پاسخ شهرداری و معلولان پایتخت به یک سؤال: تهران برای همه است؟

06/07/1398 01:50 ب.ظ

مروتی، فعال حقوق معلولان: سهم معلولان از حمل و نقل شهری تقریباً نزدیک به صفر است

همین چند هفته پیش بود که یک جوان نابینا در اصفهان به‌دلیل مناسب‌سازی نشدن ایستگاه اتوبوس برای معلولان، به بدترین شکل ممکن جان خود را از دست داد.

مروتی گلایه دیگری هم دارد؛ می‌گوید چند وقت پیش عکسی در صفحه اینستاگرام یکی از اعضای شورای شهر دیدم که ذیل آن نوشته بود «جلسات هم‌اندیشی تهران شهری برای همه».

به گفته نژادبهرام، در کمیته مناسب‌سازی معابر تأکید شد که تمام ایستگاه‌های خطوط جدیدالاحداث مناسب‌سازی شود و هیچ ایستگاهی بدون رعایت ضوابط مناسب‌سازی افتتاح نشود. headtopics.com

محمدی با اشاره به این که این پروژه‌ها را نمی‌توان در یک ماه یا یک سال انجام داد، می‌افزاید: یک دوره در مدیریت شهری چیزی که مورد توجه شهرداری در شهر بود، نقشه، تعداد طبقات و تراکم بود و ارتفاع کف خیلی مورد توجه نبوده است. زمانی که شما در برخی از خیابان‌ها حرکت می‌کنید می‌بینید پستی و بلندی بسیاری وجود دارد و ارتفاع مسیر تنظیم نشده است.کف را مهندس و بنای شماست که تعیین می‌کند.

البته برخی از این تغییرات اتفاق افتاده است. مثلاً در خیابان ولیعصر به‌عنوان بزرگ‌ترین خیابان خاورمیانه، کل پیاده راه را به یک شیب درستی برای استفاده همه تغییر دادند. در حال حاضر، در خیابان‌های اصلی شهر از آن پستی و بلندی‌ها خبری نیست. در مکان‌های دیگر، مخصوصاً در بافت فرهنگی و تاریخی که ما پیاده‌راه طراحی می‌کنیم به این مسائل دقت می‌شود تا برای توان‌یابان قابل استفاده باشد. headtopics.com

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

پمپئو: حمله شیمیایی به ادلب تایید شده است و بی پاسخ نمی‌ماندآمریکا اواخر ماه مه هنگام مطرح کردن شواهدی دال بر استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در حمله به ادلب تاکید کرده بود که واکنشی «سریع و مناسب» به این حملات نشان خواهد داد. جزئیات بیشتر⬇️ باید به مقر بشار اسد جنایتکار حمله شود آمریکا تشنه به خونه به آمریکا چه در سوریه مداخله کند؟ بهانه هایی برای فراهم آوردن زمینه جنگ میاره که مرغ پخته در قابلمه خنده اش میگیره.

گفتگو| معاون عملیات سپاه: جمهوری اسلامی به بالای سر اسرائیل رسیده است/ برای پاسخ دوم بعد از سرنگونی پهپاد آمریکا آماده بودیم- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimمعاون عملیات سپاه گفت: رژیم صهیونیستی در حد و اندازه ای نیست که نظام مقتدری مانند جمهوری اسلامی را که اکنون تا بالای سرش رفته و از شرق و غرب و شمال و جنوب او را محاصره کرده، تهدید کند.

هدف بن‌سلمان از پذیرش قتل خاشقجی، تطهیر چهره بود/ ابهام این است که آیا مسئولیت پذیرفته یا دستور حذف را صادر کرده استکارشناس مسائل بین‌الملل گفت: ولیعهد سعودی قصد دارد به دنیا بگوید که مسئولیت خطای زیردستانش را قبول می‌کند ولی هیچگاه دستور قتل را تایید نکرده است و این معنای مانور رسانه‌ایِ انحرافی دارد.

صادقی: جریان فاسدی به برخی دانشگاه‌ها دانشجوی قلابی فرستاده استصادقی: جریان فاسدی به برخی دانشگاه‌ها دانشجوی قلابی فرستاده است نماینده تهران: جریان فاسدی یک سری دانشجوی قلابی را به برخی دانشگاه‌های مرتبط با حوزه پزشکی می‌فرستاده که این همان فروش صندلی است. وزارت بهداشت جلوی این قضیه را گرفته است

جنتی: وظیفه مجلس خبرگان بیان مواضع رهبری است | DW | 26.09.2019به گفته رئیس مجلس خبرگان، وظیفه این نهاد بیان مواضع رهبر است. قوانین جمهوری اسلامی اما وظایف خبرگان را انتخاب، عزل و نظارت بر رهبری تعریف می‌کند. جنتی همچنین خواستار شناسایی و محکومیت کسانی شد که 'تحمل نظام را ندارند'. پستی و رذالت ، حرامزادگی و وقاحت از صفات بارز اخونداس . ببینید چطور میرینن بهدقانونی که خودشون گذاشتن و تعریف دیگه ای ازش میدن بیرون و چقدر هار و وحشین که دنبال محکوم کردن کسایین که فقط ' تحمل نظام رو ندارن ' توجه کنید : فقط تحمل نظام رو ندارن ! یعنی کفتار حلو اینا امامه ... من یکیش منو محکوم کنید تحمل ندارم 😂 ريدن با اين قانون و راي گيري و سيستم و نظامشون

۲مسیر در سیستان و بلوچستان براثر سیل همچنان بسته استزاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مسیرهای فنوج -کوتیج - رمش و چاه‌هاشم به چاه اسحاق در جنوب این استان بر اثر طغیان رودخانه‌های محلی همچنان بسته است.