ویدیو؛ واكنش‌ها به رویارویی خطرناک شناورهای سپاه با رزم‌ناور آمریکایی

11/05/2021 12:46:00 ب.ظ

ویدیو؛ واكنش‌ها به رویارویی خطرناک شناورهای سپاه با رزم‌ناور آمریکایی #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, آمریکا

ویدیو؛ واكنش‌ها به رویارویی خطرناک شناورهای سپاه با رزم‌ناور آمریکا یی العربيه_فارسى

نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران در پاسخ به بیانیه وزارت دفاع آمریکا درباره نزدیکی تهدید‌آمیز روز دوشنبه شناورهایش به رزم‌ناو آمریکا یی در نزدیکی تنگه هرمز ،

جان کربی، سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه گفت:« تعدادی از قایق‌های سپاه پاسداران در تنگه هرمز به شکل تحریک‌آمیز و غیر حرفه‌ای به نیروی دریایی آمریکا نزدیک شده که منجر به شلیک 30 گلوله اخطار به سمت آنها شد.اما روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در بیانیه روز سه‌شنبه خود، از آمریکایی‌ها خواسته « از رفتار غیرحرفه‌ای پرهیز و با تمکین قوانین و مقررات دریانوردی» امنیت خلیج را به مخاطره نیندازند.

این در حالی است که کربی به خبرنگاران گفته بود: « شناورهای سپاه بسیار تهاجمی عمل کردند و در فاصله 150 یاردی به رزمناو موشک هدایت شونده USS Monterey در تنگه هرمز به صورت تهدیدآمیزی به نیروهای آمریکایی نزدیک شدند که منجر به شلیک 30 گلوله‌ اخطار به سوی آنها شد.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اینا نشون میده یه اتفاق بد براشون داره میفته که این کارا رو دارن انجام میدن

احضار سفیر عراق در واکنش به حمله معترضان به کنسولگری ایران در کربلاوزارت امور خارجه ایران در واکنش به حمله شب گذشته معترضان عراقی به کنسولگری ایران در کربلا، در پی ترور یکی فعالان مدنی، از احضار سفیر عراق در تهران خبر

شلیک اخطار گارد ساحلی آمریکا در تنگه هرمز به قایق‌های سپاه پاسداران | DW | 11.05.2021قایق‌های تندروی سپاه پاسداران به کشتی‌های نیروی دریایی امریکا که زیردریایی 'یواس‌اس جورجیا' را اسکورت می‌کردند، تا فاصله ۱۳۵ متری نزدیک شدند. گارد ساحلی ایالات متحده در تنگه هرمز ناچار به ۳۰ شلیک اخطار شده است. پا به فرار گذاشت این زیردریایی اتمی؟ گارد ساحلی آمریکا؟؟ از کی تاحالا خلیج‌فارس ساحل آمریکا ست؟ خبرگزاری دوزاری آمریکایی ها که جرأت چنین غلطایی روندارن اماگیرم که چنین غلطی هم کردن شماهاچرا ذوق میکنین و دُم تکون میدین ؟!

شلیک هوایی یک شناور آمریکایی برای اخطار به قایق‌های تندرو سپاه در تنگه هرمز

پنتاگون از شلیک 30 گلوله اخطار به سوی قایق‌های سپاه در تنگه هرمز خبر دادوزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» روز دوشنبه 10 می 2021 اعلام کرد تعدادی از قایق‌های سپاه پاسداران در تنگه هرمز به شکل تحریک‌آمیزی به نیروی دریایی آمریکا نزدیک فلسطين_تنتفض القدس_ينتفض حي_الشيخ_الجراح يا_صاحب_الزمان حملات به اسراییل حملات به عربستان حملات به پایگاه های امریکا تابلویی از منطقه فقط سه ماه بعد از امدن بایدن در حالیکه رژیم سلاح به یمن می فرسته وسکوی پرتاب موشک رو به عربستان میسازه عربستان در نتیجه سیاستهای بایدن مجبور به مذاکره شده و دولت امریکا باخفت به دنبال توافق کجایی ترامپ اسم خودِ بایدن جو هستش یا اسم سگش !؟ 🧐 پس چرا پاچهء دزدان حکومت ملاها رو نمیگیره!؟

یک تاجر ایرانی-بریتانیایی در عراق ربوده و به سپاه تحویل داده شدیک گروه شبه‌نظامی عراقی وابسته به ایران ، یک تاجر و شهروند ایران ی-بریتانیایی به نام «سید محمد خاتمی» را در عراق ربوده و به سپاه پاسداران تحویل داد. خاتمی لاشخورها به جان هم افتادند بوی لاشه متعفن خامنه‌ای همه جا پیچیده

May 11, 2021 جان کربی، سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه گفت:« تعدادی از قایق‌های سپاه پاسداران در تنگه هرمز به شکل تحریک‌آمیز و غیر حرفه‌ای به نیروی دریایی آمریکا نزدیک شده که منجر به شلیک 30 گلوله اخطار به سمت آنها شد.داد.ایران شلیک اخطار گارد ساحلی آمریکا در تنگه هرمز به قایق‌های سپاه پاسداران قایق‌های تندروی سپاه پاسداران به کشتی‌های نیروی دریایی امریکا که زیردریایی"یواس‌اس جورجیا" را اسکورت می‌کردند، تا فاصله ۱۳۵ متری نزدیک شدند.استان‌وایر- برای دومین بار طی یک‌ماه گذشته شناورهای آمریکایی به علت نزدیک شدن بیش از حد قایق‌های تندرو سپاه  پاسداران اقدام به شلیک تیر هوایی کردند.

اما روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در بیانیه روز سه‌شنبه خود، از آمریکایی‌ها خواسته « از رفتار غیرحرفه‌ای پرهیز و با تمکین قوانین و مقررات دریانوردی» امنیت خلیج را به مخاطره نیندازند. این در حالی است که کربی به خبرنگاران گفته بود: « شناورهای سپاه بسیار تهاجمی عمل کردند و در فاصله 150 یاردی به رزمناو موشک هدایت شونده USS Monterey در تنگه هرمز به صورت تهدیدآمیزی به نیروهای آمریکایی نزدیک شدند که منجر به شلیک 30 گلوله‌ اخطار به سوی آنها شد. سعید خطیب‌زاده، دوشنبه 20 اردیبهشت، در جمع خبرنگاران بدون اشاره به ترور فعالان سیاسی و اجتماعی عراقی توسط گروه‌های ستیزه‌جوی وابسته به ایران در واکنش به آتش زدن کنسولگری ایران در کربلا گفت: «از همان ابتدا با مراجع ذیربط عراق از طریق سرکنسولگری و سفارتمان در بغداد تماس گرفته شد و با متعرضان برخورد شده است، انتظار داریم دولت عراق به وظایف خود عمل کند.» شناورهای سپاه و رزم‌ناو آمریکایی در تنگه هرمز در مقابل، بیانیه نیروی دریایی سپاه گفته «در روز 20 اردیبهشت ماه 1400 شناورهای گشتی نیروی دریایی سپاه در حین اجرای ماموریت های جاری و متعارف روزانه خود در آبهای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران با 7 فروند شناور دریایی آمریکایی ها در تنگه هرمز که به ارتکاب رفتارهای غیر حرفه ای مانند پرواز بالگرد، شلیک فلیر و تیراندازی بی هدف، بی مورد و تحریک کننده مبادرت ورزیدند، روبه‌رو و ضمن رعایت فاصله قانونی در چارچوب دستورالعمل ها و مقررات دریانوردی به رفتار مخاطره آمیز و غیرحرفه ای آنها تذکر و اخطار داده شد که آنها نیز با اصلاح رفتار ، مسیر خود را ادامه دادند». به گفته جان کربی سخنگوی پنتاگون قایق‌های تندروی سپاه پاسداران به شش کشتی نیروی دریایی امریکا که زیردریایی"یواس‌اس جورجیا" را اسکورت می‌کردند تا فاصله ۱۳۵ متری نزدیک شدند. گفتنی است این گونه فعالیت‌های نیروی دریایی سپاه که امنیت دریانوردی را تهدید می‌کند در دوره دولت دونالد ترامپ رئیس‌ جمهوری پیشین آمریکا به صفر رسیده بود، اما از زمان روی کار آمدن جو بایدن در ژانویه گذشته مجددا آغاز شده و هم‌زمان با مذاکرات هسته‌ای در وین، افزایش یافته است. ضبط محموله‌های غیرقانونی اسلحه توسط ناوگان آمریکا در دریای عرب پنتاگون در حالی از جزییات این رویارویی پرده برداشت که ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا روز شنبه اعلام کرد در تاریخ 6 تا 7 مه 2021 محموله‌های غیرقانونی اسلحه را از یک کشتی بدون تابعیت در آب بین المللی شمال دریای عرب توقیف کرد. او این رویداد را «حادثه‌ای مهم»و رفتار قایق‌های تندرو سپاه پاسداران را « بسیار خشن» توصیف کرده است.

این اسلحه‌ها شامل ده‌ها موشک هدایت‌شونده ضد تانک ساخت روسیه، هزاران تفنگ تهاجمی نوع 56 چینی، صدها مسلسل PKM، اسلحه های تک تیرانداز و خمپاره‌انداز و دوربین‌های پیشرفته بود. به گفته کربی مشخص نبود که این قایق‌ها به چه سمت و در چه جهتی در حرکتند. یک مقام مسئول در پنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه 10 می 2021 به «العربیه» گفت تسلیحاتی که ناوگان پنجم دریایی آمریکا در دریای عرب کشف و ضبط کرد، از مبدأ یکی از بنادر ایران راهی شده بود. .