پاسخ وزیر بهداشت ایران به تردیدها درباره واکسن اسپوتنیک: 'اول به خانواده‌ خودمان تزریق می‌کنیم' - BBC News فارسی

12/11/1399 01:09 ب.ظ

ابراز تردید سخنگوی سازمان نظام پزشکی ایران درباره واکسن اسپوتنیک روسیه

سعید نمکی، وزیر بهداشت، امروز در سخنانی از خرید واکسن روسی اسپوتنیک دفاع کرده است. آقای نمکی در دفاع از خرید واکسن روسی گفته: 'ما از مطمئن‌ترین منابع واکسن وارد می‌کنیم و به کوری چشم خیلی‌ها اول هم به خانواده خودمان تزریق می‌کنیم تا همه بدانند ما سلامت مردم را در اولویت می‌دانیم.' به روز شده در ۵۲ دقیقه پیش توضیح تصویر، سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، از خرید واکسن روسی اسپوتنیک دفاع کرده است.

آقای نمکی گفته: "ما از مطمئن‌ترین منابع واکسن وارد می‌کنیم و به کوری چشم خیلی‌ها اول هم به خانواده خودمان تزریق می‌کنیم تا همه بدانند ما سلامت مردم را در اولویت می‌دانیم."

حسین کرمانپور به پایگاه خبری دارو و سلامت (فانا) گفت که از نظر سازمان نظام پزشکی فقط واکسنی معتبر است که هر دو شرط تایید سازمان بهداشت جهانی و تایید سازمان غذا و داروی ایران را داشته باشد. سخنگوی سازمان نظام پزشکی ایران به فانا گفته که "وزارت بهداشت ایران به عنوان مرجع اعلام این موضوع است و مسوولیتش را هم قاعدتا می پذیرد و کاری به نظام پزشکی کشور ندارد. نظام پزشکی یک سازمان غیرحاکمیتی پزشکان است."

واکسن وی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ایران که نهاد مرجع برای تایید واکسن در این کشور است، اعلام کرده که به صورت اضطراری مجوز استفاده از واکسن اسپوتنیک ساخت یک شرکت روسی را صادر کرده است. فقط سازمان نظام پزشکی نیست که در خصوص واکسن اسپوتنیک روسیه ابراز تردید کرده است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

حالا که واکسن روسی خریدن روسیه که در روز فلان قدر مبتلا و کشته میده چرا میخواد واکسن هاشو بده به ما اینا اگه واکسن بلدن درست کنند چرا خودشون اینقد کشته میدن نکنه میخان با واکسن روسی روی ژنتیک ما تاثیر بذارن ایران شده موش آزمایشگاهی کمونیست ها نظر سخنگوی سازمان دامپزشکی مهمتره واکسن تاییدشده بخرید...چقدرملت بیچاره روذجرمیدید