پاسخ گزارشگر یورونیوز از فضا به سوال مخاطب فارسی‌زبان؛ فضانوردان از چه می‌ترسند؟

16/01/2020 06:35:00 ب.ظ

🎥پاسخ گزارشگر یورونیوز از ایستگاه فضایی بین‌المللی به سوال یک مخاطب فارسی زبان؛ فضانوردان از چه می‌ترسند؟ بیشتر بخوانید: #فضانوردان #ایستکاه_فضایی_بین_المللی

فضانوردان, ایستکاه_فضایی_بین_المللی

🎥پاسخ گزارشگر یورونیوز از ایستگاه فضایی بین‌المللی به سوال یک مخاطب فارسی زبان؛ فضانوردان از چه می‌ترسند؟ بیشتر بخوانید: فضانوردان ایستکاه_فضایی_بین_المللی

بالاخره گزارش‌های فضانورد-خبرنگار مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی به پایان رسید. در آخرین قسمت از گزارش‌های خود به سوال یک کاربر فارسی‌زبان پاسخ‌داده‌ می شود. علی پرسیده «بزرگترین و وحشتناک‌ترین ترسی که فضانوردان از فضا دارند، چیست؟»

بالاخره در گزارش‌های یورونیوز از فضا نوبت به سوال فارسی‌زبان‌ها رسید. این آخرین گزارش لوکا پارمیتانو و اندرو مورگان از ایستگاه فضایی بین‌المللی برای شماست.علی از آنها پرسیده «بزرگترین و وحشتناک‌ترین ترسی که فضانوردان از فضا دارند، چیست؟»اندرو مورگان، فضانورد ناسا در پاسخ به این سوال می‌گوید: «بدون شک زندگی در ایستگاه فضایی بین‌المللی خطرات زیادی دارد، ما برای برخی موارد اضطراری آموزش می‌بینیم.»

او در ادامه گفت: «اینجا نگران حریق و جو سمی هستیم، اینجا مواد شیمیایی صنعتی فراوانی وجود دارد و می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم همه این‌ها تحت کنترل ماست.»به گفته آقای مورگان «از آنجا که در ایستگاه فضایی در اتاقک‌های تحت فشار قرار گرفتیم، همیشه این احتمال وجود دارد که فشارزده شویم یا اینکه یک ریزشهاب بتواند اینجا حفره‌ای ایجاد کند. و تنظیم فشار اینجا به هم بریزد. اینها از جمله مواردی است که اغلب برای مواجه با آن آموزش می‌بینیم.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

آمنه سادات ذبیح پور رو هم میبردین، همونجا رهاش میکردین از ترامپ مترسند بسیار عالی ...

روحانی: غنی‌سازی اورانیوم ایران به بیش از دوران قبل از برجام رسیدحسن روحانی، رئیس جمهوری ایران با تاکید بر این که امروز در بهره‌برداری از انرژی اتمی هیچ محدودیتی نداریم، گفت:«از نظر وضعیت هسته‌ای وضع‌مان بهتر از قبل برجام است و امروز غنی‌سازی بیشتر از آن موقع انجام می‌شود.» روزانه نههه بگو هفتگی اونم فقط جمعه هاااا میخواستم بگم که طرفین برجام یعنی ایران و ارپا و امریکا از مرز تهدید گذشتن.یعنی تهدید دیگه کاربرد نداره.یعنی راه حل نهایی گفتگوا.گفتگو هم کمی واقع بینی و شل گرفتن نیاز داره که دو طرف ندارن و همدیگه رو متهم به چیزای مختلف میکنن.شاید بعدا بشه گفتگو نمود.

دادگستری آمریکا دو ایرانی را به جرم جاسوسی از اعضای سازمان مجاهدین به حبس محکوم کرد🔺دادگستری آمریکا دو ایرانی را به جرم جاسوسی از اعضای سازمان مجاهدین به حبس محکوم کرد ⚡️احمدرضا محمدی دوستدار شهروند ایرانی-آمریکایی ۳۹ ساله با تابعیت دوگانه و مجید قربانی شهروند ایرانی ۶۰ ساله ساکن کالیفرنیا، به ترتیب به ۳۸ و ۳۰ ماه زندان محکوم شدند. تروریست چو تروریست ببیند خوشش آید.مجاهدیین هزاران ایرانی را ترور کرده اند واین را به آمریکاییها هم آموزش داده اند. بزرگترین دشمن ج ا، مجاهدین هستن. ج ا از هیچ کس به اندازه اونا نمیترسه. بارها شاهد خشم‌ ج ا به خاطر اونا بودم، همین دلیل برام کافیه که مجاهدین رو بهترین بدونم. اما چهل سال تبلیغات شدید ج ا وجهه مجاهدین رو خراب کرده. چهل سال هر دروغی تونستن درباره اونا گفتن. دشمن دشمن تو دوست توست خود دولت آمریکا جاسوسی می کند علیه ما به نفع رقبا و دشمنان ما ج.ا پهلوی ها انگلیس اسراییل

آیا بعد از درگذشت زن، شوهرش از اموال پدری او ارث می‌برد؟

زیان 350 میلیون دلاری از مهاجرت ایرلاین‌ها از فضای ایرانپس از سانحه سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین توسط سپاه‌پاسداران که منجر به قربانی شدن 176 مسافر این اون قطری های عوضی هنوز دارن از آسمان ایران استفاده میکنن شما فعلا ارامكو رو درست كنيد بعد ....بخوريد

بیانیه جمعی از روزنامه‌نگاران: ما نیز از دروغ خسته‌ایم!روحشون شاد و یادشون گرامی سه نکته داره. ۱. خیلی از اینا رو لررسی کنی می‌بینی همونایی هستن که به جای خبرنگاری نقس روابط عمومی رو باز می‌کنند. ۲.متوجه می‌شیم خبرنگاری هم موروثی شده در این مملکت، چرا رهبری نشود؟ ۳. شاید پی این اسم‌ها را بگیری خبرنگارا حوزه محلات و یا هواشناسی و ادبیات باشند.

اخبار تایید نشده از خروج سفیر انگلیس از ایراناخبار تایید نشده از خروج سفیر انگلیس از ایران خبر خروج راب مک‌ایر، سفیر انگلیس در تهران از ایران در حالی در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شده که تاکنون هیچ مقام رسمی این خبر را تایید یا تکذیب نکرده است. سریعا اخراج گردد میره دیگه سنگ که نیست این همه اهانت کنن وایسته میخوای عکسم بندازه. میره دیگه ... روح و روانش آرومتر. شما ها هم جمعه از خواب بیدار. میشین میبینین رفته.

Aa بالاخره در گزارش‌های یورونیوز از فضا نوبت به سوال فارسی‌زبان‌ها رسید.Aa حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران با تاکید بر این که امروز در بهره‌برداری از انرژی اتمی هیچ محدودیتی نداریم، گفت: «از نظر وضعیت هسته‌ای وضع‌مان بهتر از قبل برجام است و امروز غنی‌سازی بیشتر از آن موقع انجام می‌شود.بخش انگلیسی صدای آمریکا - کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، تنش های پیامد آن، و نگرانی از بروز جنگ میان آمریکا و ایران موضوعی عمده در مناظره سه شنبه شب نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری در شهر دموین در ایالت آیوا بود.باسلام؛ من همسر دوم  شوهرم هستم.

این آخرین گزارش لوکا پارمیتانو و اندرو مورگان از ایستگاه فضایی بین‌المللی برای شماست. علی از آنها پرسیده «بزرگترین و وحشتناک‌ترین ترسی که فضانوردان از فضا دارند، چیست؟» اندرو مورگان، فضانورد ناسا در پاسخ به این سوال می‌گوید: «بدون شک زندگی در ایستگاه فضایی بین‌المللی خطرات زیادی دارد، ما برای برخی موارد اضطراری آموزش می‌بینیم.» رئیس جمهوری ایران با تأکید بر این‌ که «کمتر کشوری در دنیا هست که در برابر آمریکا بایستد» به حمله موشکی ۱۸ دی ماه سپاه پاسداران به پایگاه نظامی «عین‌الاسد» آمریکا در خاک عراق اشاره کرد و گفت: «این جمهوری اسلامی ایران بود که برای یک شب پایگاه آنان را به لرزه در آورد و پنتاگون را برای ۲۴ ساعت بیدار نگه داشت.» او در ادامه گفت: «اینجا نگران حریق و جو سمی هستیم، اینجا مواد شیمیایی صنعتی فراوانی وجود دارد و می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم همه این‌ها تحت کنترل ماست. اما نامزدها درباره خارج کردن نیروها از منطقه اتفاق نظر نداشتند.» به گفته آقای مورگان «از آنجا که در ایستگاه فضایی در اتاقک‌های تحت فشار قرار گرفتیم، همیشه این احتمال وجود دارد که فشارزده شویم یا اینکه یک ریزشهاب بتواند اینجا حفره‌ای ایجاد کند. رئیس جمهوری ایران سپس به حادثه ساقط شدن هواپیمایی مسافربری اوکراینی در آسمان ایران اشاره کرد و ضمن «دردناک» خواندن آن تاکید کرد: «در مسیر مبارزه و ایستادگی، زخمی شدن و بروز سختی و مشکلات طبیعی است. و تنظیم فشار اینجا به هم بریزد. می‌خواهم بدانم اگر من فوت کنم، آیا از ارث پدری من به ایشان هم می‌رسد یا فقط به دو فرزندم تعلق می‌گیرد؟ اگر به شوهرم هم تعلق می‌گیرد، راهی هست که مانع این کار شوم؟ مثلا با وصیت؟ با سلام؛ اگر عقد شما موقت باشد، شوهرتان به هیچ وجه از شما ارث نخواهد برد.

اینها از جمله مواردی است که اغلب برای مواجه با آن آموزش می‌بینیم. «اطلاع قبلی آمریکا» از حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین‌الاسد آقای روحانی در عین حال گفت: «ارتباط با دنیای خارج و سیاست خارجی مهم است و نمی‌توان گفت که همه دشمن ما هستند.» «ما جایگاه مان در منطقه را از دست داده ایم.» این فضانورد ناسا همچنین تاکید کرد: «اما به‌طور روزمره همیشه در مورد این چیزها فکر نمی‌کنیم یا نگران این موضوع نیستیم، چرا که می‌دانیم کارمان خطرناک است. بنابراین به تنها چیزی که فکر می‌کنیم این است که کارمان را صحیح و بدون نقص انجام دهیم تا آژانس فضایی و کشورمان و حتی خودمان را خجالت‌زده نکنیم. با دولت‌ها تماس گرفتیم و حرف زدیم.» گزارش‌های لوکا پارمیتانو و اندرو مورگان از فضا به پایا رسید. «ما همین امروز متوجه شدیم که چهار جمهوریخواه به دموکرات ها ملحق می شوند تا به ترامپ بگوییم شما اگر قصد جنگ با ایران را دارید باید مجوز استفاده از نیروی نظامی بگیرید. ماموریت آنها در ایستگاه فضایی بین‌المللی رو به پایان است و آنها به زودی به زمین بازخواهند گشت.» آقای روحانی سپس با اشاره به تحریم‌ها و شرایط سخت اقتصادی ایران، خواستار اجرای اقدام‌های فوری از جمله فعال کردن سرمایه‌های منجمد در بانک‌ها، بنگاه‌های دولتی و شبه‌ دولتی، واگذاری همه طرح‌های نیمه تمام به مردم، اعطای تسهیلات در بخش‌های مختلف به ویژه مسکن و تحول در بازار سرمایه شد. موفق باشید.

.