و نتایج احتمالی این توافق در یادداشتی از سعید باقری، پژوهشگر حقوق بین‌الملل:

راه مذاکره با ایران باز استوزیر امور خارجه فرانسه گفت: فرانسه همچنان به گفت‌وگو با ایران ادامه خواهد داد.

لودریان: هنوز هم راه مذاکره باز استلودریان در واکنش به کاهش تعهدات برجامی ایران مدعی شد: *ایران هنوز چند ماه از [رسیدن به ] یک بمب هسته‌ای فاصله دارد *هنوز هم راه مذاکره باز است *فرانسه همچنان به دنبال مذاکره خواهد بود تا بتواند ایران را به پایبندی کامل بازگرداند