پارامترهای تاثیر گذار بر رویکرد اتحادیه اروپا نسبت به حاکمیت طالبان

05/06/1400 12:32 ب.ظ

پارامترهای تاثیر گذار بر رویکرد اتحادیه اروپا نسبت به حاکمیت طالبان جزئیات بیشتر🔽

اتحادیه اروپا می گوید تماس‌هایی که با طالبان برای خروج اتباعش از این کشور دارد به معنای گفتگوهای سیاسی برای به رسمیت شناختن آنها نیست. اروپا در حال حاضر در حال کار بر روی نقشه راهی است که این اتحادیه بتواند بر مبنای آن با طالبان تعامل کند. اتحادیه اروپا در طول ماه اوت و متناسب با تغییر موازنه نیروهای سیاسی در افغانستان مواضع مختلفی اتخاذ کرده است.

جوزپ بورل رئیس دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا یک هفته پیش از ورود طالبان به کابل به آنها هشدار داده بود که «اگر به زور به قدرت برسید درجهان منزوی خواهید شد.» با این حال طالبان به شکلی وارد کابل شدند که به دشواری می توان آنرا تسخیر قدرت «به زور» تحلیل کرد.

مناسبات پشت پرده‌ای که هنوز جزئیات آن مشخص نشده است به طالبان اجازه داد که بدون جنگ ودرگیری افغانستان را (به استثنای پنجشیر که تاکنون به تسخیر این گروه در نیامده است) تسخیر کند. طالبان قدرت را به شیوه‌ای در کابل به دست گرفت که هیچ بهانه‌ جدیی در دست جامعه بین‌المللی برای محکوم کردن آنها وجود نداشته باشد، همین موضوع باعث شد که چند روز بعد که طالبان وارد کابل شد، رئیس دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کند که این اتحادیه باید با طالبان گفتگو کند زیرا آنها در جنگ پیروز شده‌اند.

جوزپ بورل در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا گفت: «من نمی‌گویم که ما طالبان را به رسمیت خواهیم شناخت. من فقط می‌گویم که باید درباره همه چیز با آن‌ها صحبت کنیم، حتی در مورد مسئله حمایت از دختران و زنان افغان.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تاثیر همه‌گیری کرونا بر گسترش بازرگانی ایران و ارمنستان | DW | 26.08.2021هرویک یاریجانیان، رئیس اتاق بازرگانی ایران و ارمنستان از افزایش چشمگیر سطح مبادلات اقتصادی دو کشور سخن گفته است. کرونا، افزایش بهای ارزهای خارجی و سفر گسترده ایرانیان برای واکسیناسیون از جمله عوامل آن اعلام شده است.

آمریکا مسئولیت انفجارهای کابل را بر عهده داعش می‌داند | DW | 26.08.2021انگشت اتهام درباره انفجارهای خونین خارج از فرودگاه کابل متوجه نیروهای وابسته به 'دولت اسلامی' (داعش) است. پیش از این مسئولان امنیتی بریتانیا و آمریکا به شهروندان خود هشدار داده بودند به فرودگاه کابل نزدیک نشوند. داعش شبکه حقانی است با طالب یک‌جا کار می‌کند کسی که خارج می‌رود از نظر این وحشی ها مباح الدم است پس کار خود طالب است هیچگاه شک نکنید. داعش نیست امریکا است داعش یعنی امریکا و ناتو کار خود طالبانه

وقوع چند انفجار در جنوب قزاقستان ۶۰ مجروح بر جای گذاشت | DW | 26.08.2021خبرگزاری‌های بین‌المللی به نقل از رسانه‌های قزاقستان از وقوع چند انفجار در یک انبار مهمات در این کشور خبر داده‌اند. گفته می‌شود ماموران اقدام به تخلیه یک روستا و همچنین یک پایگاه نظامی در جنوب این کشور کرده‌اند. بتخمم🍆 خدای شکرت

روزنامه جوان: آمار رسمی مرگ و میر بر اثر کرونا ۷ برابر آمار رسمی است

سلطان آلپ ارسلان؛ فرماندهی که دروازه‌ آناتولی را بر روی تُرک‌ها گشودسلطان آلپ ارسلان سلجوقی با شکست دادن امپراتوری بیزانس در جنگ ملازگرد، دروازه های آناتولی را بر روی تُرک‌ها گشود. - خبرگزاری آناتولی IlAvsar پس یعنی قبلش ترکی در آناتولی نبود؟پس یعنی شما کردستان شمالی رو اشغال کردید و یونانیان و رومیان رو از سرزمین خودشون بیرون کردید؟ بای

بر آن‌ها چه گذشت؟ مصاحبه با آریانا سعید، صحرا کریمی و حمیرا ثاقببر آن‌ها چه گذشت؟ مصاحبه با آریانا سعید، صحرا کریمی و حمیرا ثاقب در برنامه چشم‌انداز زنان افغانستان در چند هفته اخیر چه دیدند و چه کشیدند؟ تحولات جاری در افغانستان در بیم‌ها و امیدهای آنان و نگاهشان به آینده چه تغییری ایجاد کرده است؟