ویدیو: حوثی‌ها فرودگاه بین‌المللی صنعا را به پایگاهی‌ نظامی تبدیل کردند

01/09/1400 11:42 ب.ظ

ویدیو: حوثی‌ها فرودگاه بین‌المللی صنعا را به پایگاهی‌ نظامی تبدیل کردند العربيه_فارسى

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن ویدیوهایی را در اختیار «العربیه» قرار داد که تمرین‌های شبه‌نظامیان حوثی برای آزمایش سامانه‌های موشکی ضد هوایی این گروه Advertisement این ویدئو شماری از نیروهای حوثی را نشان می‌دهد که آزمایش‌هایی را بر روی یک سیستم موشکی ضد هوایی و با استفاده از هواپیمای سازمان ملل در هنگام فرود و برخاستن آن در فرودگاه بین‌المللی صنعا، به عنوان هدفی مشابه اجرا کردند تا از دقت و...

Advertisement این ویدئو شماری از نیروهای حوثی را نشان می‌دهد که آزمایش‌هایی را بر روی یک سیستم موشکی ضد هوایی و با استفاده از هواپیمای سازمان ملل در هنگام فرود و برخاستن آن در فرودگاه بین‌المللی صنعا، به عنوان هدفی مشابه اجرا کردند تا از دقت و کارایی این سامانه، اطمینان حاصل کنند.

در این آزمایش‌های نظامی حوثی هواپیمای سازمان ملل به عنوان یک هدف هوایی متحرک در شبیه‌سازی سناریوهای رهگیری و انهدام، در نظر گرفته شده است. کارشناسانی نظامی ایران و حزب‌الله در این ویدئو همچنین یک کارشناس خارجی ناظر بر فرآیند آزمایش و پرتاب مستقیم موشک به وسیله حوثی‌ها مشاهده می‌شود که دخالت عوامل سپاه پاسداران ایران و حزب‌الله در اجرای عملیات رزمی و تهدید آزادی ناوبری و تجارت جهانی را ثابت می‌کند و همچنین بیانگر انتقال دانش، پشتیبانی و ارائه آموزش از سوی ایران و حزب‌الله به شبه‌نظامیان حوثی است که نقض قطعنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل به شمار می‌رود.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

پناهجوی عراقی: پلیس بلاروس ما را تحریک می‌کرد تا سیم خاردارهای مرزی را قطع کنیمدو نفر از پناهجویان عراقی که به تازگی از بلاروس به کشورشان بازگشته‌اند می‌گویند شرایط دشواری را در مرز بین لهستان و بلاروس در هفته‌های اخیر تحمل کرده‌اند.

واکسیناسیون ۸۳ درصدی در استان تهران/۸۰ درصد مدارس استان امکان بازگشایی را دارنداستاندار تهران از سطح واکسیناسیون در استان تهران به بیش از ۸۳ درصد خبر داد و گفت: در سطح استان تهران ۸۰ درصد مدارس با تشخیص وزارت بهداشت استانداردهای لازم برای بازگشایی را به دست آورده‌اند.

وکیل امیرحسین حاتمی: علت فوت را قتل می‌دانیم نه برق‌گرفتگی | DW | 22.11.2021علی مجتهدزاده، وکیل مدافع جوان ایلامی جان باخته در زندان فشافویه می‌گوید طبق شواهد و مستدات، او در جریان درگیری با افسر نگهبان و ضرب و شتم به قتل رسیده است. قوه قضاییه، تماس با پریز برق را دلیل مرگ عنوان می‌کند.

بحرین: حمله تروریستی با سلاح‌های ایران را خنثی کردیم | DW | 22.11.2021بنا به اعلام مقامات بحرین، نیروهای امنیتی این کشور مانع از اجرای یک 'حمله تروریستی' شده‌اند. گفته می‌شود، چند فرد مظنون دستگیر و سلاح‌ها و مواد منفجره با منشاء ایران ضبط شده‌اند. گوه خوردن😂🍆 با سلاح های انگلسی چطور ؟

روسیه تصاویر ماهواره‌ای از انفجار بندر بیروت را به لبنان ارسال کرد

سازمان اطلاعات خارجی روسیه «برنامه‌ریزی مسکو برای اشغال اوکراین» را رد کردولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه هفته گذشته کشورهای غربی را متهم کرده بود که به تنش در مرزهای شرق اوکراین و دریای سیاه دامن می‌زنند.