ویروس کرونا؛ ایالت‌های استرالیا مرزهایشان به روی اهالی سیدنی را بستند - BBC News فارسی

21/12/2020 07:39:00 ق.ظ

ویروس کرونا؛ ایالت‌های استرالیا مرزهایشان به روی اهالی سیدنی را بستند

ویروس کرونا؛ ایالت‌های استرالیا مرزهایشان به روی اهالی سیدنی را بستند

افزایش مبتلایان به کوید - ۱۹ در سیدنی باعث شده که ایالت‌ها و قلمروهای دیگر استرالیا، مرزهایشان با بزرگ‌ترین شهر این کشور را قطع کنند.

بسیاری از خطوط هوایی در روز دوشنبه پروازهایشان به این ایالت استرالیا را متوقف کردند.تا به حال در سیدنی ابتلای ۸۳ نفر ثبت شده است. همه موارد ابتلا مربوط به منطقه «نورترن بیچز» است.در روز دوشنبه ایالت «نیوساوت ولز» که شهر سیدنی در آن جا قرار دارد تنها پانزد مورد ابتلا را ثبت کرده است. ۳۸ هزار نفر آزمایش داده بودند و تعداد کم مبتلایان برای بسیاری نشانه‌ خوبی از محدود بودن پخش شدن ویروس است.

اما مقام‌های ایالتی می‌گویند آمار یک روز، نشانه قطعی بهبودی اوضاع نیست.گلدیس برجیکلیان، وزیر اول ایالت «نیوساوت ولز» می‌گوید که هنوز نمی‌توان گفت آیا محدودیت‌های جدید سیدنی در آستانه سال نوی میلادی برداشته می‌شود یا نه.استرالیا هم اکنون به جز سیدنی هیچ مورد ابتلای دیگری ندارد. این کشور با شدت، قوانین مربوط به ممنوعیت‌ها را دنبال می‌کند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ویروس سلطنتی، ویروس عنگلیسی. RoyalVirus 😂😂😂

پس از ایالت بایرن، اتریش هم استفاده از ماسک FFP2 را اجباری کردمقام‌های بهداشتی بسیاری از کشورها، ازجمله فرانسه می‌گویند ماسک‌های فیلتردار، تاثیر چندانی در جلوگیری از سرایت ویروس کرونا ندارند.

4 نفر در ایالت اورگان به‌رغم دریافت 2 دوز واکسن مبتلا به کرونا شدند!تا به امروز واکسن‌های پیشگیرانه ممکن است بهترین عامل امیدبخش برای پایان پاندمی کووید19 باشد با این ما که واکسن زدیم فعلا که حالمون خوبه. شما رو نمیدونم 🤚

در حمله به سوپرمارکتی در ایالت کلورادو۱۰ نفر کشته شدند | DW | 23.03.2021فردی با ورود به یک سوپرمارکت در ایالت کلورادوی آمریکا به مشتریان شلیک کرد و باعث کشته شدن دست‌کم ۱۰ نفر شد. گفته می‌شود یک مامور پلیس نیز در بین قربانیان این حمله خونین بوده است. فرد مهاجم دستگیر شده است. Fuck وقتی اروپا و امریکا منفعت فروش سلاح را بر امنیت مردم خود ترجیح میدهند نتیجه ای جز کشتارهای چنینی ندارد. حقوق_بشر وقتی میگیم امنیت در بلاد کفر وجود نداره همه برآشفته میشن در ایران همه نمیتونن بکشن فقط حضرت آقا این اختیارات رو دارند

تیراندازی به یک قطار مسافربری در ایالت نوردراین‌-وستفالن آلمان | DW | 03.01.2021پرونده‌ای جدید برای پلیس جنایی آلمان: تیراندازی به سمت قطاری در ایالت نوردراین-وستفالن. کسی در اثر این حمله مجروح نشده است. پلیس آلمان با استفاده از بال‌گرد در پی عامل یا عملان این تیراندازی است. هیچی دیگه آلمان تکزاس شده 😬 مرکل هر چی تروریست بود ریخت تو کشور خودش

رقابت شانه به شانه بر سر دو کرسی سنا در ایالت جورجیا | DW | 06.01.2021انتخابات میان‌دوره‌ای در ایالت جورجیا و رقابت بر سر دو کرسی باقیمانده در سنای آمریکا از حساسیت زیادی برخوردار است. با شمارش حدود ۹۵ درصد آراء پیروزی هیچ یک از نامزدها هنوز قطعی به نظر نمی‌رسد.

جایزه ۷۳۱ میلیون دلاری، بلیت بخت‌آزمایی به یک نفر در ایالت مریلند رسیدجایزه ۷۳۱ میلیون دلاری، بلیت بخت‌آزمایی به یک نفر در ایالت مریلند رسید خریدار این بلیت می‌تواند جایزه کامل خود به مبلغ ۷۳۱.۱ میلیون دلار را به صورت قسطی و طی ۲۹ سال دریافت کند، یا این که به صورت یکجا صاحب ۵۴۶.۸ میلیون دلار شود خر نشو !همون نقدو بگیر نسیه رو بیخیال پس چرا من برنده نميشوم؟ نزديك به ١٥ ساله كه لاتاري ميزنم. ولي دريغ از برنده شدن، حتي چندالغازي. اگر از اول پولي را كه خرج بليط كردم، هر هفته و جديدا، دو بار در هفته، را جمع كرده بودم. الان پولدار بودم. افسوس

ایالت‌های دیگر در حالی رابطه خود با ایالت «نیوساوت‌ولز» را کاهش می‌دهند که بسیاری آماده سفرهای دوران کریسمس شده بودند.Aa دولت اتریش روز دوشنبه اعلام کرد استفاده از ماسک فیلتردار FFP2 در اماکن و معابر عمومی بسته این کشور اجباری است.حال، هنوز نمی‌توان نتیجه گرفت که واکسن‌ها، افراد را از ابتلا به ویروس مصون می‌دارند.حضور ماموران پلیس پس از وقوع تیراندازی در سوپرمارکتی در کلورادو، بولدر ۲۲ مارس ۲۰۲۱ ماریس هرولد، رئیس پلیس در شهر بولدر خبر کشته شدن یکی از ماموران خود را در جریان تبادل آتش بین فرد مهاجم و پلیس تایید کرده است.

بسیاری از خطوط هوایی در روز دوشنبه پروازهایشان به این ایالت استرالیا را متوقف کردند. تا به حال در سیدنی ابتلای ۸۳ نفر ثبت شده است. با این حال از زمان شیوع ویروس کرونا، سازمان جهانی بهداشت و مقام‌های بهداشتی بسیاری از کشورها ازجمله فرانسه اعلام کردند ماسک‌های فیلتردار، تاثیر چندانی در جلوگیری از سرایت ویروس کرونا ندارند. همه موارد ابتلا مربوط به منطقه «نورترن بیچز» است. صد در صد بی اثر این روزنامه همچنین به نقل از دین سایدنگر اپیدمیولوژیست گفته ‌است: «انتظار رفت که چنین شود، زیرا واکسن‌های فایزر و مدرنا فقط تا 95٪ اثربخشی دارند. در روز دوشنبه ایالت «نیوساوت ولز» که شهر سیدنی در آن جا قرار دارد تنها پانزد مورد ابتلا را ثبت کرده است. این اجبار تا اطلاع ثانوی برقرار خواهد بود. ۳۸ هزار نفر آزمایش داده بودند و تعداد کم مبتلایان برای بسیاری نشانه‌ خوبی از محدود بودن پخش شدن ویروس است. پلیس شهر بولدر، توضیح بیشتری پیرامون این حمله در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است.

اما مقام‌های ایالتی می‌گویند آمار یک روز، نشانه قطعی بهبودی اوضاع نیست. همزمان با تشدید شیوع ویروس کرونا در اروپا، بسیاری از کشورها مقررات سختگیرانه خود را افزایش می‌دهند. به نوشته این روزنامه، ابتلای این چهار نفر، پرسش‌های مهمی را در مورد کارایی واکسن‌ها و توان آنها در جلوگیری از ایجاد سویه‌های جهش‌یافته ایجاد می‌کند که برای اولین بار در بریتانیا، آفریقای جنوبی و برزیل پدیدار شدند. گلدیس برجیکلیان، وزیر اول ایالت «نیوساوت ولز» می‌گوید که هنوز نمی‌توان گفت آیا محدودیت‌های جدید سیدنی در آستانه سال نوی میلادی برداشته می‌شود یا نه. استرالیا هم اکنون به جز سیدنی هیچ مورد ابتلای دیگری ندارد. هم‌رسانی این مطلب:. این کشور با شدت، قوانین مربوط به ممنوعیت‌ها را دنبال می‌کند. بیش از ده در صد تاکنون بیش از 10٪ از مردم ایالات متحده دستکم، یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند که تقریباً نیمی از واکسن مدرنا و تقریباً بیش از نیمی از واکسن فایزر بوده ‌است. در سیدنی، بیش از ده نفر نمی‌توانند درون مکان‌های سربسته دور هم جمع شوند. شش نفر از قربانیان آن حمله زنان آسیایی‌تبار بودند.

به همه ساکنان این شهر توصیه شده که حضورشان در جامعه را محدود کنند و همواره در مکان‌های عمومی از ماسک استفاده کنند. ساکنان «نورترن بیچز» دست کم تا چهارشنبه اجازه ترک خانه ندارند.. در روز یکشنبه ایالت‌های کویینزلند، ویکتوریا، ساوت‌استرالیا و قلمروی پایتخت استرالیا اعلام کردند که ساکنان سیدنی اجازه ورود به این ایالت‌ها را ندارند. ساکنان این مناطق که در سیدنی بودند هم فقط دوازده ساعت فرصت داشتند که به شهرهای خود بازگردند، اگر نه که باید دو هفته در قرنطینه بمانند. ساکنان سیدنی که انتظار چنین تصمیم‌هایی را می‌کشیدند، در روزهای شنبه و یکشنبه برای خروج از شهر به تکاپو افتادند.

استرالیا تا به حال مرگ ۹۰۸ نفر بر اثر ویروس کرونا را ثبت کرده است و ۲۸ هزار و سیصد نفر هم مبتلا به ویروس کرونا داشته است. این آمار به نسبت بسیاری از کشورها کوچک است. این کشور خیلی زود برای مهار کرونا دست به کار شد و از جمله مسافران کشورهای خارجی را مجبور کرد تا به محض ورود به استرالیا قرنطینه شوند. متخصصان می‌گویند که بخشی از موفقیت استرالیا برای این بوده که ایالت‌ها خیلی سریع، مناطقی را قرنطینه کردند که موارد ابتلا در آنجا زیاد بود. ایالت «نیوساوت ولز» تا مدت‌ها از رستوران‌ها و ورزشگاه‌ها خواسته بود تا آمار مشتریانشان را نگه دارند.

به این ترتیب توانستند خط بیماری را دنبال کنند. خانم برجیکلیان می‌گوید که استرالیا یکی از بهترین سیستم‌های ردگیری بیماران در جهان را دارد. بسیاری به او انتقاد کرده‌اند که باید زودتر استفاده از ماسک در این ایالت را اجباری می‌کرد. مهمترین خبرها .