ویمبلدون ۲۰۰۰؛ چگونه سمپراس که به سختی راه می‌رفت، قهرمان شد؟

  • 📰 bbcpersiansport
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۹ ژوئیه ۲۰۰۰، سمپراس با پیروزی مقابل پاتریک رافتر استرالیایی قهرمان شد و توانست با ۱۳ قهرمانی در گرنداسلم‌ها رکورد ۳۳ ساله روی امرسون را بشکند. اما پشت اشک‌های این تنیس‌باز آمریکایی ماجرای جالبی پنهان بود. در دو هفته مسابقه، او فشار روانی وحشتناکی را تحمل کرده بود و بین مسابقات به سختی راه می‌رفت اما سرانجام توانست برای اولین بار مقابل چشمان والدینش قهرمان یک گرنداسلم شود.

آناکون می‌گوید:"او ذهنیت بسیار زیبایی دارد و من هرگز کسی را مثل او ندیدم که بتواند این گونه روی یک موضوع خاص تمرکز کند. در زمینه مشغول کردن ذهن با یک هدف و بعد انجام دادن تمام مسائل مربوط به آن و سپس پیدا کردن بهترین شانس برای رسیدن به آن، هیچکس از پیت بهتر نیست."پس از وقفه‌ای کوتاه در سال ۲۰۰۱، آن‌ها بار دیگر در کنار یکدیگر قرار گرفتند تا سمپراس آخرین گرنداسلمش را در اوپن آمریکای ۲۰۰۲ بدست آورد.

آن موقع یک فرضیه وجود داشت، که تیم سمپراس روی شدت مصدومیت بیشتر از آن چیزی که بود، مانور می‌داد اما این تئوری را آن موقع سمپراس و حالا آناکون رد کردند. فلینک که ساعت‌ها با پیت سمپراس برای نوشتن زندگی‌نامه‌اش مصاحبه کرده، گفت:"آن‌ها مثل والدین عادی نبودند که برای نمایش مرتب به دیدن بازی فرزندشان بروند."

سمپراس بعدها گفت:"آرزیم بود که آن‌ها را آنجا ببینم. دوست داشتند دور بمانند اما من بدجوری دلم برایشان تنگ می‌شد." البته سمپراس همچنین نگران این هم بود که جلوی چشم آن‌ها ببازد. فلینک که آن موقع در قسمت خبرنگاران نشسته بود و به دلیل تاریک شدن هوا، به سختی می‌توانست دفترچه‌اش را ببیند، گفت:"هوا تاریک بود و بیشتر از پنج دقیقه از نور روز باقی نمانده بود."

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 16. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازداشت دو نفر به‌دلیل ادعای بمب‌گذاری در پروازی که مجبور به فرود اضطراری شداین پرواز که کراکو به سمت دوبلین در حرکت بود، به دلیل دریافت هشدار بمب‌گذاری در لندن فرود اضطراری کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

«خاورمیانه با شدیدترین کاهش رشد اقتصادی در نیم قرن اخیر روبروست»در گزارش جدید صندوق بین‌المللی پول آمده است که اقتصاد کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به طور میانگین در سال جاری ۵.۷ درصد کوچک خواهد شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفر به مریخ از طریق زهره | DW | 14.07.2020دانشمندان در حال بررسی بهترین راه سفر فضاپیماهای سرنشین‌دار به مریخ هستند و یکی از بهترین راه‌ها، کمک گرفتن از جاذبه سیاره زهره برای رسیدن به مریخ است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بازار اجاره مسکن به ثبات رسید- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimبازار اجاره_مسکن به ثبات رسید وزیر راه و شهرسازی: اخذ مالیات از خانه‌های خالی زمینه‌ساز عرضه و یا فروش واحدهای مسکونی خالی در کشور خواهد شد مصوبه ستاد ملی مقابه با کرونا بازار پرالتهاب اجاره مسکن را کنترل کرده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

غفوری: جواب تست کرونای من منفی استوریا_غفوری: تست کرونای من منفی است | تست کرونای مجدد کاپیتان تیم استقلال منفی شد. وریا غفوری که به خاطر مبتلا شدن به بیماری کرونا نتوانسته بود این تیم را در دیدار مقابل تراکتور همراهی کند به زودی به تمرینات باز خواهد گشت
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

اختلال در اینترنت ایران در پی جهانی شدن طوفان توییتری #اعدام_نکنیددر پی بالاگرفتن اعتراضات به تایید حکم اعدام سه معترض ایرانی که در تظاهرات آبان ۱۳۹۸ شرکت داشتند، سازمان نظارت بر اینترنت 'نت بلاکز' خبر داده است که از ساعت نه و نیم سه‌شنبه شب به وقت ایران، اینترنت در این کشور قطع یا مختل شده است. اختلال اینترنتی در ایران ساعاتی پس از آن روی داد که کاربران اینترنت در اعتراض به تایید حکم اعدام امیر حسین مرادی، سعید تمجیدی، و محمد رجبی، با اعدام‌_نکنید کارزاری توییتری به راه انداختند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »