ویدیو؛ جزیره‌های شگفت‌انگیز «فرسان» سعودی در میراث طبیعی یونسکو ثبت شد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ویدیو؛ جزیره‌های شگفت‌انگیز «فرسان» سعودی در میراث طبیعی یونسکو ثبت شد العربيه_فارسى

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ثبت این جزیره‌های زیبا و شگفت‌انگیز سعودی در فهرست میراث طبیعی سازمان «یونسکو» با استقبال گرم سعودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.فعالان اینترنتی سعودی در شبکه‌های اجتماعی با انتشار تصاویر زیبا و منظره‌های پر جاذبه این جزیره‌ها از خبر ثبت این مناطق در میراث جهانی یونسکو استقبال کردند.تلاش‌های انجمن حفاظت از میراث پادشاهی عربی سعودی که از حدود 3 سال پیش آغاز شده به ثبت این جزیره‌ها در یونسکو انجامید.

سعودی‌ها ثبت این جزیره‌های دارای تنوع طبیعی و حیات وحش نادر که از همه معیارهای لازم برای ثبت در سازمان یونسکو برخوردار است را گامی مهم در جهت افزایش حضور این پادشاهی در مجامع بین‌المللی دانستند.این گام همچنین به ارتقاء کیفیت زندگی در این جزیره‌ها از طریق رعایت استانداردها و شرایط متناسب با «برنامه انسان و زیست‌کره» کمک خواهد کرد.

ارتقاء کیفی محیط زیستی در مناطق مختلف سعودی بخشی از فعالیت سازمان‌های حمایت از محیط زیست این پادشاهی است که در راستای تحقق اهداف برنامه «چشم‌انداز 2030» تدارک دیده شده است. ثبت این جزیره‌ها در میراث جهانی سازمان یونسکو در سایه تلاش‌های نمایندگی دائمی سعودی در یونسکو به ریاست شاهدخت هیفاء بنت عبدالعزیز المقرن محقق شد.انجمن حفاظت از میراث پادشاهی عربی سعودی در بیانیه‌ای تصریح کرد که با همکاری «مرکز ملی توسعه حیات وحش» به عنوان نهاد مسئول مدیریت مناطق حفاظت شده و حامی اصلی پرونده نامزدی مناطق دارای شرایط پذیرش برای یونسکو، تمام شرایط پذیرش این جزایر فراهم شده و از سوی یونسکو با ثبت آن در میراث طبیعی جهان موافقت شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چندین کشته در بمباران شبه‌نظامیان وابسته به ایران در مرز سوریه با عراقبنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه در حمله هوایی به کاروان شبه‌نظامیان وابسته به ایران در مرز سوریه و عراق چندین عنصر شبه‌نظامی کشته و مجروح شدند.منابع
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

خیزش گرد و خاک در شرق کشور/ بارش ‌پراکنده در ۴ استانخیزش گرد و خاک در شرق کشور بارش ‌پراکنده در ۴ استان مدیرکل ‌سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ‌پیش‌بینی آسمانی صاف برای غالب مناطق کشور، از بارش ‌پراکنده در چهار استان کشور و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در شرق کشور طی ‌پنج روز آینده خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عفو بین‌الملل: حداقل ۷۲ مرگ مشکوک در بازداشت‌گاه‌های ایران در دهه گذشته | DW | 15.09.2021سازمان عفو بین‌الملل گزارشی از مرگ‌های مشکوک در بازداشت‌گاه‌های ایران از دی ۱۳۸۸ تا کنون را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش 'دست کم ۷۲ مورد مرگ در ۴۲ زندان و بازداشتگاه در ۱۶ استان ایران' رخ داده است. اینها مشکوک نیستند خودکشانی نام دارند و برایش ده ها حدیث و روایت جعلی!! جمهوری اسلامی اشتباه میکنه تو بازداشتگاه میکشه, باید از المانیا یاد بگیره چطوری ادمو تو تصادف بکشن!!!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هشدار آمریکا: خطر احیای القاعده در افغانستان در دو سال آینده | DW | 15.09.2021سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا درباره تقویت القاعده در افغانستان هشدار دادند. طبق برآورد سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا القاعده می‌تواند ظرف یک تا دو سال آینده ظرفیت خود را بازسازی و آمریکا را از خاک افغانستان تهدید کند. القاعده‌ای وجود نداره، دروغ پراکنی دولت جدید آمریکا و دوستان. نه فقط امریکاییها بلکه همه مردم دنیا قدر ترامپ را می‌دانند الان متوجه شدند
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: در سایه اقدامات انجام شده به بالاترین ارقام رشد اقتصادی در جهان رسیده‌ایماردوغان: در سایه اقدامات انجام شده به بالاترین ارقام رشد اقتصادی در جهان رسیده‌ایم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

در پی حمله به حشد‌ الشعبی در سوریه «عصائب اهل الحق» دولت عراق را تهدید کرددر پی حمله پهپادی به خودروهای نظامی حشد‌ الشعبی در سوریه، قیس الخزعلی، رهبر «عصائب اهل حق» یکی از گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران در عراق، از دولت بغداد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »