ویرانه یک عمارت قجری در قلب پامنار

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

📷 یک شهروندخبرنگار با ارسال این تصاویر برای ایران‌وایر نوشته است: این بنا که البته تا تخریب کامل آن چیزی نمانده یکی از بقایای محله قدیم پامنار است که بالای یک قرن، عمر دارد. اینجا خانه « آقا عبدالباقی ارباب» است. شهروند‌خبرنگار

یک شهروند خبرنگار با ارسال این تصاویر برای ایران وایر نوشته است: «این جا پامنار است. پامنار بخشی از محله تاریخی عودلاجان به شمار می آید. در گذشته محله پامنار، به صورت بازارچه‌ای دروازه شمیران را به بازار تهران وصل می‌کرد. بعد از توسعه معابر، بازارچه پامنار که خود مجموعه ای شامل کاروانسرا، تیمچه، تکیه، حمام، آب انبار، مسجد و مدرسه بود به خیابان پامنار تبدیل شد و بعضی از این بناهای قدیمی در این تبدیل و‌ توسعه از بین رفتند.

این بنا که البته متاسفانه تا تخریب کاملش چیزی نمانده است یکی از بقایای محله قدیم پامنار است که بالای یک قرن، عمر دارد. اینجا خانه « آقا عبدالباقی ارباب» است. کسبه و ساکنان محله می‌گویند این خانه لوکیشن سریال آیینه عبرت بوده ویکی از بناهای قدیمی محله بوده که متاسفانه سال‌هاست همین‌طور به حال خود رها شده است. بنا به گفته ساکنان محله این خانه سال‌هاست که مالک شخصی دارد و شهرداری هم کاری برای خرید این خانه قدیمی و حفظ آن انجام نمی‌دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار آمریکا به متحدانش در مورد یک ابزار جاسوسی جدید چینکارشناسان یک موسسه آمریکایی به نام «سیمانتیک» می‌گویند یک ابزار پیشرفته جاسوسی اینترنتی چینی را کشف کرده‌اند که بیش از یک دهه وجود آن تشخیص داده نشده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

یک دانشجوی هندی در حمله روسیه به اوکراین کشته شدیک دانشجوی هندی در بمباران شهر خارکیف اوکراین توسط روسیه کشته شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بحران اوکراین؛ قیمت گندم به بالاترین میزان طی بیش از یک دهه رسیداین موضوع بر هزینه واردات گندم ایران نیز به شدت تاثیر خواهد گذاشت. ایران یکی از مهمترین واردکنندگان گندم است و طی ۱۰ ماه گذشته ۶.۲ میلیون تن واردات گندم داشته است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

کتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» در ترکیه منتشر شدکتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» در ترکیه منتشر شد کتاب «ایران؛ ساختار آکادمیک یک کشور» با 33 مقاله تخصصی در حوزه ایران شناسی به زبان ترکی در ترکیه منتشر شد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

طی یک روز 226 بیمار کرونایی در ایران جان باختند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آزادی یک کودک‌-متهم محکوم به اعدام پس از ۱۸ سال حبس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »