وی‌اچ‌اس با پست هوایی؛ چه کسی اولین بار با کامپیوتر، فوتبال را تحلیل کرد؟ - BBC News فارسی

19/02/1401 04:29:00 ب.ظ

وی‌اچ‌اس با پست هوایی؛ چه کسی اولین بار با کامپیوتر، فوتبال را تحلیل کرد؟

ریچارد پولارد اولین کسی بود که از کامپیوتر برای تحلیل داده‌های فوتبال استفاده کرد. عملکرد پیشروانه او در آن زمان کمکی بود برای شکل گرفتن فوتبال مدرنی که حالا تماشا می‌کنیم پایان پادکست کامپیوتر مورد بحث، اطلس یک نام داشت.

این کامپیوتر که اکنون در موزه علوم در کنزینگتون لندن نگهداری می‌شود، بین سال‌های ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۲ برای استفاده در اختیار دانشگاه لندن در بلومزبری بود. کامپیوتری که دانشجویان به سختی می‌توانستند از آن استفاده کنند.

پولارد می‌گوید: "ریپ خلاصه داده‌های عملکرد صد مسابقه را برای من ارسال کرد. برای هر تیم در هر مسابقه ۶۸ معیار عملکردی متفاوت و در مجموع ۱۳۶۰۰ مقدار داده وجود داشت." نتایج اولیه چنگی به دل نمی‌‌زد، اما ریپ به جمع‌آوری داده‌های بیشتر ادامه داد. پولارد نیز در تلاش برای یادگیری بیشتر، برای مدت دو سال راهی دانشگاه بلو هوریزونته در برزیل شد.

منبع تصویر، توضیح تصویر، پولارد متوجه شد تیلور و ریپ هر دو علاقه به سبک بازی حمله همه‌جانبه دارند. بنابراین آنها را به هم معرفی کرد و مسئولیت تجزیه و تحلیل بازی‌های فصل ۸۱-۱۹۸۰ را برعهده گرفت، فصلی که واتفورد در رده نهم لیگ دسته دوم قرار گرفت. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

رفرمیسم یا ملحد | فرخ نگهدار

گفت‌وگو با فرخ نگهدار به پیش از اعتراضات اخیر بازمی‌گردد و زمانی برای انتشار آماده شد که فضای عمومی جامعه ملتهب بود و در چنین فضایی بعید به نظر می‌رسید این‌گونه مطالب مخاطبی داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آیا با استناد به چت‌های تلگرام می‌توان از کسی شکایت کرد؟⚖️ آیا با استناد به چت‌های تلگرام می‌توان از کسی شکایت کرد؟ پاسخ را در ایران‌وایر بخوانید👇 راه‌های ارسال سوالات: ارسال به واتس‌اپ به شماره: ۰۰۹۰۵۴۱۱۹۹۴۰۱۸ ارسال به تلگرام به آدرس shomairanwire سوال_جواب_حقوقی اطلاع_رسانی

حضور آنلاین شهره موسوی، در جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال«شهره موسوی» نایب رئیس زنان فدراسیون فوتبال و عضو هیات رئیسه این فدراسیون، امروز به صورت آنلاین در جلسه هیات رئیسه شرکت کرده است. شهره_موسوی،در هفته‌های گذشته، بازداشت شده بود. فدراسیون_فوتبال_ایران ورزشی

فوتبال اروپا؛ رئال شکست خورد و میلان یک قدم به قهرمانی نزدیک شدتیم فوتبال آث میلان ایتالیا با شکست ۳-۱ هلاس ورونا بار دیگر به صدر رقابت‌های لیگ فوتبال ایتالیا بازگشت تا بیش از گذشته به کسب عنوان قهرمانی سری آ نزدیک‌تر شود.

اعدام فرخ‌رو پارسا؛ ضديت با سلطنت پهلوی يا زن‌ستيزی آگاهانه؟ | DW | 07.05.2022جمهوری اسلامی ۴۲ سال پیش نخستین وزیر زن تاریخ ایران را اعدام کرد. فرخ‌رو پارسا پیش از اعدام آرزوی 'آتیه بهتری برای زنان' کرد. به باور ایرج مصداقی، تحلیلگر سیاسی، اعدام او خصلتی 'ایدئولوژیک و زن‌ستیزانه' داشته است. همه اعدام ها به دستور انگلیس و آمریکا بود و البته از خرابی ایران، اروپا خوب آباد شده😉 روانش شاد و یادش گرامی ننگ و نفرین ابدی تاریخ بر همه کسانی باد که کمترین صدای اعتراضی در مخالفت با اعدام وحشیانه یک زن متمدن، میهن دوست و فرهیحته توسط آدمخواران ج.ا. از آنان شنیده نشد.

زلزله سیاسی در ایرلند شمالی با پیروزی تاریخی شین‌فین در انتخابات پارلمانیشین فین که پیش‌تر مسائل اقتصادی را محور مبارزات انتخاباتی قرار داده و خود را به عنوان یک نیروی سیاسی مترقی معرفی کرده بود همچنین تلاش خواهد کرد که ایراند شمالی را که جزیی از بریتانیاست با جمهوری ایرلند به مرکزیت دوبلین که کشوری مستقل و عضو اتحادیه اروپاست است، متحد کند.

تمجید از مهدی طارمی پس از قهرمانی همراه با پورتو؛ نزدیک به بنزما، امباپه و صلاح«مهدی طارمی» مهاجم ایرانی باشگاه پورتو_پرتغال، همراه با تیمش به قهرمانی لیگ برتر فوتبال این کشور دست یافت. «سرجیو کونسیسائو»، سرمربی پورتو در توصیف طارمی گفت:«همیشه به مهدی باور داشتم.پپه، گالنو و طارمی تیم ما را بیمه می‌کردند.» مهدی_طارمی فوتبال_ایران