پارتی بازی در تزریق واکسن، به استعفای وزیر بهداشت آرژانتین منجر شد

02/12/1399 12:48 ب.ظ

پارتی بازی در تزریق واکسن، به استعفای وزیر بهداشت آرژانتین منجر شد وزیر بهداشت آرژانتین در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اینکه برخی با ارتباطاتی که با وی داشته‌اند، توانسته‌اند واکسن کرونا تزریق کنند، از سمتش استعفا داد

وزیر بهداشت آرژانتین در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اینکه برخی با ارتباطاتی که با وی داشته‌اند، توانسته‌اند واکسن کرونا تزریق کنند، از سمتش استعفا داد. وی گفت: من دوست قدیمیم گینس گونزالس گارسیا را صدا زدم و او به من گفت که به بیمارستان پوساداس بروم.

وزیر بهداشت آرژانتین در نامه‌ای که در توئیترش منتشر کرد گفته، این افراد به دلیل"سردرگمی ناخواسته" در دفتر کارش وقتی که خودش در آنجا حضور نداشته، روندهای معمول را طی نکرده و واکسن دریافت کرده‌اند.

این رسوایی بر نگرانی‌های مربوط به فساد و دستیابی به واکسن در این کشور می‌افزاید، آنهم در زمانیکه منابع واکسن در آرژانتین کم هستند. اوایل ماه جاری میلادی، وزرای بهداشت و خارجه پرو نیز از سمت‌هایشان کناره‌گیری کردند و رئیس جمهوری سابق این کشور نیز پس از انتشار گزارش‌هایی که صدها تن از مقام‌های این کشور واکسن کرونا را خارج از برنامه تست‌های بالینی و پیش از آغاز برنامه مصون سازی ملی دریافت کرده‌اند، تحت بازرسی‌های کیفری و قضایی قرار گرفته است.

از دسامبر ۲۰۲۰، آرژانتین برای واکسینه کردن کادر درمان از واکسن"اسپوتنیک وی" روسیه استفاده کرده اما تحویل گرفتن این محموله‌های واکسن روسی برخلاف آنچه که در ابتدای امر قرار بود انجام شود، با تعلل صورت گرفته است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

صد زخمی در حادثه فروریختن جایگاه تماشاگران در استادیوم بازی در هندروز دوشنبه ۲ فروردین (۲۲ مارس) در جریان مسابقات کبدی در شهر سوریاپت در ایالت جنوب تلانگانای هند یک بخش از جایگاه ویژه تماشاگران فرو ریخت.

مشاور امنیتی ملی آمریکا: ایران در انزوا قرار داشته و توپ در زمین بازی تهران استجیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا با بیان این نکته که جو بایدن رئیس‌جمهوری، «مصمم است که ایران به ایران در انزوا هست و صاحب توپ؟ برو آقا کاوتو بچرون برو به ننت بکو اول تهدات خود عمل کند اوسگول%%$

بازی تبلیغاتی ظریف، مهندسی پشت پرده تاج، شکست ایران در برگرداندن میزبانی‌ها

یوفا: تمدید مجوز پنج تعویض در هر بازی؛ امکان بزرگتر شدن فهرست ۲۳ نفره تیم هاکنفدراسیون فوتبال اروپا اعلام کرد در تمام رقابت های رسمی که در چارچوب قوانین یوفا برگزار می شود، پنج تعویض به جای سه تعویض در طول بازیها مجاز خواهد بود. این قاعده در بازی های انتخابی جام جهانی که زیر نظر فیفا برگزار می شود اعمال می شود.

بختیاری زاده: رفتار برخی در دربی هنرمندان نزدیک به دلقک بازی بود