پاریس بازداشت یک شهروند فرانسوی در ایران را تایید کرد

07/12/1399 11:38:00 ق.ظ

پاریس بازداشت یک شهروند فرانسوی در ایران را تایید کرد جزئیات بیشتر🔽

روزنامه فیگارو نیز پیش‌ این بدون ارائه جزئیات اعلام کرده بود یک شهروند فرانسوی در منطقه‌ای بیابانی در ایران هنگام کار با پهپاد دستگیر شده است. وزارت امور خارجه فرانسه ضمن تایید دیرهنگام خبر بازداشت شهروند این کشور در ایران تاکید کرده که سرویس‌های این وزارتخانه در تهران و پاریس با دقت وضعیت این شهروند فرانسوی را زیر نظر ندارند.

در این بیانیه تصریح شده که شهروند فرانسوی بازداشت شده در تهران از حمایت کنسولی پیش‌بینی شده در کنوانسیون ۲۴ آوریل ۱۹۶۳ وین برخوردار است؛ رویه‌ای که امکان بررسی شرایط بازداشت، کنترل وضعیت سلامت و نیز دسترسی هر تبعه خارجی زندانی در خارج کشور به وکیل را فراهم می کند.

وزارت امور خارجه فرانسه بدون ارائه توضیحات بیشتر در خصوص شرایط دستگیری و بازداشت فرد یاد شده تاکید می‌کند: «بر این اساس و برغم شرایط بهداشتی موجود، ملاقات‌های کنسولی با وی انجام شده و سفارت ما در تهران مدام با وی و خانواده او در تماس بوده است.»

خبرگزاری فرانسه با اشاره به گزارش نشریه لوپوان در این خصوص اعلام کرده که شهروند بازداشت شده یک جهانگرد ۳۵ ساله است که توسط نیروهای امنیتی ایران در نزدیکی ترکمنستان دستگیر شده است. به نوشته این هفته نامه فرانسوی، فرد یاد شده که به منظور گردشگری و آشنایی با نقاط مختلف به ایران سفر کرده بود بنا به دلایلی اعلام نشده دستگیر و در زندان وکیل‌آباد مشهد زندانی شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جاسوسه. الان ی سری میگن مگه توی ایران جاسوس وجود داره. کصخول های فیکه حقوق بشری الان روونه میشن. جالبه تنها جای دنیا که نباید از دیدشون جاسوس وجود داشته باشه و دستگیر بشه ایرانه. آلمان و فرانسه سال ها ده ها نفرو زندانی میکنن ب جرم جاسوسی صداشم در نمیاد.

رئیس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان پاریس: تب بعد از تزریق واکسن آسترازنکا خوب استپس از مشاهده عوارض جانبی واکسن آسترازنکا، چندین مرکز درمانی اعلام کردند همه کادر خود را یکجا واکسینه نمی‌کنند. ترس شهروندان از همینجا شروع شد.

تماس تلفنی روحانی و ماکرون؛ پاریس قطعنامه‌ای علیه ایران به شورای حکام ارائه می‌کندخبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع دیپلماتیک گفت که علاوه بر فرانسه، بریتانیا و آلمان، سه کشور اروپایی عضو برجام از این قطعنامه حمایت و روز جمعه آن را به شورای حکام ارائه خواهند کرد. فرانسه منفور تر خواهد شد! فرانسه در مقاطع مختلف نشان داده است که عرضه ای ندارد جز ایفا کردن نقش پلیس بد!

روایت پناه جُستن، داستان دورادو؛ رقصنده‌ای از دمشق در پاریسمجموعهٔ «روایت پناه جُستن»، هربار نگاهی می‌اندازد به گذشته و حال یکی از پناهجویانی که در سال‌های پس از جنگ سوریه راهی اروپا شده است. دورادو جدیبا یکی از آنهاست. روایت پناه جُستن این رقصندهٔ سوری را ببینید و بخوانید🔽

پاریس و ۱۵ منطقه فرانسه به مدت چهار هفته قرنطینه می‌شوند | DW | 19.03.2021شیوع ویروس کرونا در مناطقی از فرانسه از جمله پاریس دوباره به سرعت در حال گسترش است. دولت فرانسه برای مقابله با پاندمی کرونا دوباره در ۱۵ منطقه از جمله پاریس و نیس به مدت چهار هفته‌ قرنطینه اعلام کرده است. خوب حال میکنه با این کوید قشنگ جلیقه زردا رو تارو مار کرد‌

پاریس: در مورد چالش‌های مرتبط با ایران گفتگوهای سازنده با آمریکا داشتیمژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه چهارشنبه 24 مارس 2021 تأکید کرد که نشست‌های سازنده‌ای در گفتگو‌های سازنده یعنی‌ کشک ، یعنی‌ به هیچ نتیجه‌ای نرسیدیم .