پاسخ ایران به ادعاهای عربستان در نشست شورای حکام

18/06/2020 09:36:00 ق.ظ

پاسخ ایران به ادعای عربستان در نشست شورای حکام نماینده ایران در وین: مسخره است که عربستان ایران را به خاطر درگیری در منطقه متهم می‌کند، در حالی که دستش آغشته به خون مردم سوریه، لیبی، عراق و یمن است! کشوری در منطقه هست که پادشاهی سعودی در آن درگیر نباشد؟!

پاسخ ایران به ادعای عربستان در نشست شورای حکام نماینده ایران در وین: مسخره است که عربستان ایران را به خاطر درگیری در منطقه متهم می‌کند، در حالی که دستش آغشته به خون مردم سوریه، لیبی، عراق و یمن است! کشوری در منطقه هست که پادشاهی سعودی در آن درگیر نباشد؟!

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین در واکنش به برخی ادعاهای واهی از سوی سفیر عربستان سعودی در نشست شورای حکام، اظهار کرد: گزارش لکه دار و سیاسی دبیرکل، واقعیت های میدانی در این خصوص که وضعیت فعلی منطقه نتیجه مستقیم سیاست های غلط رژیم آمریکا و عربستان سعودی است را تغییر نمی دهد.

 عربستان سعودی از شفافیت در فعالیت های هسته ای ایران شکایت دارد. انگار کار دنیا وارونه شده است! پادشاهی سعودی به عنوان کشوری با برنامه هسته ای بسیار غیر شفاف، شاید بتواند بخاطر شرایط فعلی سکوت را برای خودش بخرد، اما نمی تواند آن را برای همیشه پنهان کند. نیازی به مراجعه به گذشته نیست، فقط گزارش اجرای وضعیت پادمان های آژانس در سال ۲۰۱۹ را بخوانید. سعودی یک عضو ان.پی.تی و دارای موافقتنامه جامع پادمان دو جانبه لازم الاجراء با آژانس است، اما تاسف آور است که با وجود درخواست های مکرر آژانس طی سالیان گذشته، همچنان خود را معاف از پذیرش بازرسان آژانس می داند. متأسفانه هنوز این واقعیت توسط آژانس، حتی در میان تهدیدات آشکار مقامات عربستان برای دستیابی به سلاح های هسته ای، به شورای حکام گزارش نشده است. آژانس و کشورهای عضو آن باید برای عربستان سعودی روشن کنند که جامعه بین المللی هیچگونه انحرافی را از یک برنامه صلح آمیز هسته ای تحمل نخواهد کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

در شبانه‌روز گذشته 1282 تن در اثر ابتلا به کرونا در برزیل جان باختنددر شبانه‌روز گذشته 1282 تن در اثر ابتلا به کرونا در برزیل جان باختند 1 مثل أنبياء الكتاب المقدس في أبريل 1993 لي كاكو فيليب ، وهو رجل لم يسبق له أن كان في الكنيسة ، تلقيت في رؤيا زيارة الملاك الذي يكلفني لرسالة موجهة لجميع الأرض لتحقيق متى 25: 6 ورؤيا 12:14. إليكم قصة اعتقادي وكذلك الرؤى الثلاث الكبرى للدعوة والعمولة عندماتلقيتها

زاخارووا: شواهد درباره ادعای شرکت ایران در حمله به عربستان قانع کننده نیستمسکو- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: شواهد قانع کننده در گزارش سازمان ملل درباره ادعای شرکت ایران در حمله به مراکز نفتی عربستان سعودی وجود ندارد.

وزیر بهداشت ترکیه: در هر یک میلیون 57 مبتلا به کرونا در ترکیه فوت کرده‌اندوزیر بهداشت ترکیه: در هر یک میلیون 57 مبتلا به کرونا در ترکیه فوت کرده‌اند

تاکید رئیس جمهوری بر آماده سازی فوری برنامه هایی برای کنترل کرونا در استان های قرمزتهران-ایرنا-‌ سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارش آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور با تمرکز بر وضعیت استان های قرمز را به رئیس جمهوری ارائه کرد.

ساماندهی گلزارهای شهدا، با همکاری مجموعه های استانی در دستور کار بنیاد شهید قرار گیردرئیس جمهور در پی گزارش آقای سعید اوحدی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از خدمات این بنیاد به خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران بویژه در شرایط اقتصادی کنونی و همچنین ظرفیت های اقتصادی بنیاد شهید و راهکارهای افزایش این ظرفیت هادر جهت خدمت رسانی به جامعه هدف این بنیاد ، تاکید کرد که کشور مدیون ایثارگری های خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران است و همه تلاش ها در دولت و بویژه بنیاد شهید، باید بر ماموریت ذاتی خود که خدمت به این عزیزان متمرکز شود.

