سوئد, ویروس کرونا, کووید-۱۹, قرنطینه, اتحادیه اروپا, سیاست سوئد

سوئد, ویروس کرونا

پارلمان سوئد به دولت برای مبارزه با شیوع کرونا اختیارات ویژه‌‌ داد

پارلمان سوئد به دولت برای مبارزه با شیوع کرونا اختیارات ویژه‌‌ داد

17/04/2020 07:39:00 ب.ظ

پارلمان سوئد به دولت برای مبارزه با شیوع کرونا اختیارات ویژه‌‌ داد

این قدرت ویژه، تنها برای دورۀ محدود ۱۸ آوریل تا ۳۰ ژوئن و تنها برای تصمیم گیری در موضوعات اضطراری داده شده است و پارلمان همچنان حق خود برای ابطال هرکدام از تصیمات دولت حتی در وضعیت اضطراریِ کنونی را حفظ کرده است.

او همچنین از همه کسانی که تصمیم گرفتند در عید پاک در خانه بمانند سپاسگزاری کرد و خواست تا همین کار را برای تعطیلی اول ماه مه نیز انجام دهند.کاهش تدریجی قرنطینه در کشورهای اروپایی؛ اتریش و دانمارک پیش‌قدم شدندانتقاد از دولت سوئداین اختیارات قانونی در حالی داده می‌شود که دولت سوئد در موضوع مهار کرونا در معرض انتقادات زیادی است. بارها، رستوران‌ها و مدارس حتی سالن‌های آرایش و باشگاه‌های ورزشی همچنان در این کشور باز هستند و مردم می‌توانند آزادانه در فضای باز ورزش کنند.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم انتقاد شدید اسرائیل از حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی | DW | 03.08.2021 کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد

در حال حاضر شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در سوئد بیش از ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر است و تا کنون ۱۴۰۰ نفر نیز جان باخته‌اند. به این ترتیب سوئد در میان کشورهای اسکاندیناوی بدترین وضعیت شیوع کرونا را دارد.تدابیر ناکافی دولت برای مبارزه با کرونادولت سوئد تدابیر سختگیرانه برای مبارزه با شیوع کرونا را از اواخر ماه مارس به اجرا گذاشت. به این ترتیب تشکیل اجتماعات بیش از ۵۰ نفر ممنوع و اعلام شد کسب و کارهایی که مقررات مربوط به فاصله اجتماعی را رعایت نکنند نیز جریمه یا تعطیل می‌شوند.

مقامات بازدید از خانه‌های سالمندان همچنین پروازها از بیرون از اتحادیه اروپا به این کشور را نیز از ۳۰ مارس ممنوع اعلام کردند. همزمان دولت مردم را تشویق به دور کاری و ماندن در خانه‌ها کرده و از شهروندان خواسته است تا مانند افراد بالغ عمل کنند. اما اتکای صرف به این تدابیر، چاره‌ساز نبوده و بسیاری از کارشناسان از دولت خواسته‌اند تا به سرعت محدودیت‌های شدیدتری را به اجرا بگذارد. headtopics.com

۲۲ تن از دانشمندان موسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌های سوئد نیز با انتشار مقاله‌ای در ۱۲ آوریل، با اشاره به آمار بالای مرگ و میر در این کشور از آژانس بهداشت عمومی این کشور به عنوان مسئول ایجاد وضعیت اضطراری خواستند تا بارها و مدارس را تعطیل کند.آنها همچنین تاکید کرده‌اند کارکنان بهداشتی که با افراد سالخورده سر و کار دارند، باید به اندازه کافی تجهیزات کنترل عفونت در اختیار داشته باشند و ضروریست تا به شکل گسترده نیز از این کارکنان تست‌های تشخیص کرونا گرفته شود.

نتیجه یک تحقیق؛ ویروس کرونا تا مسافت ۴ متری در هوا منتشر می‌شودپاسخ مقامات سوئد چه بود؟اما آندرس تگنل، مدیر آژانس بهداشت عمومی سوئد اعلام کرد که کشورش رویکرد مناسبی را برای مقابله با شیوع این بیماری اتخاذ کرده و آمار منتشر شده از در رسانه‌ها نیز درست نبوده است. او بر شیوه‌های متفاوت ثبت ارقام مرگ و میر در کشورهای مختلف اشاره کرد و افزود که مثلا در برخی کشورها مانند ایتالیا تنها آمار آنهایی که در بیمارستان جان باخته‌اند به ثبت رسیده است.

با این وجود پس از گذشت بیش از یکماه از اجرای تدابیری نه‌چندان سختگیرانه در سوئد، سرانجام نخست‌وزیر این کشور شنبه گذشته اعتراف کرد که تدابیر به اجرا گذاشته شده موثر نبوده است. البته او دلیل این وضعیت را کمبود منابع اعلام کرد و بر این اساس دولت‌های قبلی سوئد را سرزنش کرد.

دیگر کشورهای اسکاندیناوی چه کردند؟دانمارک و نروژ مرزهای خود را بسته‌اند، رستوان‌ها و مدارس و مراکز خرید را نیز تعطیل کرده‌اند و برای حضور در اماکن عمومی قوانین سخت‌تری را وضع کرده‌اند. فنلاند هم سختگیری‌های مشابهی را به اجرا گذاشته و کل استان هلسینکی را قرنطینه کرده است. headtopics.com

المپیک توکیو؛ کشتی‌گیر کوبایی چهارمین طلای پیاپی را گرفت - BBC News فارسی روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 برگزاری مراسم تنفیذ ابراهیم رئیسی؛ علی خامنه‌ای: حضور مردم در انتخابات خوب بود ادامه مطلب: euronews فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

مصوبه پارلمان اروپا علیه لهستان و مجارستان برای تضعیف ارزش‌های اروپاییپارلمان اروپا با صدور قطعنامه‌ای در روز جمعه اقدامات هر دو کشور را «کاملا ناسازگار با ارزش‌های اروپایی» از جمله عدالت و دموکراسی دانست.

کرونا در اسرائیل؛ توافق مقدماتی در دولت نتانیاهو برای لغو تدریجی قرنطینهدولت اسرائیل طرحی را به طور مقدماتی به تصویب رسانده است که برخی محدودیت‌های سختگیرانه‌ که از حدود یک ماه پیش برای مهار اپیدمی کرونا بر بخش‌های تجاری، خدمات و تولیدات این کشور اعمال شده را به طور تدریجی و مشروط لغو می کند.

برنامه دولت پرزیدنت ترامپ برای بازگشایی مجدد آمریکا در سه مرحلهبرنامه دولت پرزیدنت ترامپ برای بازگشایی مجدد آمریکا در سه مرحله بر اساس این گزارش، در راهنمای دولت فدرال تاکید شده است ایالت‌ها یا قلمروهای مختلف پیش از هرگونه اقدام و آغاز مرحله نخست باید شرایط و معیارهای به خصوصی را در نظر بگیرند.

کاخ سفید: تعلیق کمک به سازمان بهداشت جهانی برای پاسخگو نگه داشتن این سازمان استکِیلی مَکِنِنی، سخنگوی کاخ سفید، در پیامی گفت که هدف از تعلیق کمک‌های مالی به سازمان بهداشت جهانی از سوی آمریکا نه انداختن تقصیر‌ها گردن این سازمان، که پاسخگو نگه‌داشتن آن در مورد جانبداری از چین است. خیلی کار درستی کرد who باید پاسخگو باشه. یعنی آمریکا به یه سازمان چپ پول بده که بیاد نظرات حزب کمونیست خلق چین رو تو تبلیغ کنه. امریکا به این چپولا کوفت هم نباید بده. آره جون خودت... ترامپ مثل گراز به جان تمام معاهدات و تعهدات جهانی افتاده است.

سازمان جهانی بهداشت: بعد از تصمیم ترامپ در جستجوی جایگزین برای کسری بودجه هستیمتیدروس گیبرسوس مدیر سازمان جهانی بهداشت، روز چهارشنبه 15 آوریل، پس از آنكه ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا، بره مردک بمیرد! مزدور چین! چین پولی که آمریکا کمک می کرده را به WHO بدهد. بیش از هر کشوری WHO به چین خدمت کرده است. برین سراغ خامنه ای. خیلی بهم میاین. هر دوتون دروغگو.

از تجمع دستفروشان مقابل شهرداری تهران تا احضار ناهید خداجو برای اجرای حکم