١١ کشته و ۵٠ قطع عضو/ بازداشت ۱۰ نفر از حادثه‌آفرینان/ انفجار منزل مسکونی در شهرری

24/12/1400 07:20 ب.ظ

آخرین خبرها از حوادث چهارشنبه سوری؛ ١١ کشته و ۵٠ قطع عضو/ بازداشت ۱۰ نفر از حادثه‌آفرینان/ انفجار منزل مسکونی در شهرری

براساس اعلام اورژانس کشور از ابتدای بهمن‌ماه تاکنون ۵٣٩ نفر در حوادث مربوط به شب آخرین چهارشنبه سال دچار حادثه شده و ١١ نفر نیز در این مدت جان خود را از دست داده‌اند. وی ادامه داد: براثر این حادثه این نوجوان از ناحیه دست و پا دچار مصدومیت می شود.

اصابت مواد محترقه به یک دستگاه آمبولانس در یافت‌آباد وی ادامه داد: از ابتدای اسفند ماه تا ساعت ٢٠ روز جاری در مجموع ۵٢ نفر مصدوم شدند که ٢٨ نفر به بیمارستان منتقل شدند و ٢٣ نفر در محل درمان شدند.

مهرسروش خاطرنشان کرد: گروه سنی ۱۱ تا ٢٠ سال ۶١ درصد مدومان را شامل می شوند که بیشترین آمار به تفکیک سن در این گروه است. سن ٢١ تا ٣٠ سال ١۴ درصد مصدومان را تشکیل می دهند. وی ادامه داد: خوشبختانه تکنسین اورژانس آسیب ندیده اما یک آمبولانس از عملیات خارج شد.یحیی صالح طبری گفت: متاسفانه از امروز که روز چهارشنبه سوری است از ساعت ٨ صبح روز جاری تا به حال ٢٢ نفر مصدوم شدند که ١٢ نفر به بیمارستان منتقل شدند و ٩ نفر در محل درمان شدند.

وی ادامه داد: ۴۴٨ نفر پس از درمان ترخیص شدند و ٧٣ نفر بستری شدند. همچنین ١٨ نفر نیز در محل درمان شدند. سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: بیشترین افراد آسیب دیده در استان تهران با ٩٣ مصدوم، آذربایجان شرقی با ٨١ و قزوین با ٣٩ مصدوم هستند.سردار حسین رحیمی گفت: همکارانم در تمام مناطق مستقر هستند و با کوچک‌ترین رفتار ناهنجار برخورد قاطع می‌کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
ilnanews »

تحریم ۱۱ نفر از مقامات عالی‌رتبه بخش دفاعی روسیهوزارت خارجه ایالات متحده، از تحریم ۱۱ نفر از مقامات ارشد بخش دفاعی روسیه خبر داد.

ادامه صدرنشینی ایرانی‌ها در خرید ملک از ترکیه در دومین ماه 2022ادامه صدرنشینی ایرانی‌ها در خرید ملک از ترکیه در دومین ماه 2022 ترکیه در سال‌های اخیر در زمینه فروش ملک به یکی از مراکز جاذبه برای شهروندان خارجی، به‌ویژه مردم کشورهای همسایه قرار گرفته است.

شمار پناهجویان جنگ اوکراین از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر فراتر رفتسازمان ملل متحد می‌گوید ۱۹ روز پس از آغاز حمله روسیه به اوکراین، بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از شهروندان خاک این کشور را ترک کرده اند. همزمان جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا جنگ روسیه علیه اوکراین را تجاوز وحشیانه توصیف کرد. بخیالم افغانستان از یاد شان رفته مردم ده چه حالت است

بیانیه ستاد حقوق بشر در خصوص اعدام ۸۱ نفر توسط عربستان سعودیبیانیه ستاد حقوق بشر در خصوص اعدام ۸۱ نفر توسط عربستان سعودی ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه‌ای اعدام ۸۱ نفر توسط عربستان سعودی را محکوم کرد و خواستار تحقیق و بررسی ابعاد مختلف این جنایت شد تف برحاکمانی که از استدلال تهی هستند و تنهااعدام بلدند!! همچنان تف بر حکومت ملایان که اینقدر با وقاحت از جنایت بی شرمانه عربستان سخن می گویند ولی از جنایت آبان 98 خود، از جنایت مرداد67 خود، از جنایت کهریزک و کوی دانشگاه خود هیچ نمی گوید!!! ننگ تاریخ بر شما

دەها هزار نفر در آلمان با مردم اوکراین اعلام همبستگی کردند | DW | 13.03.2022هزاران نفر در چند شهر آلمان، برای نشان دادن همبستگی با مردم اوکراین و مخالفت با جنگ به خیابان‌ها آمدند. سازمان‌دهندگان این تظاهرات از مشارکت حدود ۱۲۵هزار نفر این این اجتماعات خبر می‌دهند.

گرفتاری مردم ۳ استان در طوفان شن/ هلال احمر به ۲۰۰۰ نفر امدادرسانی کردرئیس سازمان امدادونجات هلال احمر از امدادرسانی به ۱۹۶۵ نفر گرفتار طوفان شن در سه استان کرمان، اصفهان و یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، براساس اعلام اورژانس کشور از ابتدای بهمن‌ماه تاکنون ۵٣٩ نفر در حوادث مربوط به شب آخرین چهارشنبه سال دچار حادثه شده و ١١ نفر نیز در این مدت جان خود را از دست داده‌‌اند."جلال ملکی" سخنگوی سازمان آتش‌نشانی آتش‌نشانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: در ساعت ۲۰:۱۹ انفجار مواد محترقه در داخل منزل مسکونی واقع در کیانشهر شهرک جمهوری به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه یک ایستگاه به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان ۴ طبقه مسکونی بود که در بالکن طبقه دوم ساختمان یک نوجوان در حال بازی با مواد محترقه دچار حادثه می شود.

وی ادامه داد: براثر این حادثه این نوجوان از ناحیه دست و پا دچار مصدومیت می شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی گفت: این حادثه منجر به شعله وری نشده است.

اصابت مواد محترقه به یک دستگاه آمبولانس در یافت‌آباد

"سعید مهر سروش" سخنگوی کمیته چهارشنبه پایان سال مرکز اورژانس تهران گفت: از ٨ صبح امروز تعداد کل مصدومان و جانباختگان ٢۶ نفر بود. ١۴ نفر به بیمارستان منتقل شدند و ١١ نفر در محل درمان شدند و ١ نفر جان باختند.

وی ادامه داد: از ابتدای اسفند ماه تا ساعت ٢٠ روز جاری در مجموع ۵٢ نفر مصدوم شدند که ٢٨ نفر به بیمارستان منتقل شدند و ٢٣ نفر در محل درمان شدند.

مهر سروش گفت: ١٠ درصد از مصدومان خانم و ٩٠ درصد آقا بودند.وی در خصوص بیشترین آسیب های چشمی گفت: ٢۴ درصد آسیب چشمی، ٣٣ درصد سوختگی و انواع تروما که بر اثر انفجار ایجاد شده ۴٣ درصد بوده است.

مهرسروش خاطرنشان کرد: گروه سنی ۱۱ تا ٢٠ سال ۶١ درصد مدومان را شامل می شوند که بیشترین آمار به تفکیک سن در این گروه است. سن ٢١ تا ٣٠ سال ١۴ درصد مصدومان را تشکیل می دهند.

سخنگوی کمیته چهارشنبه پایان سال اورژانس تهران همچنین درباره آسیب به یک دستگاه آمبولانس اورژانس تهران گفت: یک دستگاه آمبولانس در تهران منطقه یافت آباد مورد اصابت مواد محترقه قرار گرفته و دچار آسیب شده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه تکنسین اورژانس آسیب ندیده اما یک آمبولانس از عملیات خارج شد.یحیی صالح طبری گفت: متاسفانه از امروز که روز چهارشنبه سوری است از ساعت ٨ صبح روز جاری تا به حال ٢٢ نفر مصدوم شدند که ١٢ نفر به بیمارستان منتقل شدند و ٩ نفر در محل درمان شدند.

وی با اشاره به درگذشت یکی از مصدومان گفت: از ابتدای اسفند ماه ۴٨ نفر مصدوم شدند که ٢۶ نفر به بیمارستان و ٢١ نفر در محل درمان شدند. ۴٨ نفر دچار مصدومیت شدند. یک نفر جان خود را از دست داده است. ٢۶ نفر نیز به بیمارستان منتقل شدند و ٢١ نفر در محل درمان شدند. همچنین از ابتدای بهمن ماه تا کنون سه نفر فوت کردند. آمار مصدومان تهران افزایشی است."مجتبی خالدی" در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین جزئیات حوادث مرتبط با آخرین چهارشنبه سال گفت: از یکم بهمن تا ساعت ١٩ روز ٢۴ اسفند ماه، ۵٣٩ نفر دچار مصدومیت شدند و متاسفانه ١١ تن جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: ۴۴٨ نفر پس از درمان ترخیص شدند و ٧٣ نفر بستری شدند. همچنین ١٨ نفر نیز در محل درمان شدند.

خالدی گفت: بر اساس آمار تاکنون ۵٠ نفر دچار قطع عضو، ١۶۶ نفر دچار آسیب به چشم و ٢۵٣ نفر دچار سوختگی شدند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: بیشترین افراد آسیب دیده در استان تهران با ٩٣ مصدوم، آذربایجان شرقی با ٨١ و قزوین با ٣٩ مصدوم هستند.سردار حسین رحیمی گفت: همکارانم در تمام مناطق مستقر هستند و با کوچک‌ترین رفتار ناهنجار برخورد قاطع می‌کنند.

رییس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۰ نفر از هنجارشکنان دستگیر شدند و تا پایان تعطیلات نوروز در بازداشت خواهند بود.

مصدومین دو نوجوان در شهرری به دلیل انفجار مواد محترقه

"جلال ملکی" سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزئیات این حادثه گفت: در ساعت ۱۷ و ۵۶ دقیقه امروز یک مورد حادثه انفجار مواد محترقه در یک منزل مسکونی در شهرری، چهارراه خط آهن به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهر تهران اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه ایستگاه شماره ۱۴ به محل اعزام شد، ادامه داد: در پارکینگ ساختمان ۵ طبقه مسکونی دو نوجوان ۱۴، ۱۵ ساله دچار مصدومیت شده بودند.

وی ادامه داد: البسه این دو نوجوان به دلیل شدت انفجار پاره شده و از ناحیه سر و صورت دچار مصدومیت شده بودند.هر دو نفر تحویل عوامل اورژانس شدند و مشخص شد این دو نوجوان هنگام استفاده از مواد اولیه مانند اکلیل سرنج دچار حادثه شده اند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی این انفجار منجر به شعله وری نشده است.«مصطفی ده‌مرده‌ای» رییس بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با آخرین وضعیت مراجعان حوادث چهارشنبه سوری به این بیمارستان گفت: تاکنون چهار مراجعه داشتیم که یک نفر آنان فردی ۱۸ ساله و دارای سوختگی عمیق ۴۵ درصد ناشی از انفجار مواد محترقه است.حال این بیمار وخیم بوده و در آی سی یو بستری شده است.

او افزود: سه نفر دیگر با سوختگی سروصورت و دست مراجعه کردند که درمان و مرخص شده‌اند که مربوط به یک انفجار در منطقه قلعه حسن خان بوده است.سعید مهرسروش، سخنگوی کمیته حوادث شب آخرین چهارشنبه سال در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: از ۸ صبح اول اسفند ۱۴۰۰ تا ساعت ۴ امروز ۲۴ اسفندماه تعداد ماموریت‌های اورژانس تهران در حوادث مرتبط با آخرین چهارشنبه سال ۴۴ مورد بوده است که ۳۱ مصدوم داشته‌ایم.

وی ادامه داد: ۲۲ مصدوم به بیمارستان منتقل شده‌اند و یک نفر نیز متاسفانه جان خود را از دست داده است.

سخنگوی کمیته حوادث شب آخرین چهارشنبه سال تصریح کرد: ۸ مصدوم نیز در محل حادثه درمان شده‌اند.

مهر سروش خاطرنشان کرد: ۲۵ نفر از مصدومانی که در این مدت به اورژانس مراجعه کرده‌اند استفاده کننده مواد محترقه هستند و ۶ نفر نیز از عابران عبوری در خیابان بوده‌اند.

وی ادامه داد: بیشترین آسیب‌ها سوختگی و آسیب چشمی بوده است. همچنین یک کودک نیز در این مدت دچار قطع عضو دست شده است.

مهر سروش تصریح کرد: ۲۹نفر از مصدومان آقا و ۲ نفر نیز خانم بوده‌اند."یحیی صالح طبری" سرپرست اورژانس تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین آمار حوادث مربوط به شب آخرین چهارشنبه سال گفت: یک مورد حادثه انفجار خودرو به دنبال مواد محترقه در شهر قدس، سی متری شورای پایین، خیابان امام رضا به سامانه اورژانس تهران اطلاع داده شد.

وی ادامه داد: بر اثر این حادثه ۲ پسر ۱۸ و ۲۰ ساله مصدوم و به بیمارستان شهید مطهری منتقل شدند.

سرپرست اورژانس تهران گفت: این دو جوان در این حادثه دچار آسیب چشمی و سوختگی صورت و دستها به دنبال انفجار مواد محترقه داخل خودرو شدند.

طبری با بیان اینکه دو دستگاه موتور لانس و یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام‌ شد، گفت: متاسفانه در این حادثه یک آقا مجهول الهویه جان خود را از دست داد.جعفر میعادفر، رئیس اورژانس کشور درباره آخرین آمار مربوط به حوادث شب آخرین چهارشنبه سال گفت: متأسفانه از اول بهمن تا امروز تعداد مصدومان چهارشنبه پایان سال ۳۶۴ نفر بوده و فوتی‌ها به ۱۰ نفر رسیده است.

رییس اورژانس کشور خاطرنشان کرد: ۳۱ نفر از مصدومان هنوز بستری هستند، ۴۴ نفر قطع عضو شدند، ۱۱۲ نفر به چشم‌شان آسیب رسیده و ۱۸۱ نفر دچار سوختگی شدند.

وی تاکید کرد: عاجزانه درخواست می‌کنیم، امشب را کنار خانواده‌ها باشند تا خدای ناکرده عید را به کام خانواده و هموطنان تلخ نکنند.