پاسخ دفتر ناطق نوری به ادعای ارتباط وی با اکبر طبری

05/04/1399 06:19 ب.ظ

ناطق_نوری به ادعای ارتباط با اکبر_طبری | طبری هیچ‌گاه فرماندار شهرستان نور نبوده و این شخص مطلقا و در هیچ دوره‌ای نه آشنایی شخصی، نه ارتباط کاری و سازمانی، چه بصورت مستقیم و یا غیرمستقیم با حوزه علمیه، دفتر آقای ناطق نوری و یا شخص ایشان نداشته است

تهران-ایرنا- رییس دفتر حجت‌الاسلام اکبر ناطق نوری درباره ادعاهای مطرح شده از سوی اکبر طبری گفت: صراحتا عرض می‌کنم که این مطلب، مطلقا و تماما خلاف واقع و کذب محض است. تشخیص کذب بودن این سخنان، کار دشواری نیست. وی افزود: اگرچه اصل وجود چنین عناصری در جامعه، بخصوص در تاریخ انقلاب، قابل انکار نیست ولی آنچه موجب حیرت است، دست باز این طیف، برای زدن افترا، دروغگویی و تشویش اذهان عمومی در پیشگاه مراجع ذی‌صلاح و همزمان سکوت آنها است.

رییس دفتر ناطق نوری ادامه داد: البته در این مورد برخی قائلند چه بسا طرح چنین شایعات کذب، با نیت ایجاد انحراف در مسیر دادرسی و اخلال در روند رسیدگی به این پرونده است. وی در پاسخ به این سوال که ارتباط اکبر طبری با حجت‌الاسلام و المسلمین ناطق نوری یا حتی حوزه علمیه امام حسن مجتبی (ع) را رد می‌کنید؟، گفت: بله. صراحتا عرض می‌کنم که این مطلب، مطلقا و تماما خلاف واقع و کذب محض است. تشخیص کذب بودن این سخنان ، کار دشواری نیست و تنها با یک بررسی اجمالی و بازیافت آنچه این فرد در قالب توییت به قلم آورده است، درمی یابیم که: اولاً آقای طبری اساسا هیچ‌گاه فرماندار شهرستان نور نبوده است. ثانیاً این شخص مطلقا و در هیچ دوره‌ای نه آشنایی شخصی، نه ارتباط کاری و سازمانی، چه بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم با حوزه علمیه، دفتر جناب آقای ناطق نوری و یا شخص ایشان نداشته است.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

دستگیری مدیران جمعیت امام علی؛ دفتر جمعیت در دانشگاه شریف بسته شدمدیران این جمعیت با «شکایت قرارگاه ثارالله سپاه» دستگیر شده‌اند و اتهام مندرج در حکم موسس این جمعیت «توهین به رهبر انقلاب و همچنین بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران» و نیز اتهام مرتضی کی‌منش و کتایون افرازه «اقدام علیه امنیت ملی» عنوان شده است.

ناطق نوری در برابر نشر اکاذیب سکوت نمی‌کندواکنش دفتر ناطق نوری به شایعه ارتباط با طبری: *در زمان ریاست فقید قوه قضاییه درباره حضور افرادی مانند طبری در قوه قضاییه هشدار دادیم *طبری هیچ زمان فرماندار نور نبوده *قصد سکوت و اغماض در برابر نشر اکاذیب نداریم

درباره مرگ منصوری رومانی باید پاسخگو باشد/ مسئولین متخلف حکومت را باید به اشد وجه مجازات کردمعاون اول قوه قضاییه: *درباره مرگ منصوری رومانی باید پاسخگو باشد *وی اعلام کرده بود می‌خواهد به ایران بیاید و در اختیار آن دستگاه بوده است *مسئولین متخلف حکومت را باید به اشد وجه مجازات کرد

غریب آبادی: تدابیر فوری برای از بین بردن پیامدهای منفی تحریم‌ها ضروری استسفیر و نماینده دائم کشورمان، در نشست مشترک سفرای گروه 77 کشور در حال توسعه و چین با مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل با اشاره به اینکه 'ماموریت کنونی دفتر مقابله، به ویژه برای کشورهای در حال توسعه بسیار حیاتی است'، افزود: با توجه به ماهیت و مقیاس چالش‌های پیش روی کشورهای در حال توسعه از جمله در حوزه‌های مواد مخدر، تروریسم و جرائم سایبری، این دفتر و اعضای گروه 77 باید دست در دست هم به سمت شکل دهی و اجرای یک رویکرد جامع و متحد برای پشتیبانی از یکدیگر به منظور پرداختن به چالش‌های جدی کنونی کار کنند.

نتیجه کالبدشکافی قاضی منصوری اعلام شد؛ مرگ با خشونت بوده استدادستانی بخارست نتیجه نهایی کالبدشکافی غلامرضا منصوری را اعلام کرد و براساس این گزارش، مرگ وی با خشونت و با شتابزدگی بوده است.

