پارلمان اروپا خواستار رد دعوت پکن برای حضور در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ شد

17/04/1400 08:05:00 ب.ظ

اعضای پارلمان اروپا از کمیسیون اروپا و کشورهای عضو خواسته‌اند در تمام نشست‌های مشترک اتحادیه با چین و حتی در نشست‌های مربوط به هماهنگی‌های دیپلماتیک این جلسات، موضوع «قانون امنیت ملی» را به عنوان «اولویت اصلی» در دستور کار قرار دهند.

اعضای پارلمان اروپا از کمیسیون اروپا و کشورهای عضو خواسته‌اند در تمام نشست‌های مشترک اتحادیه با چین و حتی در نشست‌های مربوط به هماهنگی‌های دیپلماتیک این جلسات، موضوع «قانون امنیت ملی» را به عنوان «اولویت اصلی» در دستور کار قرار دهند. پارلمان اروپا از مقامات اتحادیه اروپا و کشورهای عضو خواست تا در اعتراض به نقض حقوق بشر به دست مقامات چینی از جمله در هنگ کنگ، دعوت برای شرکت در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن را نپذیرند.

در قطعنامه‌ای که نمایندگان پارلمان اروپا در روز پنجشنبه ۸ ژوئیه (۱۷ تیر) با ۵۷۸ رأی مثبت در برابر ۲۹ رأی مخالف و ۷۳ رأی ممتنع آن را تصویب کردند، از کمیسیون اروپا، شورای اروپا و کشورهای عضو خواسته‌اند تا «دعوت نمایندگان دولت و دیپلمات‌های چینی برای حضور در بازی‌های زمستانی المپیک پکن ۲۰۲۲ را رد کنند، مگر آن که دولت چین بهبود ملموسی در وضعیت حقوق بشر در هنگ کنگ، منطقه سین کیانگ، تبت، مغولستان داخلی و سایر نقاط چین ایجاد کند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید پارلمان اروپا در قطعنامه خود همچنین بسته شدن اجباری اپل دیلی، روزنامه منتقد هنگ کنگی، آزاد نکردن دارایی‌های آن و بازداشت روزنامه‌نگارانش را شدیداً محکوم کرده و گفته است که چین تمام این اقدامات را «به هدف برچیدن جامعه آزاد و پایان دادن قطعی به آزادی مطبوعات و آزادی بیان در هنگ کنگ» انجام داده است.

قطعنامه روز پنجشنبه پارلمان اروپا الزام‌آور نیست.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

BabyDogeCoin

پارلمان اروپا خواستار اعمال تحریم علیه ایران شدپارلمان اروپا خواستار اعمال تحریم علیه ایران شد پارلمان اروپا قطعنامه‌ای را به تصویب رساند تا مطابق آن مقامات ایرانی که در بازداشت و اعدام اتباع اتحادیه اروپا دخیل بوده‌اند، تحریم شوند.

شناگر ملی‌پوش ترکیه در مسابقات قهرمانی جوانان اروپا به مدال طلا دست یافتشناگر ملی‌پوش ترکیه در مسابقات قهرمانی جوانان اروپا به مدال طلا دست یافت

همه‌گیری کرونا و نقش کمک‌های دولتی؛ جمعیت در خطر فقرِ اتحادیه اروپا ثابت ماندتازه‌ترین برآورد اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات) نشان می‌دهد که حمایت‌های مالی و نقدی دولت‌های در دوره شدت گیری شیوع ویروس کرونا مانع از افزایش جمعیت در خطر فقر در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده است.

خطر در کمین ۲۹ استان؛ 'ایران در حال فرونشست است' | DW | 06.07.2021رئیس سازمان نقشه‌برداری ایران می‌گوید، زمین ایران در حال فرونشست است و این پدیده ۲۹ استان را تهدید می‌کند. او از مسئولان خواست، هر چه سریع‌تر برای خروج از این بحران 'تصمیماتی قاطع' بگیرند. 😂😂😂 تصمیماتی قاطع؟ 😂😂 شاگرد خوبی شدی قبلا اربابت بی بی سی دنبال می کرد الان شاگردش.

در ماه‌های اخیر بورس نشاط پیدا کرده است/بورس در بلندمدت سود قابل ملاحظه‌ای داردرئیس جمهور تلاش دولت یازدهم و دوازدهم را معطوف به توسعه و تعمیق بورس عنوان کرد و گفت: از ابتدای دولت یازدهم تصمیم دولت بر این بود تا کاری کنیم که شرکت‌های اقتصادی بزرگ دولتی را وارد بورس کنیم و مدیریت بنگاه‌ها در اختیار دولت نباشد. بخش بزرگی از این کار انجام گرفت، اما یک بخش بزرگی هم بخاطر مقاومت برخی دستگاه‌ها انجام نگرفت. معمولاً دستگاه‌ها برای اینکه از پول و کاسبی فاصله بگیرند و جدا بشوند، مقاومت می‌کنند. گوزیدی احتمالا باقی بقای ات جان مهرنوش و بقیه، فدایت آقای روحانی شما خوب در ملت گذاشتی و حالا نوبت بعدیه. دستمریزاد🤣🤣🤣 پولهای مردم و گرفتین یسری تابلو احداث فروختین

تساوی پرسپولیس و سپاهان در شب پیروزی استقلال در لیگ برتر فوتبال ایرانسرخ‌پوشان تهرانی که بهترین فرصت برای افزایش فاصله خود با رقیب سرسخت خود، سپاهان در صدر جدول را از دست دادند با توقف در مقابل با فولاد، همچنان با ۲ امتیاز اختلاف نسبت به تیم اصفهانی در صدر جدول باقی ماندند.