پادشاه سابق اسپانیا ۶۸۰ هزار یورو بدهی مالیاتی را از تبعید پرداخت کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 72 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 59%

پادشاه سابق اسپانیا ۶۸۰ هزار یورو بدهی مالیاتی را از تبعید پرداخت کرد بیشتر بخوانید🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وکیل خوان کارلوس، پادشاه پیشین اسپانیا اعلام کرد که موکلش نزدیک به ۶۸۰ هزار یورو بدهی خود به اداره مالیات این کشور را پرداخت کرده است.

پدر فلیپه ششم، پادشاه کنونی اسپانیا از تابستان سال جاری در امارات عربی متحده در تبعید خودخواسته به سر می برد. روزنامه الپائیس گزارش داده که خوان کارلوس بدهی مالیاتی خود را در چهارچوب تحقیقی قضایی درباره استفاده او از کارت های اعتباری پرداخت کرده است. دستگاه قضایی اسپانیا به خوان کارلوس مظنون است که با استفاده از کارت های اعتباری مرتبط با حساب هایی بانکی که به نام او نبوده «پولشویی» انجام داده است.

بنا به گزارش ها این حساب های بانکی به نام یک تاجر مکزیکی و یک افسر نیروی هوایی ارتش اسپانیا به ثبت رسیده است. پادشاه پیشین اسپانیا در صورتی که نتیجه تحقیقات، استفاده او از این کارت های اعتباری را اثبات کند ممکن است به اتهام «پولشویی» تحت تعقیب قرار گیرد. این در حالی است که این پرونده تنها یکی از سه پرونده «فساد مالی» است که نام خوان کارلوس، ۸۲ ساله، در آن مطرح شده است.

خوان کارلوس ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ با کناره گیری از سلطنت زمینه پادشاهی پسرش فلیپه ششم را فراهم کرد. دستگاه قضایی اسپانیا در یک پرونده دیگر به تحقیق درباره نقش احتمالی او در پیروزی شرکت های اسپانیایی در مناقصه احداث مسیر قطار سریع السیر در عربستان در سال ۲۰۱۱ میلادی مشغول است. بازپرسان این پرونده در حال تحقیق درباره این احتمال هستند که خوان کارلوس در سال ۲۰۰۸ مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار از عربستان و از طریق یک حساب بانکی در سوئیس دریافت کرده است.

خوان کارلوس تابستان امسال اعلام کرد که با ترک اسپانیا در نظر دارد به سلطنت پسرش کمک کند و به این ترتیب انجام وظایف فلیپه ششم را برای او «تسهیل» کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.