ویروس کرونا: وزیر ایتالیایی هدف توهین جنسیتی قرار گرفت

ویروس کرونا: وزیر ایتالیایی هدف توهین جنسیتی قرار گرفت

30/05/2020 02:59:00 ق.ظ

ویروس کرونا: وزیر ایتالیایی هدف توهین جنسیتی قرار گرفت

در پی بیش از دو ماه قرنطینه خانگی در ایتالیا، صحنه سیاسی این کشور با حملات لفظی و توهین جنسیتی علیه لوچیا آزولینا، وزیر آموزش و پرورش و قرار گرفتن او تحت حفاظت پلیس دستخوش تنش شده است.

سناتورهای عضو حزب پنج ستاره، حزب خانم آزولینا، با خشم از سناتور مولس خواستند حرف خود را پس بگیرد و عذرخواهی کند.یکی از معاونان وزیر بهداشت و یکی از فرمانداران محلی هم در حال حاضر تحت حفاظت پلیس قرار دارند.پیر پائولو سیلرنی، معاون وزیر بهداشت، تهدیدهایی دریافت کرده است که به کمک‌های عمومی در جریان شیوع ویروس کرونا ارتباط دارد.

پرسپولیس با 'فاصله‌گذاری اجتماعی' قهرمان می‌شود نرگس محمدی در زندان 'به کوید-۱۹ مبتلا شده' «تصفیه خون» در درمان بیماران بدحال کرونا

مانند خانم آزولینا، او نیز عضوی از نهضت پنج ستاره است که خود را مخالف تشکیلات سیاسی سنتی می‌داند و در حال حاضر در دولت ائتلافی شرکت دارد.اتیلیو فونتانا، فرماندار کل منطقه لمباری، که مرکز بحران ویروس کرونا بود نیز پس از آنکه مطالب تهدیدآمیزی علیه او در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد تحت حفاظت پلیس قرار گرفته است.

دیوارنوشته‌هایی در میلان از او با عنوان"قاتل" نام برده‌اند.بیشتر بخوانیدکرونا؛ چرا در چین یا ایتالیا مخالفان قرنطینه مثل آمریکا اسلحه نکشیدند؟آقای فونتانا در تشکل سیاسی موسوم به اتحادیه ضدمهاجرت به رهبری ماتیو سالوینی عضویت دارد و دولت محلی او در لمباردی به خاطر کاستی‌هایش در مقابله با بحران ویروس کرونا از جمله کمبود تجهیزات حفاظتی و فشار فوق العاده بر شبکه خدمات درمانی منطقه هدف انتقاد شدید بوده است.

آلما زادیک، از اعضای حزب سبز و وزیر دادگستری اتریش هم در ماه ژانویه و پس از آنکه رسانه‌های اجتماعی راستگرا او را مورد تهدید قرار دادند از حفاظت پلیس برخوردار شد.سناتور ایتالیایی چه گفت؟هنگام حضور خانم آزولینا، وزیر ۳۷ ساله آموزش و پرورش در جلسه پرسش و پاسخ سنا در روز پنجشنبه، سناتور مولس او را هدف حملات لفظی شدید قرار داد در حالیکه خانم آزولینا می‌کوشید در مورد توقف فعالیت آموزشی به خاطر شیوع ویروس کرونا به سنا توضیح دهد.

سناتور مولس گفت:"ما حرف ضد و نقیض زیاد شنیده‌ایم: گاه بستن مدارس بله، گاه بستن مدارس نه؛ در آوریل قرار شد همه دانش آموزان به کلاس بالاتر بروند، در ماه مه قرار شد همه رد شوند؛ در ماه سپتامبر قرار است نصف درس‌ها در مدرسه داده شود و نصف هم در خانه!"

او سپس وزیر آموزش و پرورش را مخاطب قرار داد و گفت:"من به شما یادآور می‌شوم که نظام آموزشی به اعتبار و رویکرد جدی نیاز دارد. و اعتبار شخص مثل بکارت است که خیلی ساده از دست می‌رود، نگه داشتنش دشوار است و وقتی هم که از دست رفت، بازگشتش ناممکن."

خانم آزولینا پاسخ شدیدی به اظهارات سناتور نداد. او در حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی هم فقط به تشریح برنامه‌هایش برای از سرگیری کار مدارس پرداخته اما تاکید داشته است که همزمان تدابیر حفاظت در برابر ویروس کرونا برجا خواهد بود. برخلاف بعضی دیگر از کشورها، ایتالیا در نظر دارد مدارس را تا ماه سپتامبر باز نکند.

آمیتاب باچان به ویروس کرونا مبتلا شد واعظی در دفاع از قرارداد با چین؛ مذاکرات مشابهی نیز با روسیه داریم دونالد ترامپ برای اولین بار با ماسک در انظار عمومی ظاهر شد

در جلسه سنا، طرفداران وزیر آموزش و پرورش به دفاع از او پرداختند. سناتور باربارا فلوریدا، از حزب پنج ستاره، از سناتور مولس خواست عذرخواهی کند و گفت که اظهاراتش در مقایسه کردن اعتبار و حیثیت سیاسی با بکارت زنان از آن جهت جدی‌تر است که"در برابر یک زن و وزیری ابراز شده که در روزهای اخیر هدف انواع حملات و اهانت‌ها قرار داشته است."

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.کرونا؛ ایتالیا به زودی ممنوعیت سفر را لغو می‌کندمقررات جدید برای مدارسسنای ایتالیا، که مجلس اعلای پارلمان آن کشور است، دستور العملی شامل یک رشته مقررات جدید بهداشتی را تصویب کرد که توسط هیئتی از کارشناسان علمی تدوین شده بود.

طبق این دستورالعمل، باید در کلاس‌های درس بین دانش‌آموزان یک متر فاصله باشد، تمام معلمان و دانش آموزان بالای شش سال ماسک بزنند و به منظور پایین نگه داشتن تعداد دانش آموزان در هر کلاس، دانش آموزان به صورت نوبتی در کلاس ها حاضر شوند.حرارت بدن دانش آموزان و معلمان باید مرتبا گرفته شود و کسانی که بالاتر از نیم درجه تب دارند و حرارت بدنشان بیش از ۳۷.۵ درجه است در خانه بمانند.

ویتوریو دی پرا یکی از کسانی است که خانم آزولینا را در رسانه‌های اجتماعی هدف حمله قرار داده‌اند. او دبیر دبیرستانی در اوادا، یک شهر کوچک در ناحیه پیدمونت در شمال ایتالیاست.به نوشته روزنامه ایتالیایی لا استامپا، آقای دی پرا در حال حاضر به خاطر توهین جنسیتی از سمت خود معلق شده است.

او از اهانت جنسیتی به وزیر آموزش و پرورش پوزش خواسته و گفته است که"محبوس بودن در خانه برای مدتی طولانی و سرخوردگی از وضعیت کنونی باعث شد تا خودم را فراموش کنم و چیزهایی بنویسم که هر کس که آن را خوانده، محکوم کرده است."وی افزوده است:"من نگران و مضطرب بودم زیرا در مورد امتحانات دولتی برای دبیرستان‌ها هیچ اطلاعی در دسترس ما نبود و بعضی شایعات حاکی از آن بود که باید معلمان در جلسه امتحان حاضر باشند. من مشکلات جسمی هم دارم و فقط می‌توانم از وزیر عذرخواهی کنم."

سناتور مولس هم عذرخواهی کرده و گفته است که هدف او از مقایسه اعتبار با بکارت، اعتبار نظام آموزشی بوده و هرگز قصد توهین جنسیتی نداشته است. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

یعنی چی!! مثلاً گفتن کی*رم تو کو*ست (((: بی بی سی بی خبر

روحانی: حل مشکل آب غیزانیه به صورت مستمر از سوی وزیر پیگیری شودرئیس جمهوربا اشاره به دستورات قبلی که از لحظه بروز مشکل آب برای مردم منطقه غیزانیه اهواز وزیر نیرو و استاندار خوزستان داده شده بود بار دیگر به وزیر نیرو دستور داد حل کامل و سریع مشکل آب منطقه غیزانیه اهواز را شخصا به صورت مستمر پیگیری کند تا نهایتا تا انتهای خرداد ماه به حل قطعی مشکل منجرشود و برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که در آینده شاهد بروز چنین مشکلاتی در زمینه تامین آب آشامیدنی در هیچ نقطه ای از کشور بویژه خوزستان نباشیم .

وزیر دفاع آمریکا: خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان یک گزینه قوی نیستمارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا می‌گوید که خروج سربازان این کشور از افغانستان قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یکی از گزینه‌ها است، اما 'گزینه قوی' نیست. در روزهای اخیر رسانه‌های آمریکایی از آمادگی پنتاگون برای خروج ۸ هزار نیروی آمریکایی از افغانستان پیش از ماه نوامبر سال جاری میلادی خبر دادند. همه اش بازیست!

وزیر دفاع: عمق حضور نیروهای مسلح ایران رادر آب‌های آزاد افزایش خواهیم داد / کمربند امنیت خلیج فارس محکم‌تر می‌شود / حفظ امنیت تنگه هرمز بر عهده ایران است‌- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ وزیر دفاع با اشاره به تحویل ناوشکن دماوند، ناو موشک انداز سپهر، انواع زیردریایی های سبک و نیمه سنگین از جمله غدیر و فاتح به نیروهای مسلح گفت: کمربند امنیت خلیج‌فارس و به ویژه تنگه حیاتی هرمز محکم تر خواهد شد.

وزارت بهداشت:‌ خوزستان از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز استسخنگوی وزارت بهداشت جمعه نهم خرداد گفت در شبانه روز گذشته ۵۰ نفر در ایران در اثرابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان باخته‌اند. شما خبر گزاری خوبی هستید شما هم خبرگزاری خوبی هستیید . با تشکر و درود فراوان

شمار قربانیان کرونا در فرانسه به 28 هزار و 714 نفر رسیدتعداد جانباختگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه به 28 هزار و 714 تن افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

کرونا؛ صدها مدرسه در کره جنوبی بار دیگر تعطیل شدندصدها مدرسه در کره جنوبی تنها چند روز پس از بازگشایی به دلیل افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا بار دیگر تعطیل شده‌اند و بازگشایی صدها مدرسه دیگر به تاخیر افتاده است. ظاهرا قایم شدن فایده نداره ... همون مصونیت گله ای لازمه ...