ویدیو؛ اظهارات شاهزاده محمد بن سلمان درباره مشکل روابط با ایران

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ویدیو؛ اظهارات شاهزاده محمد بن سلمان درباره مشکل روابط با ایران العربية

محمد بن سلمان در اظهارتش گفت: «ايران كشورى همسايه است. ما می‌خواهیم روابط خوب و فوق‌العاده‌ای با ايران داشته باشیم. نمی‌خواهيم ایران در وضعيتی دشوار به سر ببرد، بلكه برعكس می‌خواهيم ايران شكوفا و رو به رشد باشد و در آنجا منافعى داشته باشيم و آنها هم منافعى در پادشاهى عربى سعودى داشته باشند تا توسعه و شكوفايى منطقه و جهان را در پی داشته باشد. مشکل ما به رفتار منفى ايران است مانند برنامه هسته‌ای یا حمایت از شبه‌نظامیان قانون‌شکن در برخی کشورهای منطقه و همچنین برنامه موشک‌های بالستیک».

ولیعهد سعودی افزود: «با همکاری شرکایمان در منطقه و جهان می‌کوشیم راه‌حل‌هایی برای این مشکلات پیدا کنیم و امیدواریم آنها را پشت سر بگذاریم و روابط خوب و مثبتی داشته باشیم که همه از آن منتفع شوند». محمد بن سلمان همچنین درباره حمایت جمهوری اسلامی از شبه‌نظامیان حوثی در یمن گفت: «کودتای حوثی‌ها علیه دولت قانونی یمن نامشروع است. وجود هرگونه گروه‌ شبه‌نظامی مسلح در مرزهای سعودی را نمی‌پذیریم. حوثی‌ها رابط محکمی با رژیم ایران دارند».

بخش عمده سخنان ولیعهد سعودی درباره « چشم‌انداز 2030» بود که در این خصوص گفت، طی 4 سال گذشته نرخ مالکیت منازل به 60% رسید. نرخ بیکاری قبل از چشم‌انداز 14% بود و امسال به حدود 11% می‌رسد و برای کاهش آن به 4% در سال 2030 برنامه‌ریزی می‌کنیم. او درباره روابط ریاض و واشینگتن گفت: « سیاست خارجی ما بر اساس منافع سعودی است. ایالات متحده یک شریک استراتژیک برای ما است. حاشیه اختلاف ممکن است با دولت آمریکا افزایش یا کاهش یابد و این مساله‌ای طبیعی است. با دولت بایدن 90 درصد اتفاق نظر داریم».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چه شاهی!! شاه و شاهنشاهی ایرانی ست. خلیفه و خلیفه گری یا سلطان و سلطانزاده صحیح است برای عربها و عرب زادگان، که هیچ ایرادی هم ندارد و خوب هم هست. عربستان و عربها بهتر است در آینده پادشاهی ایران گزینه همسایه و برادری دائمی را بپذیرند و فکر دیگر یعنی پایان خاورمیانه!

الان دیگه هر کس اسم ایران را میاورد باید مشخص کند منظور از ایران چیست ، چون در یک طرف ایران و مردم ایران هستند و در طرف دیگر کلیت نظام اشغالگر و وحشی و حکومت اخوندی است که نه ایران و نه مردم ایران را نمایندگی میکنند، هر کس بخواهد با اشغالگران و قاتلان مردم ایران مماشات کنند بداند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

محمد بن سلمان: خواهان روابط خوب با ایران هستیم | DW | 28.04.2021ولیعهد عربستان سعودی در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که این کشور خواهان سخت شدن شرایط ایران نیست بلکه می‌خواهد ایران رشد کند. محمد بن سلمان تاکید کرد که ریاض خواهان روابط 'خاص و خوب' با تهران است. حالا پسر خوبی شدی با وجود آخوندها ایران رشد نمیکند عجب ریاکاری!!!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اظهارات محمد بن سلمان چقدر باورپذیر است؟اظهارات تازه محمد_بن_سلمان درباره ایران چقدر باورپذیر است؟ چند روز پیش محمد بن سلمان در گفت‌وگویی با رسانه‌های سعودی نظرات خود را در مورد مسائل مختلف اعلام کرد که در این میان بخشی از اظهارات او حول روابط عربستان با ایران به شدت خبرساز شد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

کارشناسان سازمان ملل: محمد نوری‌زاد را فوری آزاد کنید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کارشناسان سازمان ملل خواستار آزادی فوری محمد نوری‌زاد شدند | DW | 04.05.2021کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت محمد_نوری‌زاد، فعال سیاسی زندانی خواستار آزادی او شدند. آنها می‌گویند محروم کردن این زندانی از دسترسی به مراقبت‌های پزشکی می‌تواند مصداق شکنجه باشد. چه عجب... یه نفر پیدا شد تو اون خراب شده یه جو شرف داشته باشه حداقل یه کلمه حرف بزنه تازه میگه می‌تونه مصداق شکنجه باشه؟؟؟ یارو رو آمپول زدن تو خشتکش... دهنشو سرویس کردن تو میگی محروم کردن از مراقبت های پزشکی میتواند مصداق شکنجه باشد؟؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

عفو بین‌الملل: ایران به بازی بی‌رحمانه با جان محمد نوری‌زاد پایان دهدسازمان «عفو بین‌الملل» از مقامات ایران خواست تا به «بازی بی‌رحمانه» با جان محمد نوری‌زاد، کارگردان و زندانی سیاسی پایان دهند.این سازمان در بیانیه‌ای، روز
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »