پارلمان فرانسه تصویب کرد؛ سه ماه مرخصیِ استحقاقی برای پرستاری از سالمندان و بیماران

04/08/1398 11:40 ب.ظ

پارلمان فرانسه تصویب کرد؛ سه ماه مرخصیِ استحقاقی برای پرستاری از نزدیکان سالمند یا بیمار کسانیکه در خانه از افراد سالمند، بیمار یا معلول نگهداری می‌کنند، می‌توانند علاوه بر مرخصیِ سالانۀ یکماهه، از این مرخصیِ سه ماهه نیز با حفظ حقوق و دستمزد بهره ببرند

بر این اساس، سرپرستانی که در خانه از افرادی سالمند، بیمار یا معلول نگهداری می‌کنند، می‌توانند از این به بعد علاوه بر مرخصیِ مرسومِ سالانه که معمولا یکماه است، از این مرخصیِ سه ماهه نیز با حفظ حقوق و دستمزد خود بهره ببرند. بر این اساس، سرپرستانی که در خانه از افرادی سالمند، بیمار یا معلول نگهداری می‌کنند، می‌توانند از این به بعد علاوه بر مرخصیِ مرسومِ سالانه که معمولا یکماه است، از این مرخصی سه ماهه نیز با حفظ حقوق و دستمزد خود بهره ببرند.

قرار است این قانون که تمام گروههای سیاسی فرانسه از آن حمایت کرده‌اند، از یک سال دیگر یعنی اکتبر ۲۰۲۰ میلادی اجرایی شود. با رای روز جمعۀ نمایندگان پارلمان، دولت نیز موظف شد تا تدابیر لازم در این باره را در بودجۀ سال آیندۀ فرانسه لحاظ کند.

بنا بر بررسی‌های به عمل آمده، اجرای این قانون سالانه ۱۰۰ میلیون یورو هزینه در پی خواهد داشت. با این وجود اگنس بوزین، وزیر بهداشت فرانسه اعلام کرد که «به اجرای چنین قانونی افتخار می‌کند». بنا بر آمار رسمی فرانسه، حدود ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از ساکنان این کشور بطور پیوسته از یکی از نزدیکان خود که به دلایلی ناتوان شده است، پرستاری می‌کنند و نصف این تعداد یعنی حدود چهار میلیون نفر، حقوق‌بگیر بخش دولتی یا خصوصی هستند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

گزارش گاردین از «دختر شایسته سابق» که نگران است از فیلیپین به ایران بازگردانده شودگزارش گاردین از «دختر شایسته سابق» که نگران است از فیلیپین به ایران بازگردانده شود او به مدت یک هفته در فرودگاه فیلیپین بوده است و به منظور جلوگیری از بازگردانده شدن به ایران، برای کسب پناهندگی تلاش زیادی می کند. سپاس ویژه از آقای شهرام بهرامی و دوستان گرامی در شبکه voa GadflyPersia ببخشید میخواستم ببینم که این اولین مطلبه که در خصوص بهاره گذاشتید یا قبلاً هم در مورد ایشان مطلبی منتشر نموده بودید؟ بعد از ۸ روز از دستگیری اون مطلب گذاشتن- که از دیپورت میترسه در حالیکه روحیه اش خیلی خوبه وخوشبختانه همه به موقع واضطراری به کمکش شتافتند واکنون از دیپورتش جلوگیری کرده اند وباتوجه به پرونده اش-وگذشت ۸ روز-احتمال دیپورتش خیلی کمه-یک مقدار جای سیوال داره

پرزیدنت ترامپ: استفاده از ابزار اقتصادی برای آمریکا بهتر از به‌کارگیری نیروی نظامی استپرزیدنت ترامپ : استفاده از ابزار اقتصادی برای آمریکا بهتر از به‌کارگیری نیروی نظامی است به دنبال حمله نظامی ترکیه به مناطق شمالی و شمال شرق سوریه، دولت آمریکا هشدار قبلی خود را مبنی بر اعمال تحریم‌های سنگین عملی کرد. آبروی رفته‌ی آمریکا با این پریشان‌گویی‌های ترامپ باز نخواهد گشت. بالاخره روزی خواهد رسید که این سیاستها اقتصاد آمریکا را نابود خواهد کرد. ابزاری که مردم و قشر ضعیف را داره از کمر میشکنه

آبگرفتگی در ۱۰۰ نقطه از تهران/ از تردد غیرضروری خودداری شودرییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از آبگرفتگی در بیش از ۱۰۰ نقطه از پایتخت درپی بارندگی‌های صبح امروز خبر داد.

بازجویی از ۴ مظنون «کامیون مرگ» لندن؛ شماری از قربانیان احتمالا ویتنامی هستندجامعۀ ویتنامی‌های ساکن لندن اعلام کرد از زمان کشف این کامیون، عکس‌های نزدیک به ۲۰ تبعۀ ناپدید شدۀ ویتنام را دریافت کرده است. به گفته این سازمان، ارتباط همۀ این ناپدیدشدگان ویتنامی که بین ۱۵ تا ۴۵ سال سن داشته‌اند در یک هفتۀ گذشته با خانواده‌هایشان قطع شده است.

عفو بین الملل: قطع دست مجرمان در ایران از مصادیق «شکنجه» استعفو بین الملل: قطع دست مجرمان در ایران از مصادیق شکنجه است در بیانیه عفو_بین‌الملل که به دنبال اعلام این خبر منتشر شد، آمده است: «مقامات جمهوری اسلامی با اجرای این مجازات ظالمانه مرتکب شکنجه شده‌اند. شکنجه بر اساس قوانین بین المللی جرم محسوب می‌شود.» سازمان ملل وحقوق بشر اینها فقط چهل سال حرف نقد نظر سرکاری انجام می دهند و هیچ کاری نکردند اینها خودشان مجرم حساب می شن خاعنین واقعی دنیا تو عربستان ولی شکنجه نیست ای بی ناموسا اساسا وجود اخوند را در هر جامعه ای را باید نوعی شکنجه,قلمداد کرد.

وقتی وزیر ورزش احمدی‌نژاد نیمی از حقیقت را گفت؛ کی‌روش را پاستور نگه می‌داشت نه سئول

پارلمان فرانسه روز جمعه با اعطای حق سه ماه مرخصیِ استحقاقی به افرادی که از نزدیکان ناتوانشان پرستاری می‌کنند، موافقت کرد.

بر این اساس، سرپرستانی که در خانه از افرادی سالمند، بیمار یا معلول نگهداری می‌کنند، می‌توانند از این به بعد علاوه بر مرخصیِ مرسومِ سالانه که معمولا یکماه است، از این مرخصی سه ماهه نیز با حفظ حقوق و دستمزد خود بهره ببرند.

قرار است این قانون که تمام گروههای سیاسی فرانسه از آن حمایت کرده‌اند، از یک سال دیگر یعنی اکتبر ۲۰۲۰ میلادی اجرایی شود.

با رای روز جمعۀ نمایندگان پارلمان، دولت نیز موظف شد تا تدابیر لازم در این باره را در بودجۀ سال آیندۀ فرانسه لحاظ کند.

بنا بر بررسی‌های به عمل آمده، اجرای این قانون سالانه ۱۰۰ میلیون یورو هزینه در پی خواهد داشت. با این وجود اگنس بوزین، وزیر بهداشت فرانسه اعلام کرد که «به اجرای چنین قانونی افتخار می‌کند».

بنا بر آمار رسمی فرانسه، حدود ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از ساکنان این کشور بطور پیوسته از یکی از نزدیکان خود که به دلایلی ناتوان شده است، پرستاری می‌کنند و نصف این تعداد یعنی حدود چهار میلیون نفر، حقوق‌بگیر بخش دولتی یا خصوصی هستند.

پارلمان فرانسه همچنین برای کمک به این افراد، پیش‌شرطهای دست و پاگیر قدیمی برای استفاده از مرخصی استحقاقی را حذف کرد که یکی از آنها داشتن حداقل یک سال سابقۀ کار در شرکت یا سازمان مربوطه بود.