ویمبلدون ۲۰۰۰؛ چگونه سمپراس که به سختی راه می‌رفت، قهرمان شد؟

25/04/1399 07:43:00 ق.ظ

۹ ژوئیه ۲۰۰۰، سمپراس با پیروزی مقابل پاتریک رافتر استرالیایی قهرمان شد و توانست با ۱۳ قهرمانی در گرنداسلم‌ها رکورد ۳۳ ساله روی امرسون را بشکند. اما پشت اشک‌های این تنیس‌باز آمریکایی ماجرای جالبی پنهان بود. در دو هفته مسابقه، او فشار روانی وحشتناکی را تحمل کرده بود و بین مسابقات به سختی راه می‌رفت اما سرانجام توانست برای اولین بار مقابل چشمان والدینش قهرمان یک گرنداسلم شود.

۹ ژوئیه ۲۰۰۰، سمپراس با پیروزی مقابل پاتریک رافتر استرالیایی قهرمان شد و توانست با ۱۳ قهرمانی در گرنداسلم‌ها رکورد ۳۳ ساله روی امرسون را بشکند. اما پشت اشک‌های این تنیس‌باز آمریکایی ماجرای جالبی پنهان بود. در دو هفته مسابقه، او فشار روانی وحشتناکی را تحمل کرده بود و بین مسابقات به سختی راه می‌رفت اما سرانجام توانست برای اولین بار مقابل چشمان والدینش قهرمان یک گرنداسلم شود. آنکون از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۰ با سمپراس کار کرد و تنیس‌باز آمریکایی در این مدت هشت گرند اسلم (از مجموع ۱۴ گرنداسلم حرفه‌اش) بدست آورد.

آناکون که با راجر فدرر، تنیس‌باز اسطوره‌ای سوئیسی نیز کار کرده، می‌گوید:"یکی از حرف‌های من به عنوان مربی این است که چگونه می‌توانی از پس روزهایی که خوب نیستی، برآیی؟ در یک ورزش انفرادی که هم‌تیمی ندارید تا کمکتان کند، شما آن وسط به نوعی لخت هستید."

"در روزهای بدتان، چقدر خوب هستید؟ این مسئله‌ای است که بین شما و دیگران تفاوت ایجاد می‌کند. پیت در این زمینه بی‌نظیر بود. او می‌توانست این سناریوها را مدیریت کند. او بیرون می‌رفت و بازی می‌کرد، در حالی که دو روز بود دستش به راکت نخورده بود، داخل زمین می‌شد و مسابقه می‌داد. پیت همین جوری تا فینال رسیده بود."

Getty Images آناکون (راست) سال ۱۹۹۵ مربی سمپراس شد. او جانشین تیم گولیکسن شد که به سرطان مغز مبتلا شده بود. گولیکسن ماه مه ۱۹۹۴ در ۴۴ سالگی درگذشت آناکون در مورد تمرین سمپراس قبل از فینال گفت:"روز قبل از فینال گفت باید چند تا توپ بزنم. ده تا پانزده دقیقه بازی کرد و بعد گفت نمی‌توانم، دارد جانم را می‌گیرد. بنابراین ما تمرین را متوقف کردیم و به خانه رفتیم." headtopics.com

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »
Loading news...
Failed to load news.

بازداشت دو نفر به‌دلیل ادعای بمب‌گذاری در پروازی که مجبور به فرود اضطراری شداین پرواز که کراکو به سمت دوبلین در حرکت بود، به دلیل دریافت هشدار بمب‌گذاری در لندن فرود اضطراری کرد.

«خاورمیانه با شدیدترین کاهش رشد اقتصادی در نیم قرن اخیر روبروست»در گزارش جدید صندوق بین‌المللی پول آمده است که اقتصاد کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به طور میانگین در سال جاری ۵.۷ درصد کوچک خواهد شد.

سفر به مریخ از طریق زهره | DW | 14.07.2020دانشمندان در حال بررسی بهترین راه سفر فضاپیماهای سرنشین‌دار به مریخ هستند و یکی از بهترین راه‌ها، کمک گرفتن از جاذبه سیاره زهره برای رسیدن به مریخ است.

بازار اجاره مسکن به ثبات رسید- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimبازار اجاره_مسکن به ثبات رسید وزیر راه و شهرسازی: اخذ مالیات از خانه‌های خالی زمینه‌ساز عرضه و یا فروش واحدهای مسکونی خالی در کشور خواهد شد مصوبه ستاد ملی مقابه با کرونا بازار پرالتهاب اجاره مسکن را کنترل کرده است

غفوری: جواب تست کرونای من منفی استوریا_غفوری: تست کرونای من منفی است | تست کرونای مجدد کاپیتان تیم استقلال منفی شد. وریا غفوری که به خاطر مبتلا شدن به بیماری کرونا نتوانسته بود این تیم را در دیدار مقابل تراکتور همراهی کند به زودی به تمرینات باز خواهد گشت

اختلال در اینترنت ایران در پی جهانی شدن طوفان توییتری #اعدام_نکنیددر پی بالاگرفتن اعتراضات به تایید حکم اعدام سه معترض ایرانی که در تظاهرات آبان ۱۳۹۸ شرکت داشتند، سازمان نظارت بر اینترنت 'نت بلاکز' خبر داده است که از ساعت نه و نیم سه‌شنبه شب به وقت ایران، اینترنت در این کشور قطع یا مختل شده است. اختلال اینترنتی در ایران ساعاتی پس از آن روی داد که کاربران اینترنت در اعتراض به تایید حکم اعدام امیر حسین مرادی، سعید تمجیدی، و محمد رجبی، با اعدام‌_نکنید کارزاری توییتری به راه انداختند.