پاسخ نماینده ایران به گزافه گویی‌های نماینده آمریکا و انگلیس

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

زهرا ارشادی، معاون نماینده ایران نزد سازمان ملل متحد در واکنش به اظهارات نمایندگان آمریکا و انگلیس بیان کرد که آنان باید سیاست های خود را اصلاح کنند.نماینده آمریکا و انگلیس بار دیگر با مقصر دانستن ایران تلاش کرد مسئولیت خود را در قبال اوضاع کنونی سوریه و منطقه انکار کند.

جمهوری اسلامی ایران قویا این اتهامات را رد می کند. ایران هرگز به دنبال کمک به سرریز مناقشه در منطقه نبوده و به دنبال تشدید یا گسترش تنش به کل منطقه نیست. علیرغم ابراز نگرانی از سرریز تنش در منطقه، آمریکا تلاش می کند از این وضعیت برای بی ثبات کردن سوریه و منطقه سوء استفاده کند. ایالات متحده مسئول تمام جنایات رژیم اسرائیل است. اقدامات وحشیانه و نسل کشی در غزه بدون رضایت صریح و حمایت همه جانبه سیاسی، مالی و نظامی و همچنین مشارکت آمریکا امکان پذیر نبود. باعث تعجب است که ایالات متحده در مورد حمایت از غیرنظامیان در غزه صحبت می کند و همچنین نگرانی های خود را در مورد نقض قوانین بشردوستانه ابراز می کند، در عین حال بیش از شش ماه است که شورای امنیت را از اقدام فوری و مناسب برای توقف جنگ در غزه متوقف کرده است.

اگر ایالات متحده واقعاً به غیرنظامیان اهمیت می دهد و حقوق بین الملل بشردوستانه را رعایت می کند، باید از سرزنش ایران خودداری کند و در عوض رژیم اسرائیل را مجبور به اجرای قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در مورد آتش بس کند. و اما اتهامات انگلیس. به جای انداختن تقصیر به گردن دیگران، انگلیس باید با اشتباهات خود مقابله کند و سیاست های زیانبار خود را که بر مردم منطقه تأثیر منفی گذاشته است، اصلاح کند. رنج طولانی مدت مردم فلسطین که بیش از هفت دهه ادامه دارد را می توان مستقیماً به سیاست های استعماری بریتانیا ردیابی کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران اتهام‌های بی‌اساس آمریکا و انگلیس درباره دریای سرخ و یمن را رد کردبه گزارش شبکه شرق، نماینده دائم ایران در سازمان ملل، اتهام‌های بی‌پایه و اساس آمریکا و انگلیس علیه جمهوری اسلامی ایران درباره وضعیت دریای سرخ و یمن را رد کرد.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

تکواندوی ایران با ۴ نماینده در پاریسبه گزارش شبکه شرق، نماینده وزن ۸۰+ کیلوگرم تکواندوی ایران با راهیابی به فینال مسابقات انتخابی المپیک در قاره آسیا، چهارمین و آخرین نماینده تکواندوی ایران در المپیک پاریس نام گرفت.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

آرین سلیمی هم المپیکی شد/ تکواندوی ایران با ۴ نماینده در پاریسنماینده وزن ۸۰+ کیلوگرم تکواندوی ایران با راهیابی به فینال مسابقات انتخابی المپیک در قاره آسیا، چهارمین و آخرین نماینده تکواندوی ایران در المپیک پاریس نام گرفت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حمله صهیونیست‌ها به کنسولگری، نشانه لجام‌گسیختگی و جنون این رژیم کودک‌کش استنماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه حمله به خاک ایران و نشانه لجام‌گسیختگی و جنون رژیم کودک‌کش اسرائیل است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سفر دیپلمات ارشد آمریکایی به منطقه قفقاز برای رایزنی درباره ایرانمعاون نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران از سفر به منطقه قفقاز جنوبی برای رایزنی درباره ایران خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بیانیه نماینده ولی‌فقیه و استاندار زنجان به مناسبت ۱۲ فروردیننماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار زنجان به مناسبت ۱۲ فروردین بیانیه‌ مشترکی منتشر کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »