ویروس‌شناس آلمانی: واکسن موثر علیه کرونا شاید هرگز ساخته نشود | DW | 11.06.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

پژوهشگران بسیاری در کشورهای مختلف جهان در پی ساخت واکسن کرونا هستند. الیور کپلر، ویروس‌شناس آلمانی معتقد است واکسن 'فوق‌العاده موثر علیه کرونا' شاید هرگز ساخته نشود و باید به فکر موفقیت‌های کوچکتر در مقابله با کرونا بود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پژوهشگران بسیاری در کشورهای مختلف جهان در پی ساخت واکسن کرونا هستند. الیور کپلر، ویروس‌شناس آلمانی معتقد است واکسن"فوق‌العاده موثر علیه کرونا" شاید هرگز ساخته نشود و باید به فکر موفقیت‌های کوچکتر در مقابله با کرونا بود.

کپلر استاد ویرس‌شناسی دانشگاه مونیخ و مدیر"انیستیتو ماکس فون پتن‌کوفر" است که در زمینه بهداشت و میکروبیولوژی پزشکی تحقیق می‌کند. او به سایت خبری"تاگس‌شاو" گفته است: «ساخت واکسن کرونا ممکن است سال‌ها، شاید دهه‌ها طول کشد و این واکسن در نهایت کاملأ مؤثر و بی‌خطر نباشد.» او در مورد عفونت‌های تنفسی ویروسی گفته است: «واکسن آنفلوانزا بهترین چیزی است که ما در حال حاضر داریم. اما متأسفانه باید گفت که کارایی این واکسن چیزی بین ۳۰ تا ۷۰ درصد است و باید هر سال تکرار شود چون ویروس آنفولانزا بطور قابل توجهی تغییر می‌کند و ایمنی ناشی از واکسیناسیون یا عفونت سال قبل، یا جزئی است یا اصلاً هیچ اثری ندارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پژوهشگران هم به رده سیاستمداران پیوسته اند. هر دم از این باغ بری میرسد

ما که گفتیم!😏 ایمنی گله ای سریع مشکل را حل می‌کند و سرعت عمل برای جلوگیری از جهش ویروس ضروری است. درست است که تلفاتش بیشتر است؛ اما با واکسینه شدن مردم به طور طبیعی با همان ویروس، دیگر خیالشان راحت می‌شود و مثل بقیه کشورها مدام در هشدار اعلام دوباره قرنطینه بازی نمی مانند!

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آخرین آمار قربانیان کرونا در عراق و گشت و گذاری در خیابان‌های بغدادبا روند فعلی شمار بالای مبتلایان که وزارت بهداشت عراق دلیل عمده آنرا پایبند نبودن شهروندان به مقررات منع آمد شد عنوان کرده‌اند به گفته مسئولان بیم آن می‌روند که تعداد قربانیان کرونا طی روزهای آینده از ۱۵ هزار نفر فراتر رود. چرا از اعتراضات مردم عراق خبری منتشر نمیکنید ؟ نکنه شما هم بهذصورت گزینشی به نفع آخوندا خبرمالی میکنید ؟!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفیر پکن در مسکو: نمی‌توانیم بگوییم منشأ کرونا در چین بوده استسفیر چین در روسیه: پکن نمی‌تواند با این توجیه که کروناویروس را زودتر از سایر کشورها شناسایی کرده، به طور قطعی اعلام کند که منشأ کووید-۱۹ در داخل مرزهای چین بوده است ما بر این باوریم که تشخیص منشأ اصلی این بیماری ویروسی، یک اقدام علمی است نه سیاسی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توضیحات وزارت کشور درباره حادثه یزد و غرق شدن اتباع در رودخانه هریرود/ تحصیل ۵۶۳ تبعه افغانستانی در رشته‌های پزشکی در ایران/ تشریح خدمات ارائه شده رایگان به مهاجران در دوران کرونامدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با اشاره به خدمات ارائه شده در ایام شیوع بیماری کرونا به مهاجران از تحصیل ۵۶۳ دانشجوی افغانستانی در رشته‌های مختلف پزشکی در کشور خبر داد. مردم کم بدبختی دارن شما هم افاغنه را یه هزینه اضافی کردین بر گردن این ملت بدبخت اخراج کنین برن هم پرچم ما را آتش میزنند هم توهین چراغی که به خونه رواست بر مسجد حرام است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پزشک یمنی: مبتلایان به ویروس کرونا در خیابان‌ها جان می‌سپارندگرچه این روزها دیگر اخبار کرونا در صدر نیست اما هنوز کشورهایی هستند که موج شیوع ویروس کرونا در آنها مدیریت نشده است. یمن یکی از این کشورها است که در شرایط جنگ و قحطی و کمبود تجهیزات پزشکی با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کند. یک پزشک یمنی در این گزارش از مشاهدات خود می‌گوید. مردم شریف یمن نگران نباشید، ایران برای کمک بهتون حاجی می‌فرسته عربستان
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ویروس کرونا؛ فرصتی برای پیشبرد منافع روسیه در امریکای لاتینتازه رسیدیم اول کتاب 1984 جورج اورول
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در فرانسه جان 87 مبتلای دیگر را گرفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »