پاریس برای حمل و نقل شهری به تله‌کابین مجهز می‌شود

19/11/1400 08:25 ق.ظ

پاریس برای حمل و نقل شهری به تله‌کابین مجهز می‌شود جزئیات بیشتر🔽

مقامات شهری پاریس می‌گویند قصد دارند تا به منظور بهبود سیستم حمل و نقل عمومی در شهر تا سال ۲۰۲۵ میلادی از خط تله‌کابین جدیدی رونمایی کنند.به گفته مسئولان این خط تله کابین می‌تواند در ساعات اوج شلوغی، هر ۳۰ ثانیه یک بار یک کابین در اختیار مسافران قرار دهد. تصمیم اضافه کردن تله‌کابین برای بهبود تردد در پایتخت فرانسه هفته گذشته پس از انجام ماه‌ها مطالعات گرفته شده است.

به گفته مسئولان این خط تله کابین می‌تواند در ساعات اوج شلوغی، هر ۳۰ ثانیه یک بار یک کابین در اختیار مسافران قرار دهد. تصمیم اضافه کردن تله‌کابین برای بهبود تردد در پایتخت فرانسه هفته گذشته پس از انجام ماه‌ها مطالعات گرفته شده است.

خط کابلی جدید که به نام C1 شناخته خواهد شد، «کرتِی» در حومه جنوب شرقی شهر را به «ویل‌نوو‌-سن‌ژرژ» متصل می‌کند. انتظار می‌رود مسافت ۴.۵ کیلومتری بین این نقطه در کمتر از ۱۷ دقیقه با تله‌کابین طی شود، یعنی کمتر از نیمی از زمانی که امروزه با اتوبوس به طول می‌انجامد.

لوران پروب، مدیر کل سازمان حمل و نقل منطقه‌ای پاریس، به روزنامه پاریزین گفت که عملیات ساخت و ساز تله‌کابین در سال جاری آغاز می‌شود و در سال ۲۰۲۵ به روی مسافران باز خواهد شد.خبرگزاری فرانسه تله کابین پاریس اولین وسیله حمل و نقل هوایی شهری در فرانسه نخواهد بود. در سال ۲۰۱۶، شهر «برس» برای مسیری به طول ۴۶۰ متر ترنی هوایی افتتاح کرد که محله‌ها را از روی رودخانه به یکدیگر متصل می‌کرد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

سرقت علائم و گاردیل در بزرگراه‌های پایتخت/تمهیدات شهرداری برای کاهش سرقت هاسرقت علائم و گاردیل در بزرگراه‌های پایتخت شهرداری تهران: *در بزرگراه‌ها شاهد سرقت تجهیزات شهری هستیم *سارقان نسبت به ربودن قسمت‌های فلزی دیوارهای صوتی اقدام می‌کردند *در نظر داریم با تغییر جزئیات مانع از سرقت شویم *سرقت‌ها در حوزه ما خرد است

دردسرهای «وام بدون ضامن»/ بازنشستگان را سر ندوانیدجای تاسف دارد امری که زمینه‌های آن هنوز فراهم نیست، برای تبلیغات در صداوسیما و رسانه‌ها اعلام می‌شود و بازنشستگان را سردرگم می‌کنند.

چرا «رکنا»توقیف شد؟هیات نظارت بر مطبوعات اعلام کرد: در پاسخ به مطالبات به حق مردمی برای جلوگیری از انتشار تصاویر خشونت‌آمیز و مغایر با سلامت روانی جامعه، پایگاه خبری 'رکنا' توقیف شد.

تامین زمین قانون جهش تولید مسکن با قوت دنبال می‌شودوزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: موضوع تامین زمین برای قانون جهش تولید مسکن با قوت در کشور دنبال می‌شود. شما زمین بدن به جوانان آنها خودشون می سازن خانواده اشان کمک می‌کند درست می کنن مثل قبل

رئیس جمهور: ما اقتصاد کشورمان را منتظر برجام نمی‌گذاریم/ ایران و فنلاند می‌توانند علاوه بر توسعه مناسبات اقتصادی در زمینه‌های بین المللی و منطقه‌ای نیز با یکدیگر همکاری کننددر دیدار وزیر خارجه فنلاند با آیت‌الله رئیسی مطرح شد:رئیس جمهور: ما اقتصاد کشورمان را منتظر برجام نمی‌گذاریم/ ایران و فنلاند می‌توانند علاوه بر توسعه مناسبات اقتصادی در زمینه‌های بین المللی و منطقه‌ای نیز با یکدیگر همکاری کنند وریر خارجه فنلاند یکی از شادترین مردم را در فنلاند دارا هستند توان استفاده از تجارب این کشور اروپای برای زندگی بهتر را میبینیم. انگورمان خطاب به وزیر خارجه فنلاند به شما ناهار دادن؟ دکتر آیت‌الله دکتر رئیسی برای حل مشکل گرانی برنج شخصا وارد گونی شد!

اقتصاد کشورمان را منتظر برجام نمی‌گذاریمرئیس جمهور در دیدار وزیر امور خارجه فنلاند: اقتصاد کشورمان را منتظر برجام نمی‌گذاریم در صورت لغو تحریم‌ها زمینه برای توافق آماده است و ایران نشان داده که به تعهدات خود پایبند است لقد رأى محمد قاسم رؤى كثيرة حول كيفية قيام الإسلام والأمة الإسلامية من جديد. فكيف سيحدث هذا ، وما الذي يجب القيام به للوصول إلى هناك؟ ولماذا يزعم الكثير من الناس أن محمد قاسم هو الإمام المهدي.

مقامات شهری پاریس می‌گویند قصد دارند تا به منظور بهبود سیستم حمل و نقل عمومی در شهر تا سال ۲۰۲۵ میلادی از خط تله‌کابین جدیدی رونمایی کنند.

به گفته مسئولان این خط تله کابین می‌تواند در ساعات اوج شلوغی، هر ۳۰ ثانیه یک بار یک کابین در اختیار مسافران قرار دهد. تصمیم اضافه کردن تله‌کابین برای بهبود تردد در پایتخت فرانسه هفته گذشته پس از انجام ماه‌ها مطالعات گرفته شده است.

خط کابلی جدید که به نام C1 شناخته خواهد شد، «کرتِی» در حومه جنوب شرقی شهر را به «ویل‌نوو‌-سن‌ژرژ» متصل می‌کند. انتظار می‌رود مسافت ۴.۵ کیلومتری بین این نقطه در کمتر از ۱۷ دقیقه با تله‌کابین طی شود، یعنی کمتر از نیمی از زمانی که امروزه با اتوبوس به طول می‌انجامد.

لوران پروب، مدیر کل سازمان حمل و نقل منطقه‌ای پاریس، به روزنامه پاریزین گفت که عملیات ساخت و ساز تله‌کابین در سال جاری آغاز می‌شود و در سال ۲۰۲۵ به روی مسافران باز خواهد شد.خبرگزاری فرانسه

تله کابین پاریس اولین وسیله حمل و نقل هوایی شهری در فرانسه نخواهد بود. در سال ۲۰۱۶، شهر «برس» برای مسیری به طول ۴۶۰ متر ترنی هوایی افتتاح کرد که محله‌ها را از روی رودخانه به یکدیگر متصل می‌کرد.اسناد مرحله برنامه‌ریزی طولانی پروژه نشان می‌دهد که تله‌کابین تنها گزینه روی میز برای بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی پاریس نبوده است و برنامه‌ریزان شهری پاریس گزینه‌های دیگری را شامل افزودن اتوبوس‌های بیشتر در این منطقه و یا ساخت یک پل جدید برای اتصال مستقیم به ایستگاه مترو در نظر گرفته بودند. با این حال در نهایت تله‌کابین انتخاب شده است.

حداکثر سرعت خودروها در پاریس به ۳۰ کیلومتر در ساعت محدود می‌شود

تله‌کابین عمدتا برای شهرهایی پیشنهاد می‌شود که مانند لاپاز در بولیوی کوهستانی هستند، با این حال جغرافیای شهری منطقه کرتی در جنوب پاریس در تصمیم‌گیری نهایی موثر بوده است. مهندسان شهری می‌گویند وجود یک خط قطار سریع‌السیر و خطوط راه‌آهن احداث خط تراموای زمینی را دشوار می‌کند.

این در حالی است که تله‌کابین با رد شدن از بالای موانع راه‌حل ارزان‌تری با هزینه تخمینی ۱۳۲ میلیون یورو ارائه دهد. مقامات تخمین می‌زنند که تله کابین پاریس در هر ساعت حدود ۱۲ هزار مسافر را در شهر جابجا کند.

تخمین زده می‌شود حمل و نقل ریلی جدید حدود ۱۲ هزار نفر در ساعت را جابجا کندتله‌کابین‌ها هر چند در مناطقی در جهان همچون ایتالیا یا کلمبیا برای حمل و نقل عمومی شهرت دارند، با این حال نصب سیستم‌های تله‌کابین شخصی برای دامنه‌های شیب‌دار امر متداولی برای برخی از صاحب‌خانه‌ها در شهرهای مختلف جهان نظیر ولینگتون پایتخت نیوزیلند به شمار می‌رود.

مقامات شهری پاریس ابراز امیدواری کرده‌اند که در صورت موفقیت‌آمیز بودن این ایده، طرح پیاده‌سازی ۱۲ خط تله‌کابین در منطقه ایل‌دو‌فرانس را که اکنون در دست بررسی است اجرایی کنند.