ویرانی‌های طوفان دوریان؛ تلاش هزاران نفر برای فرار از جزایر باهاما

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 11 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 8%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

وزش باد با سرعت ۲۹۸ کیلومتر در ساعت هزاران خانه را در جزایر باهاما ویران کرد. سطح خرابی‌ها به اندازه‌ای بود که به گفتۀ نخست‌وزیر کشور، این طوفان باهاما را «برای نسل‌ها دچار ویرانی» کرد.

صدها تن از بازماندگان طوفان «دوریان» روز جمعه با قایق و هواپیما از جزایر باهاما گریختند و هزاران تن نیز در صف‌های طولانی در بندرها در انتظارند تا سوار کشتی شوند و با دور شدن از این منطقه، خود را از بحران انسانی و پیامدهای فاجعه‌بار این طوفان دور نگه دارند.

بیشتر اجساد در میان خرابه‌ها و آبگرفتگی‌های ناشی از طوفان یافت شده‌اند. از آنجا که صدها نفر نیز ناپدید شده‌اند و تا کنون جستجوها برای یافتن آنها بی‌نتیجه بوده، انتظار می‌رود شمار مرگ و میرها همچنان افزایش یابد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار قربانیان طوفان «دوریان» در باهاما افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان طوفان «دوریان» در باهاما به 43 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عکس-خبر؛ چگونه توفند دورین باهاما را ویران کرد؟در پی کاهش قدرت توفند دورین در باهاما، این کشور در حال برآورد خسارات ناشی از آن است. گزارش‌ها حاکی از تخریب هزاران خانه است و دست کم ۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. هرچند که انتظار می‌رود آمار تلفات افزایش یابد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

«ریانا» و ستاره‌های بزرگ موسیقی به قربانیان توفان در باهاما کمک می‌کنند«ریانا» و ستاره‌های بزرگ موسیقی به قربانیان توفان در باهاما کمک می‌کنند «ریانا» خواننده متولد باربادوس به جمع هنرمندان مشهوری که آمادگی خود را برای کمک به آسیب دیدگان توفان دریایی «دوریان» در باهاما و مناطق اطراف اعلام کرده‌اند، پیوست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ویدئو؛ خانواده‌ باهامایی پس از فرار از طوفان دوریان به خانه برگشتندیک خانواده باهامایی برای در امان نگهداشتن عکس‌های خانوادگی خود یک روز پس از فرار از طوفان دوریان به خانه خود برگشتند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار قربانیان طوفان «دوریان» در باهاما به 43 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »