ویروس کرونا؛ افزایش قابل توجه شمار افراد مبتلا، اولین مورد مرگ در هنگ‌کنگ

ویروس کرونا؛ افزایش قابل توجه شمار افراد مبتلا، اولین مورد مرگ در هنگ‌کنگ

05/02/2020 08:40:00 ق.ظ

ویروس کرونا؛ افزایش قابل توجه شمار افراد مبتلا، اولین مورد مرگ در هنگ‌کنگ

تازه‌ترین آمار از چین نشان‌دهنده افزایش قابل توجه افرادی است که در ۲۴ ساعت گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. تعداد افرادی که به خاطر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند به ۴۹۰ نفر رسیده است. دانشجویان ایرانی مقیم چین نیز به این کشور برگردانده شده و در قرنطینه به سر می‌برند.

کشورهای بیشتری به سرعت در تلاش برای خارج کردن شهروندان خود از چین هستند. بیشتر تلاش‌ها برای خارج کردن اتباع خارجی از شهر ووهان در استان هوبی است که مرکز انتشار ویروس کرونا بوده است.موارد بیشتری از ابتلا به ویروس کرونا در هنگ‌کنگ و فیلیپین هم گزارش شده است. هنگ‌کنگ اولین مرگ ناشی از ابتلا به این ویروس را گزارش کرده است.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد

نگرانی از بازی‌های المپیک توکیوبرگزارکنندگان المپیک توکیو نگرانی خود را از گسترش ویروس کرونا در آستانه بازی‌های المپیک توکیو اعلام کرده‌اند. المپیک توکیو کمتر از ۶ ماه دیگر برگزار می‌شود.مقام‌های ژاپنی گفته‌اند امیدوارند تا آن زمان، این ویروس مهار شده باشد.

یازده هزار ورزشکار در حین برگزاری این مسابقات در دهکده المپیک مستقر خواهند شد. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

آمار قربانیان مبتلا به ویروس «کرونا» در چین به 425 تن رسيدتلویزیون رسمی چین سه‌شنبه 4 فوریه 2020 اعلام کرد 64 تن دیگر از مردم این کشور در اثر مبتلا به ویروس

اعتراف دولت چین به 'خطاها و دشواری‌ها' در مبارزه با ویروس کرونا | DW | 04.02.2020موارد ابتلا به ویروس کرونا به گونه‌ای شتابان رو به افزایش است. همه روزه هزاران مورد جدید ابتلا به این بیماری تنفسی ثبت می‌شود. در چنین شرایطی چین به خطاها و کاستی‌های خود در مقابله با این بیماری اعتراف کرده است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به 425 تن رسید

ویروس کرونا؛ پکن آمریکا را به هراس افکنی در بازارهای مالی متهم کردپکن روز دوشنبه واشنگتن را متهم کرد که به جای کمکی چشمگیر برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، با ایجاد جوی از ترس و وحشت دربارۀ این ویروس همچنین وضع محدودیتهای مسافرتی و تخلیۀ اجباری اتباع این کشور، باعث سقوط سهام چینی در بازارهای مالی بین‌المللی شده است.

ویروس کرونا؛ نزدیک به ۴۰۰ میلیارد دلار در بازار بورس چین از دست رفتبا شروع فعالیت‌های مالی بعد از اتمام تعطیلات سال نوی قمری در چین، بازار بورس شانگهای با افت قابل ملاحظه‌ای روبرو شده و سرمایه‌گذاران حدود ۳۹۳ میلیارد دلار در این بازار از دست داده‌اند. شاخص کلی در بازار شانگهای چین در آغاز معاملات امروز افت ۸ درصدی (در مقیاس روانه) را تجربه کرد که در چهار سال اخیر بی‌سابقه بوده است. هی بگید کار آمریکا نیست چین قوی باید بشی مثل ایران نمی تونی سر ترامپ با پتک برنی یادبگیر،! مشکل اقتصادی در چین شروع شده اما به چین محدود نمیشه

هشتاد سودانی دیگر با اعتراض به پیوستن به نیروهای حفتر در لیبی به کشورشان بازگشتند