پازلی ساخته شده تا صدای مردم در بیاید/چرا ساعت خود را با قندهار تنظیم می کنیم؟

30/01/1401 09:42:00 ق.ظ

حق شناس: ماجرای مشهد قابل دفاع نیست چرا ساعت خود را با قندهار تنظیم می‌کنیم؟ بیادی: اینها که به ورزشگاه می‌روند بچه‌های خودمان هستند؛ از آمریکا که نیامده‌اند اگر دنبال تفکیک مردمیم، ۲۲ بهمن هم مردم را تفکیک کنیم پازلی ساخته شده که صدای مردم در بیاید

در میزگرد ایسنا، دیدگاه دو فعال سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا درباره موضوعاتی مانند حصارکشی در پارک ها، نحوه مدیریت اتفاقات ورزشگاه مشهد، تعیین اولویت های جامعه و رویکرد دو جریان اصلی کشور نسبت به موضوع زنان بررسی شد. ایسنا: این گفت‌وگو به بهانه اجرای طرح حصارکشی در پارک‌ها برای استفاده بانوان است.

موافقان می گوینداین تصمیم برای امنیت خود بانوان است تا اینکه بتوانند راحت‌تر تفریح کنند اما منتقدان هم می‌گویند این امر به نوعی یک تفکیک جنسیتی است و خانواده‌ها را از هم جدا می‌کند. منتقدان در مورد موضوع حفظ امنیت بانوان هم این نقد را وارد می‌کنند که مگر تا الان که چنین طرحی اجرا نمی‌شد ، بانوان در پارک‌ها امنیت نداشتند یا اینکه تنها راه تامین امنیت آنان این کار است؟ نظر شما درباره اجرای این طرح توسط شهرداری تهران چیست؟

حق‌شناس: مسئله به موضعی برمی‌گردد که اخیراً یکی از اعضای شورای شهر اعلام کردند و به تفکیک بوستان‌های شهری و اختصاص بخشی از آن به بانوان اشاره داشتند که البته بعداً این حرف را تکذیب کردند و خیلی مطمئن نیستم با خبری که از قول ایشان منتشر شد و سخنانی که از زبان مدیران شهری شنیده شد چقدر در امر اجرا جدی خواهد بود. البته چند خبر هم‌زمان هم رسید که در برخی شهرهای ایران از جمله در یکی از شهرهای خراسان شمالی این اتفاق افتاده است. همین امر نشان می‌دهد این سخنان یک دیدگاه کلی را بازتاب می‌دهد که در چند شهر در کشور دارد دنبال می‌شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

چرا مصرف استروئید در بین بدنسازان مرد در بریتانیا در حال افزایش است؟ - BBC News فارسینظام بهداشت‌ودرمان ملی بریتانیا (ان‌اچ‌اس) می‌گوید شواهد و مطالعات نشان می‌دهند مصرف استروئیدهای آنابولیک خطرات بسیاری، از جمله ناباروری و اختلال نعوظ تا اعتیاد و طاسی در پی دارند.

دولت نقش داوری را دارد که قاطی بازیکنان شده و با آنها رقابت می‌کند/ در ۸ سال اخیر علاوه بر آقازاده‌ها و مفسدان، مردم ۱۷۷ میلیارد دلار از کشور خارج کردندیک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: امروز نمی‌توانیم ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی که حق مردم است را از آنها بگیریم و به جایش چیزی ندهیم و بگوییم هر کسی می‌تواند زندگی کند، هر کسی هم نمی‌تواند به رحمت خدا برود، این قابل پذیرش نیست. ما باید اقتصاد را واقعی کنیم و ثروت مردم را به آنان بازگردانیم.

خطیب‌زاده: توافقی در دسترس نداریم که درباره توافق صحبت کنیمسخنگوی وزارت امورخارجه ایران درباره موضوعات باقی مانده در مذاکرات وین گفت امروز توافقی در دسترس نداریم که درباره توافق صحبت کنیم. - خبرگزاری آناتولی

ادامه تنش در مسجدالاقصی؛ پلیس اسرائیل گروه دیگری از فلسطینی‌ها را بازداشت کردتنش جاری در حالی تشدید شده است که ماه رمضان به نیمه خود نزدیک می‌شود، یهودیان عید پسح را آغاز کرده و مسیحیان در اماکن مقدسه شرق اورشلیم آیین‌های عید پاک را برگزار می‌کنند.

واکنش رسول بداقی به حکم زندان: عدالت را در ایران نابود کرده‌اندبه دنبال صدور حکم جدید پنج سال زندان برای «رسول بداقی»، این فعال صنفی معلمان ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با «ایران‌وایر» گفت: «حکم زندان من بدون شک موجب تقویت جنبش معلمان خواهد شد زیرا معلمان پی به ذات این حکومت می‌برند.» اطلاع_رسانی گزارش javadroshana

روسیه سفیر اسرائیل در مسکو را احضار کردروسیه سفیر اسرائیل در مسکو را احضار کرد پس از محکوم شدن حمله روسیه به اوکراین از سوی وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، وزارت خارجه روسیه سفیر این رژیم در مسکو را احضار کرد