پامپئو: انتظار داریم که قطعنامه 2231 نیز مانند سایر قطعنامه‌های شورای امنیت اجرا شود- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر خارجه آمریکا: به زودی مکانیسم_ماشه را فعال می‌کنیم وزیر خارجه عراق: روابط ما با ایران تاریخی است

، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با همتای عراق خود «فؤاد حسین» در واشنگتن اعلام کرد که دولت متبوعش به‌زودی درخواست فعال‌سازی سازوکار بازگشت خودکار تحریم‌ها علیه ایران را به شورای امنیت ارائه خواهد کرد و انتظار دارد که مفاد قطعنامه 2231 نیز مانند سایر قطعنامه‌های شورای امنیت به‌طور کامل اجرا شود.

پامپئو در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره اینکه آیا آمریکا با توجه به خروجش از برجام در سال 2018 می‌تواند ساز‌وکار بازگشت خودکار تحریم‌ها علیه ایران را فعال کند، اظهار داشت: «ما این کار را به‌زودی انجام خواهیم داد و زمان‌بندی مربوطه را مشخص خواهیم کرد. قطعنامه 2231 یک قطعنامه معتبر و الزام‌آور از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد است. ما کاملاً انتظار داریم که این قطعنامه نیز درست مانند سایر قطعنامه‌های شورای امنیت اجرا شود.

وی افزود: «باید به یاد داشته باشید که قطعنامه 2231 یک سند آمریکایی نیست، بلکه سندی مربوط به شورای امنیت سازمان ملل متحد است. این سند مجموعه‌ای از بندها، حقوق و الزامات را در بر می‌گیرد. ما این قطعنامه را به‌طور کامل رعایت می‌کنیم و این انتظار را داریم که سایر کشورها از جمله تک‌تک اعضای دائم شورای امنیت نیز به آن پایبند باشند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آژانس نمی‌تواند پرونده‌ی بسته‌شده را دوباره باز کند/ دوران قَدَر قدرتی آمریکا تمام شده استظریف: مردم ولی‌نعمت ما هستند، عامل اصلی اقتدار کشور مردم هستند برخی در داخل کشور چندین‌بار برجام را تشییع کردند، ولی همین جنازه‌ی برجام و واقعیتی به نام قطعنامه ۲۲۳۱ آمریکا را شکست داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا پرواز هواپیماهای اجاره‌ای خصوصی به کوبا را ممنوع کردآمریکا پرواز هواپیماهای اجاره‌ای خصوصی به کوبا را ممنوع کرد این دستور دولت آمریکا در روز تولد فیدل کاسترو، رهبر پیشین و کمونیست کوبا که سال‌ها نخست وزیر و رئیس جمهوری آن کشور بود، صادر شد. فیدل کاسترو در سال ۲۰۱۶ درگذشت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نامزد دمکرات‌های آمریکا؛ جوبایدن کیست؟ سیاست‌هایش چیست؟ - BBC News فارسیدر آمریکا گردهمایی انتخاباتی حزب دموکرات شروع شده است. قرار است در پایان این رویداد مجازی چهار روزه، جو بایدن، رسما نامزدی این حزب را در انتخابات پاییز بپذیرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گفتگوی تلفنی وزرای دفاع روسیه و آمریکاسرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه با مارک اسپر، همتای آمریکایی‌اش تلفنی گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چالش ایران-آمریکا بر سر مکانیسم ماشه در برجام
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

خطر مرگ از بیخ گوش ترامپ گذشت- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimخطر مرگ از بیخ‌گوش ترامپ گذشت نیروی هوایی آمریکا حادثه هواپیمای ترامپ را تاييد كرد هواپیمای حامل ترامپ نزدیک بود با یک فروند پهپاد در نزدیکی فرودگاهی در واشنگتن برخورد کند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »