٪۴۳ ارز صادرات به ایران برنگشت؛ رشد دلار به دلیل FATF یا کسری بودجه؟

18/02/2020 08:47:00 ب.ظ

۴۳ درصد ارز صادرات به ایران بازنگشته؛ صعود دلار به دلیل FATF است یا کسری بودجه دولت؟ جزئیات بیشتر🔽

دلار آمریکا, یورو

۴۳ درصد ارز صادرات به ایران بازنگشته؛ صعود دلار به دلیل FATF است یا کسری بودجه دولت؟ جزئیات بیشتر🔽

همزمان با صعود نرخ رسمی و آزاد دلار در ایران به بالاترین حد در ۹ ماه گذشته، مقام‌های اقتصادی ایران اعلام کردند که ۱۷ میلیارد دلار از ارز حاصل صادرات طی ۱۱ ماه گذشته به این کشور بازنگشته است.

همزمان با صعود نرخ رسمی و آزاد دلار در ایران به بالاترین حد در ۹ ماه گذشته مقام‌های اقتصادی ایران اعلام کردند که ۱۷ میلیارد دلار از ارز حاصل صادرات طی ۱۱ ماه گذشته به این کشور بازنگشته است.در شرایطی که فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد ایران روز سه‌شنبه ارزش صادرات کشور را طی ۱۱ ماه گذشته ۳۹ میلیارد دلار اعلام کرد، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران تایید کرد که تا کنون تنها ۲۲ میلیارد دلار از ارز حاصل از صادرات به کشور بازگشته است. این در حالی است که به گفته آقای دژپسند ارزش واردات ایران در همین مدت ۴۰ میلیارد دلار بوده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

دلتون خوش حالا فکر می‌کنیم کی ضررمیکه مردم یا مسیولین واضحن کاهش بودجه کشور كسرى بودجه کسری بودجه این 43 درصد دلار کجا میره؟؟ از زمین که خارج نمیشه...

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سن ابتلا به «اچ.آی.وی» در ایران به ۱۵ سال رسیدما رکورد زدیم ،آورین آورین

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سن ابتلا به «اچ.آی.وی» در ایران به ۱۵ سال رسیدسرملا بالا تا حالا یه خبر از موفقیت های ایران کار کردین ؟ سگ تو روح آمریکا و صدای نحس و منحوس آمریکایی عین_الجسد پس اون مرتیکه میگفت :امیدبزندگی ایرانیان تا ۲۵ درصد افزایش داشته😎 ،همش درحال ریدن به دروغهای همدیگه هستند 😉

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سن ابتلا به «اچ.آی.وی» در ایران به ۱۵ سال رسید

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سن ابتلا به «اچ.آی.وی» در ایران به ۱۵ سال رسیدحالا هی بودجه جامعة‌المصطفی رو زیاد کنید دمت گرم که شجاعت گفتن کمبودها رو داری دکتر حسینی آدم سالم تو این مملکت به هیچ جا نمیرسه وای به حال روشن دل

قوه قضائیه ایران: احکام مربوط به متهمان موسوم به پرونده محیط زیستی صادر شدسخنگوی قوه قضائیه ایران: احکام نهایی مربوط به متهمان موسوم به پرونده محیط زیستی صادر شده است سخنگوی قوه قضائیه ایران: در ازای آزادی یک تبعه ایرانی متهم به دور زدن تحریم‌های آمریکا، یک تبعه آلمانی را آزاد کردیم.

یک ایرانی متهم به نقض تحریم‌های آمریکا از آلمان به ایران بازگشتیک ایرانی متهم به نقض تحریم‌های آمریکا از آلمان به ایران بازگشت سخنگوی وزارت خارجه ایران می گوید یک ایرانی بازداشت شده در آلمان که به نقض تحریم های آمریکا متهم شده بود، پس از تلاش های دیپلماتیک تهران آزاد شده و به ایران بازگشته است. حالا با کی معامله شد ؟ تحریمهای آمریکا نبود. تحریمهای بین المللی بود MZHemingway RichardGrenell JZarif effect or SenateDems effect ?

Aa همزمان با صعود نرخ رسمی و آزاد دلار در ایران به بالاترین حد در ۹ ماه گذشته مقام‌های اقتصادی ایران اعلام کردند که ۱۷ میلیارد دلار از ارز حاصل صادرات طی ۱۱ ماه گذشته به این کشور بازنگشته است.به دوستی ایمیل کنید سن ابتلا به «اچ.به دوستی ایمیل کنید سن ابتلا به «اچ.به اشتراک گذاشته شده سن ابتلا به «اچ.

در شرایطی که فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد ایران روز سه‌شنبه ارزش صادرات کشور را طی ۱۱ ماه گذشته ۳۹ میلیارد دلار اعلام کرد، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران تایید کرد که تا کنون تنها ۲۲ میلیارد دلار از ارز حاصل از صادرات به کشور بازگشته است. این در حالی است که به گفته آقای دژپسند ارزش واردات ایران در همین مدت ۴۰ میلیارد دلار بوده است.وی» در ایران به ۱۵ سال رسید رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران گفت: در ایران هم تخمین ما این است که حدود ۶۰ هزار نفر مبتلا به ایدز داشته باشیم. با این وجود وزیر اقتصاد ایران ادعای نقش کسری بودجه و کمبود ارز دولت در گرانی روزهای اخیر دلار را رد کرد و گفت:«دولت منفعتی از بابت افزایش قیمت دلار ندارد حتی اگر ارز دولتی داشته باشیم و بخواهیم بفروشیم، این نرخ در بازار نیما تعیین می‌شود که ارتباط زیادی به بازار آزاد ندارد. در حالی که ما فقط ۴۰ هزار نفر را کشف کرده‌ایم؛ یعنی ما تنها یک‌سوم آنها را کشف کرده‌ایم و به صراحت می‌گویم که اگر اجازه داده نشود از رسانه‌های ملی به ویژه صداوسیما به آموزش و پیشگیری ایدز بپردازیم، اوضاع به همین منوال باقی خواهد ماند.» او در عین حال تصریح کرد که افزایش نرخ ارز ارتباطی به تصمیم‌گیری گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در مورد پرونده اقدام‌های ایران برای مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم ندارد. وی در ادامه اظهار داشت، سن شروع رابطه‌های جنسی در ایران به ۱۳. همزمان رئیس کل بانک مرکزی ایران نیز پیش‌بینی کرد که به احتمال زیاد ایران وارد فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی نمی‌شود.۵ سالگی رسیده و خیلی از افرادی که با علائم اچ‌.

البته آقای همتی تاکید کرد که تصمیم نشست ۶ روزه اف‌ای‌تی‌اف در پاریس که از روز یکشنبه آغاز شده، تأثیر معناداری در بازار ارز ایران نخواهد داشت.آی‌.آی‌. شروع نشست FATF در پاریس؛ حساب‌های بانکی ایرانیان در خارج بسته می‌شود؟ اما پیشتر مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار توییتی یادآور شده بود که عدم تصویب لوایح الحاق ایران به معاهده‌های پالرمو و CFT که مورد تاکید گروه ویژه اقدام مالی است، موجب افزایش شدید قیمت ارز خواهد شد. گروه ویژه اقدام مالی، ۱۸اکتبر گذشته با انتشار بیانیه‌ای از ایران خواسته بود تا پیش از فوریه ۲۰۲۰ به معاهده مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی(معاهده پالرمو) و معاهده بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم(CFT) بپیوندد. رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران بیان کرد که، نکته مهم در این رابطه جمعیت پنهان مبتلا به HIV در روستاها هستند که به دلیل کنترل کمتر در روند پیشگیری و درمان، به خاطر مسائل اجتماعی، جزو آمار مخفی و خطرناک ابتلا به این ویروس در کشور ما به حساب می‌آیند. در چنین شرایطی با وجود گذشت بیش از یک سال از ارجاع لوایح اختلاف برانگیز میان مجلس و شورای نگهبان ایران به مجمع تشخیص مصلحت نظام، بررسی لوایح الحاق به دو معاعده بین‌المللی مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم همچنان متوقف مانده است. شیوع ایدز در روستاها با توجه به تابوها و انگ اجتماعی که این بیماری در محیط‌های روستایی دارد می‌تواند به شیوع آن دامن بزند منبع: همشهری آنلاین. در چنین شرایطی با نزدیک شده به موعد برگزاری نشست کاری و مجمع عمومی اف‌ای‌تی‌اف در پاریس، نرخ ارز در بازار ایران و همزمان با رشد تقاضای پایان سال خورشیدی سیر صعودی به خود گرفت.

بر همین اساس در جریان معاملات روز سه شنبه بازار ارز ایران، در حالی که بانک مرکزی نرخ عرضه رسمی دلار در سامانه تحت نظارت این بانک را به ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش داد، بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران از مرز ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان گذشت. هر یورو نیز در مبادلات روز سه‌شنبه بازار رسمی و آزاد ایران به ترتیب ۱۵ هزار و ۴۰۰ و ۱۵ هزار و ۵۵۰ تومان فروخته شد. سال گذشته خورشیدی در چنین روزی(۲۹ بهمن) هر دلار در بازار آزاد تهران ۱۳ هزار ۱۰۰ تومان مبادله شد و هر یورو نیز ۱۴ هزار و ۸۳۵ تومان فروخته شد. همزمان با رشد قیمت دلار در بازار ایران، نرخ جهانی هر اونس طلا نیز روز سه‌شنبه ۲۱ دلار و ۳۰ سنت افزایش یافت و از هزار و ۶۰۲ دلار فراتر رفت، بدین ترتیب قیمت هر قطعه تمام سکه طلا در بازار تهران به ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان نزدیک شد. .