ویدیو؛ جزئیاتی بیشتر از ویروس «نیپا» که دانشمندان در باره خطر آن هشدار دادند

12/11/1399 12:27:00 ب.ظ

ویدیو؛ ویروس «نیپا» چیست که خطر آن زنگ هشدار دانشمندان را به صدا درآورده است؟ العربية

هنوز جهان از چالش رویارویی با ویروس کرونا و پیامدهای مخرب آن بر زندگی و اقتصاد خارج نشده که دانشمندان ویروس شناسی طی 24 ساعت گذشته در باره ویروس جدیدی به نام «نیپا» که باعث نوعی بیماری همه‌گیر که به مراتب از پاندمی کرونا شدیدتر و خطرناکتر است، هشدار دادند.

به گزارش روزنامه گاردین دانشمندان تحقیقات علمی در باره ویروس «نیپا»که به گفته آنها میزان مرگ و میر ناشی از ابتلای به آن تا 75 درصد تخمین رده شده و هنوز واکسنی برای پیشگیری از آن ساخته نشده است، را آغاز کردند.

منبع و منشاء ویروس «نیپا» نام ویروس «Sungai Nipah» برگرفته از نام شهری در مالزی و همچنین ویروسی که در پرونده‌های سازمان جهانی بهداشت، به عنوان یک بیماری همه‌گیز و کشنده توصیف شده است، تا جایی که فیلمسازان در سال 2011 سناریویی از خطرات و پیامدهای آن تهیه کرده و به فیلمی با نام « Contagion» به معنای بیماری«واگیر» که به فیلم بیماری همه‌گیری هولناک هالیوود تبدیل شد.

این ویروس از خفاش‌ها و خوک‌ها نشآت گرفته است، و سلول‌های تنفسی را هدف قرار می‌دهد. این ویروس در سال 1997 اولین قربانی که در کار پرورش خوک در شهر نیپا مشغول بود را گرفت و به همین دلیل نام ویروس به ویروس Nipah معروف شد. headtopics.com

یک ویروسی بسازید که مردم ایران و اسرائیل بر علیه حکومت یهودیسلامی شان قیام کنند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>