ویروس کرونا می‌تواند باعث مرده‌زایی در زنان باردار شود | DW | 11.02.2022

22/11/1400 10:59:00 ب.ظ

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ویروس کرونا می‌تواند به جفت در رحم نفوذ کرده و به آن آسیب بزند. این امر می‌تواند در زنان باردار مبتلا به کرونا که قبلا واکسینه نشده‌اند باعث مرده‌زایی شود.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ویروس کرونا می‌تواند به جفت در رحم نفوذ کرده و به آن آسیب بزند. این امر می‌تواند در زنان باردار مبتلا به کرونا که قبلا واکسینه نشده‌اند باعث مرده‌زایی شود. بر پایه تحقیقی که نتایج آن در مجله تخصصی"Archives of Pathology & Laboratory Medicine" درباره تاثیر...

بر پایه تحقیقی که نتایج آن در مجله تخصصی"Archives of Pathology & Laboratory Medicine" درباره تاثیر کرونا بر زنان باردار منتشر شده گفته می‌شود که ابتلا به کرونا در زنان باردار یکی از عوامل مرده‌زایی است.

کارشناسان درمانی بر این باورند که واکسیناسیون می‌تواند به پیشگیری از این گونه موارد کمک کند. این نتایج پس از بررسی پلاسنتا یا جفت و کالبدشکافی ۶۴ نوزاد مرده و چهار نوزادی که اندکی پس از تولد فوت کرده بودند توسط محققان در ۱۲ کشور به دست آمده است.

در تمام این موارد زنان واکسینه نشده و در دوران بارداری به ویروس کرونا مبتلا شده بودند. جفری گلدشتاین، پاتولوژیست (آسیب‌شناس) دانشکده پزشکی فاینبرگ دانشگاه"نورث وسترن" آمریکا گفته است، یافته‌های جدید این موضوع را تایید می‌کند که آسیب دیدن جفت و نه عفونت جنین، احتمالاً علت بسیاری از مرده‌زایی‌های مرتبط با کرونا است. headtopics.com

ویروس مسخره به همه جا ضرر میزنه

کیرم تو همه این تحقیقات گاییدن مارو کیرم تو کرونا تو واکسن

تماشای ویدیو

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روایت نجات زنان اچ آی وی مثبت با یک خط مشاوره

منصوریان: خط هات لاین یا خط تلفنی اورژانس اجتماعی زمانی در تهران برقرار می شود که وقتی فردی قصد آزار به خود یا خودکشی داشت، هیچ مرجعی برای دریافت مشاوره فوری ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ثبت 11 مورد ابتلا به کرونا در اماکن مرتبط با برگزاری المپیک زمستانی پکنکمیته برگزاری المپیک زمستانی پکن از ثبت 11 مورد ابتلا به کرونا در اماکن مرتبط با برگزاری این مسابقات خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

واکسن کرونا می‌تواند جلوی سرماخوردگی را هم بگیرد | DW | 10.02.2022نتیجه مقدماتی پژوهشی در دانشگاه 'اولم' آلمان نشان می‌دهد که واکسیناسیون کامل کرونا در ایجاد مصونیت نسبت به سرماخوردگی نیز کاربرد دارد و دستکم به کاهش شدت و حدت سرماخوردگی یا سرعت بهبودی کمک می‌کند.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شناسایی ۳۳ هزار بیمار جدید، تداوم افزایش قربانیانهمزمان با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در ایران، شمار جان‌باختگان نیز روند صعودی در پیش گرفته است.

آخرین آمار و روند واکسیناسیون کرونا در ترکیهآخرین آمار و روند واکسیناسیون کرونا در ترکیه طبق اعلام وزارت بهداشت ترکیه تا کنون 143 میلیون و 645 هزار و 420 دوز واکسن کرونا در سراسر کشور تزریق شده است.

کرونا در ایران؛ دوگانه سرماخوردگی یا اُمیکرون

اکونومیست: کرونا باعث عقب‌‌گرد دمکراسی در جهان شده است | DW | 11.02.2022تازه‌ترین گزارش اکونومیست در باره وضعیت دمکراسی در جهان از عقب‌گرد فاحش در این زمینه حکایت دارد. کرونا و مقررات محدودکننده آن از جمله دلایل این بازگشت عنوان شده‌اند. ایران به لحاظ شاخصه‌های دمکراسی در قعر جدول است.