ویروس کرونا؛ افزایش قابل توجه شمار افراد مبتلا، اولین مورد مرگ در هنگ‌کنگ

05/02/2020 08:40:00 ق.ظ

ویروس کرونا؛ افزایش قابل توجه شمار افراد مبتلا، اولین مورد مرگ در هنگ‌کنگ

ویروس کرونا؛ افزایش قابل توجه شمار افراد مبتلا، اولین مورد مرگ در هنگ‌کنگ

تازه‌ترین آمار از چین نشان‌دهنده افزایش قابل توجه افرادی است که در ۲۴ ساعت گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. تعداد افرادی که به خاطر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند به ۴۹۰ نفر رسیده است. دانشجویان ایرانی مقیم چین نیز به این کشور برگردانده شده و در قرنطینه به سر می‌برند.

کشورهای بیشتری به سرعت در تلاش برای خارج کردن شهروندان خود از چین هستند. بیشتر تلاش‌ها برای خارج کردن اتباع خارجی از شهر ووهان در استان هوبی است که مرکز انتشار ویروس کرونا بوده است.موارد بیشتری از ابتلا به ویروس کرونا در هنگ‌کنگ و فیلیپین هم گزارش شده است. هنگ‌کنگ اولین مرگ ناشی از ابتلا به این ویروس را گزارش کرده است.

نگرانی از بازی‌های المپیک توکیوبرگزارکنندگان المپیک توکیو نگرانی خود را از گسترش ویروس کرونا در آستانه بازی‌های المپیک توکیو اعلام کرده‌اند. المپیک توکیو کمتر از ۶ ماه دیگر برگزار می‌شود.مقام‌های ژاپنی گفته‌اند امیدوارند تا آن زمان، این ویروس مهار شده باشد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

آمار قربانیان مبتلا به ویروس «کرونا» در چین به 425 تن رسيدتلویزیون رسمی چین سه‌شنبه 4 فوریه 2020 اعلام کرد 64 تن دیگر از مردم این کشور در اثر مبتلا به ویروس

اعتراف دولت چین به 'خطاها و دشواری‌ها' در مبارزه با ویروس کرونا | DW | 04.02.2020موارد ابتلا به ویروس کرونا به گونه‌ای شتابان رو به افزایش است. همه روزه هزاران مورد جدید ابتلا به این بیماری تنفسی ثبت می‌شود. در چنین شرایطی چین به خطاها و کاستی‌های خود در مقابله با این بیماری اعتراف کرده است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به 425 تن رسید

ویروس کرونا؛ پکن آمریکا را به هراس افکنی در بازارهای مالی متهم کردپکن روز دوشنبه واشنگتن را متهم کرد که به جای کمکی چشمگیر برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، با ایجاد جوی از ترس و وحشت دربارۀ این ویروس همچنین وضع محدودیتهای مسافرتی و تخلیۀ اجباری اتباع این کشور، باعث سقوط سهام چینی در بازارهای مالی بین‌المللی شده است.

ویروس کرونا؛ نزدیک به ۴۰۰ میلیارد دلار در بازار بورس چین از دست رفتبا شروع فعالیت‌های مالی بعد از اتمام تعطیلات سال نوی قمری در چین، بازار بورس شانگهای با افت قابل ملاحظه‌ای روبرو شده و سرمایه‌گذاران حدود ۳۹۳ میلیارد دلار در این بازار از دست داده‌اند. شاخص کلی در بازار شانگهای چین در آغاز معاملات امروز افت ۸ درصدی (در مقیاس روانه) را تجربه کرد که در چهار سال اخیر بی‌سابقه بوده است. هی بگید کار آمریکا نیست چین قوی باید بشی مثل ایران نمی تونی سر ترامپ با پتک برنی یادبگیر،! مشکل اقتصادی در چین شروع شده اما به چین محدود نمیشه

هشتاد سودانی دیگر با اعتراض به پیوستن به نیروهای حفتر در لیبی به کشورشان بازگشتند

ویروس کرونا: چرا امراض بیشتری از حیوانات به انسان منتقل می‌شود؟ کشورهای بیشتری به سرعت در تلاش برای خارج کردن شهروندان خود از چین هستند.کرونا در ایالت هوبی در مرکز چین فوت کردند.مبارزه با ویروس کرونا تبدیل به چالشی برای دولت چین شده است.تاکنون 425 تن بر اثر شیوع ویروس کرونا در چین جان خود را از دست داده و 20 هزار و 438 تن نیز به آن مبتلا شده‌اند.

بیشتر تلاش‌ها برای خارج کردن اتباع خارجی از شهر ووهان در استان هوبی است که مرکز انتشار ویروس کرونا بوده است. موارد بیشتری از ابتلا به ویروس کرونا در هنگ‌کنگ و فیلیپین هم گزارش شده است. به گزارش تلویزیون رسمی چین، 2345 تن دیگر از شهروندان این کشور در ایالت هوبی؛ جایی که ویروس کرونا برای اولین بار در دسامبر گذشته ظاهر شد نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند. هنگ‌کنگ اولین مرگ ناشی از ابتلا به این ویروس را گزارش کرده است. خبرگزاری آلمان روز سه‌شنبه ۱۵ بهمن (چهارم فوریه) با انتشار گزارشی به اعتراف حزب کمونیست چین درباره"خطاها و دشواری‌های" این کشور در مبارزه با ویروس کرونا پرداخته است. نگرانی از بازی‌های المپیک توکیو برگزارکنندگان المپیک توکیو نگرانی خود را از گسترش ویروس کرونا در آستانه بازی‌های المپیک توکیو اعلام کرده‌اند. در حالی که ویروس کشنده کرونا با سرعت در حال انتشار است و تاکنون جان تعداد زیادی از مردم را گرفته است، وزارت خارجه چین اعلام کرد که این کشور نیاز مبرم و فوری به ماسک‌های پزشکی برای پیشگیری از آلوده شدن افراد بیشتر به ویروس، دارد. المپیک توکیو کمتر از ۶ ماه دیگر برگزار می‌شود. گفتنی است این ویروس برای اولین بار 12 دسامبر در ووهان شناسایی شد.

مقام‌های ژاپنی گفته‌اند امیدوارند تا آن زمان، این ویروس مهار شده باشد. اضافه بر آن چین از ایالات متحده به خاطر اعمال محدودیت‌هایی علیه اتباع چینی و ممانعت از ورود آنها به خاک آمریکا به خاطر خطر انتشار ویروس جدید کرونا انتقاد کرد. به رغم آن، شمار قربانیان این بیماری شتابان در حال افزایش است و از شمار قربانیان بیماری سارس فزونی گرفته است. یازده هزار ورزشکار در حین برگزاری این مسابقات در دهکده المپیک مستقر خواهند شد. سازمان جهانی بهداشت گفته است هنوز فرصت برای جلوگیری از تبدیل ویروس کرونا به یک بحران جهانی وجود دارد. سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که ایالات متحده آمریکا «کمک مهمی تقدیم نکرده است» و اولین کشوری بود که کارکنان کنسولگری خود را از شهر ووهان خارج کرده و «محدودیت‌هایی علیه ورود مسافران چینی به خاک آمریکا اعمال کرده است». این سازمان تدابیر دولت چین برای مقابله با این ویروس را اقدامی مناسب برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا خوانده است. آمار منتشر شده از سوی دولت چین حکایت از آن دارد که تعداد موارد ابتلا به این بیماری در چین به بیش از ۲۰ هزار و ۴۰۰ نفر رسیده است. . چین علاوه بر این به دلیل محدودیت‌های پروازی و لغو پروازها از و به مقصد این کشور با انزوای بین‌المللی فزایندهای مواجه شده است. وزارت دارایی چین پیشتر اعلام کرد که 144 میلیون دلار برای پیشگیری از شیوع این ویروس اختصاص داده است.