فشار_حداکثری

فشار_حداکثری

پامپئو متعهد شد تا «فشار حداکثری» بر ایران را حفظ کند- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که این کشور قصد دارد تا سیاست « فشار حداکثری» برای منزوی کردن ایران را حفظ کند.

22/11/2020 08:25:00 ب.ظ

پامپئو: فشار_حداکثری بر ایران را حفظ می‌کنیم سیاست مماشات با ایران زیان آور خواهد بود دولت ترامپ از طریق سیاست فشار حداکثری جلوی پرداخت میلیاردها دلار از منابع مالی ایران را گرفته است

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که این کشور قصد دارد تا سیاست « فشار حداکثری» برای منزوی کردن ایران را حفظ کند.

پامپئو در آخرین روز سفر 10 روزه‌اش به آسایی غربی و در مصاحبه با «نشنال» در ابوظبی مدعی شد که استراتژی امنیت ملی و سیاست خارجی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا «واقع بینانه» است، و برای دفاع از شهروندان آمریکا میتواند در سراسر دنیا نیرو داشته باشد.

کمپین حقوق بشر: آمریکا و اروپا باید مانع خونریزی بیشتر در ایران شوند | DW | 28.07.2021 مولوی عبدالحمید: ریشه ناآرامی‌ها و چالش‌ها در ندیدن واقعیت‌هاست | DW | 28.07.2021 درخواست چند سناتور آمریکایی از بایدن: به رئیسی ویزا ندهید | DW | 29.07.2021

وی اضافه کرد که تعهد خودش و ترامپ برای ارائه نتیجه بر مبنای دکترین «اول آمریکا» است و گفت: «نیاز است که آمریکا از نظر اقتصادی، دیپلماتیک و در صورت لزوم نظامی، آمادگی آن را داشته باشد که خودش را درگیر کند.»پامپئو همچنین با تکرار این ادعا که ایران عامل بی ثباتی منطقه است مدعی شد که اسرائیل می تواند شریک بهتری برای کشورهای خلیج فارس باشد.

وی افزود که دولت ترامپ از طریق سیاست فشار حداکثری جلوی پرداخت میلیاردها دلار از منابع مالی ایران را گرفته است.علاوه بر این پامپئو اضافه کرد بخشی از استراتژی دولت فعلی آمریکا گسترش و تشدید تحریم ها علیه دشمنان این کشور است که به ویژه با ایران همسو هستند. headtopics.com

وی در بخشی از این گفت‌وگو گفت که آمریکا ائتلافی بزرگ ایجاد کرده که تشخیص داد تهدید از جانب ایران است و توانسته بازدارندگی واقعی ایجاد کند و همچنین اضافه کرد: «ما حداکثر تلاش خود را کرده‌ایم تا نتایج خوبی برای مردم عراق حاصل کنیم. بنابراین، برای هر کشوری ما مجموعه ای از سیاست‌ها را در پیش گرفتیم و انزوای ایران رویکردی درست بود.»

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به گزارش هفته گذشته درباره بررسی اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران، آیا حمله‌ای در نظر گرفته شده است، بطور مختصر گفت که رئیس جمهور آمریکا هر اقدامی برای اطمینان از امنیت آمریکایی‎ها لازم باشد انجام می دهد و چهار سال سیاست دولت وی همین بوده است.

وی در این مصاحبه با حمایت از حضور نیروهای آمریکا در عراق، به تداوم حضور نیروهای ناتو در این کشور اشاره کرد. پمپئو همچنین درباره ادامه حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان گفت که دونالد ترامپ قصد دارد نیروهای این کشور را در خاک افغانستان به 2500 نفر کاهش دهد.

ادامه مطلب: خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

روایت تسنیم از پشت‌پرده اغتشاشات الیگودرز/ پاسخ قاطع مردم به پروژه کشته‌سازی ضدانقلاب/ سناریوی آشوبگران چگونه خنثی شد؟+ فیلم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

و اما بعد !؟ پومپی! شما دارین میرین، و احتمال محاکمه خودت و بقیه هم فرقه یهاتون بسیار زیاد است. پس شما به زندان و زباله‌ دان تاریخ می افتین. و دلارهای ایران آزاد خواهد شد.