اعلام فهرست ۲۵ قدرت برتر جهان در سال ۲۰۲۰؛ عربستان یک پله تنزل کرددر حالی که آمریکا، روسیه و چین همچنان جایگاه خود را در صدر فهرست کشورهای قدرتمند جهان حفظ کرده‌اند، عربستان سعودی با یک پله تنزل نسبت به سال ۲۰۱۹ رتبه نهم خود را در اختیار کره‌ جنوبی قرار داد. جالبه عربستان نهمین قدرت جهانه یا نهمین قاتل جهان قطر عربستان و امارت ده تا قدرت اولن ؟ از آسایشگاه معلولان ذهنی نظر سنجی کردن؟ از کی تا حالا عربستان قدرت جهانی محسوب میشده که خودش و ما نمیدونستیم؟ عربستان حتی نتوانست جلوی پهبادهای یمنی در حمله به آرامکو را بگیرد. عربستان حتی نمیتواند ۱۵ دقیقه جلوی تکاوران کلاه سبز تیپ ۶۵ نوهد ارتش ایران در صورت جنگ دوام بیاورد. عربها بیشترشان خر را چپه سوار میشن.

به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی در مورد موضوعات منطقه ای و به اصطلاح فعالیت های بی ثبات کننده در منطقه، نیازی به داشتن استعداد سیاسی عمیق برای درک آنچه در منطقه ما اتفاق می افتد، نیست.17.ماریا زاخارووا روز چهارشنبه در نشست خبری هفتگی در ساختمان وزارت امور خارجه روسیه در میدان اسمولنسکایا سنایا مسکو گفت: کارکنان دبیرخانه سازمان ملل که به بازرسی پرداخته بودند و بر اساس اطلاعات آنها گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره شرکت ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی تنظیم شده است، چنین اجازه ای را نداشتند.17.

در حقیقت، نیاز به کسب اطلاعات در مورد برخی کلمات کلیدی مانند طالبان، داعش، القاعده، جنگ در یمن، درگیری های گروهی در لیبی و غیره وجود دارد. واضح است که ایراد اتهام به دیگر کشورها، راهبردی است که توسط فدراسیون دو جنگ طلب (ایالات متحده، و پادشاهی عربستان) به عنوان مغز متفکر تمامی موارد فوق برای یافتن یک قربانی جهت سرپوش گذاشتن بر جنایات خود در جاهای دیگر استفاده می شود.2020 خبرگزاری آناتولی . این تمسخر آمیز است که عربستان ایران را به خاطر درگیری در منطقه متهم می کند، در حالی که دست آنها آغشته به خون مردم سوریه، لیبی، عراق و یمن می باشد! آیا کشوری در منطقه وجود دارد که پادشاهی سعودی در آن درگیر نباشد؟!   عربستان سعودی از شفافیت در فعالیت های هسته ای ایران شکایت دارد. خبر تکمیل می شود. انگار کار دنیا وارونه شده است! پادشاهی سعودی به عنوان کشوری با برنامه هسته ای بسیار غیر شفاف، شاید بتواند بخاطر شرایط فعلی سکوت را برای خودش بخرد، اما نمی تواند آن را برای همیشه پنهان کند. نیازی به مراجعه به گذشته نیست، فقط گزارش اجرای وضعیت پادمان های آژانس در سال ۲۰۱۹ را بخوانید. میانگین مدت بستری در بخش مراقبت‌های ویژه نیز از 18.

سعودی یک عضو ان.پی.تی و دارای موافقتنامه جامع پادمان دو جانبه لازم الاجراء با آژانس است، اما تاسف آور است که با وجود درخواست های مکرر آژانس طی سالیان گذشته، همچنان خود را معاف از پذیرش بازرسان آژانس می داند. متأسفانه هنوز این واقعیت توسط آژانس، حتی در میان تهدیدات آشکار مقامات عربستان برای دستیابی به سلاح های هسته ای، به شورای حکام گزارش نشده است. آژانس و کشورهای عضو آن باید برای عربستان سعودی روشن کنند که جامعه بین المللی هیچگونه انحرافی را از یک برنامه صلح آمیز هسته ای تحمل نخواهد کرد.67 درصد، هشتاد و یکمین کشور دارای بیشترین افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان است.

در مورد استناد عربستان سعودی به گزارش سازمان ملل متحد در مورد قطعنامه ۲۲۳۱، باید خاطرنشان کنم که متهم کردن کشورها از طریق رویه های سر خود، بدعت خطرناکی است که به اعتبار سازمان ملل آسیب می رساند و نباید مورد قبول جامعه جهانی واقع شود. گزارش لکه دار و سیاسی دبیرکل، واقعیت های میدانی در این خصوص که وضعیت فعلی منطقه نتیجه مستقیم سیاست های غلط رژیم آمریکا و عربستان سعودی است را تغییر نمی دهد. چگونه تیم تحقیقاتی سازمان ملل می تواند میلیاردها دلار فروش اسلحه به رژیم سعودی که علیه مردم بیگناه یمن استفاده می شود را نادیده بگیرد، اما از طرف دیگر، در زباله های اسقاطی عربستان سعودی به جستجوی سرنخی می پردازد تا ادعاهای بی اساس آمریکا را توجیه کند؟ انتهای پیام .