مرگ قاضی منصوری گره‌کوری برای پرونده طبری شده است/ چگونه منصوری در معرض اتهام بود اما ممنوع‌الخروج نشد/ تفاوت پرونده طبری و عیسی شریفی چیست؟عضو کانون ‌وکلای دادگستری مرکز گفت: مرگ قاضی منصوری گره‌کوری برای پرونده طبری شده است؛ چون قاضی منصوری مدعی بود که رشوه نگرفته است بر همین اساس شاید حضور او در دادگاه به روشن شدن ابعاد پرونده کمک می‌کرد.

رییس دفتر ناطق نوری در پاسخ سوالی در مورد توییت منتشر شده اخیر از سوی حمید رسایی نماینده اسبق مجلس و هدف از طرح این اتهامات گفت: متاسفانه باید بگویم که این قبیل اقدامات در راستای اهداف جریان نفاق و همین‌طور موج عوام فریبی سال‌های اخیر هست که هر مناسبت و حادثه‌ای را فرصت مناسب برای تخریب شخصیت‌های سابقه‌دار انقلاب و چهره‌های محبوب مردم، بشمار می‌آورند.

وی افزود: اگرچه اصل وجود چنین عناصری در جامعه، بخصوص در تاریخ انقلاب، قابل انکار نیست ولی آنچه موجب حیرت است، دست باز این طیف، برای زدن افترا، دروغگویی و تشویش اذهان عمومی در پیشگاه مراجع ذی‌صلاح و همزمان سکوت آنها است.

رییس دفتر ناطق نوری ادامه داد: البته در این مورد برخی قائلند چه بسا طرح چنین شایعات کذب، با نیت ایجاد انحراف در مسیر دادرسی و اخلال در روند رسیدگی به این پرونده است.

وی در پاسخ به این سوال که ارتباط اکبر طبری با حجت‌الاسلام و المسلمین ناطق نوری یا حتی حوزه علمیه امام حسن مجتبی (ع) را رد می‌کنید؟، گفت: بله. صراحتا عرض می‌کنم که این مطلب، مطلقا و تماما خلاف واقع و کذب محض است. تشخیص کذب بودن این سخنان ، کار دشواری نیست و تنها با یک بررسی اجمالی و بازیافت آنچه این فرد در قالب توییت به قلم آورده است، درمی یابیم که: اولاً آقای طبری اساسا هیچ‌گاه فرماندار شهرستان نور نبوده است. ثانیاً این شخص مطلقا و در هیچ دوره‌ای نه آشنایی شخصی، نه ارتباط کاری و سازمانی، چه بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم با حوزه علمیه، دفتر جناب آقای ناطق نوری و یا شخص ایشان نداشته است.

رییس دفتر ناطق نوری افزود: ثالثاً بر خلاف اظهارات حمید رسایی، نه تنها هیچ توصیه‌ای برای اکبر طبری از سوی جناب آقای ناطق وجود ندارد بلکه برعکس، در زمان مسوولیت ریاست فقید قوه قضاییه، جناب آقای ناطق نوری، صریحا ایشان را از مخاطرات احتمالی حضور افرادی در قوه قضاییه از جمله همین اکبر طبری مطلع کردند که بحمدالله شاهدین این موضوع در قید حیات هستند. همچنین با یک بررسی ساده اینترنتی، معلوم است که جناب آقای ناطق هرگز در سال ۹۵ با حکم رهبری معظم انقلاب، برکنار نشده‌اند بلکه در سال ۹۶ بدلیل مصالحی که در همان مقطع عمومی نیز شد، از سمت بازرسی رهبری استعفا و کناره گیری کردند و ضمناً لازم به ذکر است بر خلاف ادعای فرد مذکور، تا زمان حضور جناب آقای ناطق در بیت رهبری، هیچ‌گونه ارجاعی در این خصوص وجود نداشته است.

وی درباره اینکه آیا اقدام قضایی از سوی دفتر آقای ناطق نوری در این خصوص صورت خواهد گرفت یا نه؟ گفت: بدون تردید بله. با وجود سعه صدر و تحمل بالای آقای ناطق نوری برابر ظلم‌هایی از این دست که مسبوق به سابقه است، این بار قصدی برای اغماض و سکوت در برابر نشر این اکاذیب با هدف تخریب شخصیت و تشویش اذهان عمومی ندارند.

رییس دفتر ناطق نوری گفت: مراحل اولیه طرح شکایت صورت پذیرفته و اخبار تکمیلی در این باره، ظرف روزهای آتی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: امیدواریم رسیدگی سریع و عادلانه قضایی در این مورد، نقطه عطفی برای جلوگیری از این نوع سم پاشی‌ها، لجن پراکنی در فضای جامعه و از دست رفتن اعتماد آسیب دیده مردم نسبت به خادمین‌شان باشد.