ویدئوی کریسمس؛ از میدان تحریر بغداد تا فیل‌های بابا نوئل در تایلند

24/12/2019 11:01:00 ب.ظ

ویدئوی کریسمس؛ از میدان تحریر بغداد تا فیل‌های بابا نوئل در تایلند

کریسمس, جشنهای سنتی‌

ویدئوی کریسمس ؛ از میدان تحریر بغداد تا فیل‌های بابا نوئل در تایلند

تظاهرکنندگان عراقی در بغداد، امسال با پرچم‌های کشورشان درخت کریسمس ی ساختند و آن را برای ابراز همبستگی با مسیحیان کشورشان در میانهٔ میدان تحریر بغداد برافراشتند.

تظاهرکنندگان در پایتخت عراق نیز با پرچم‌های کشورشان درخت کریسمسی ساختند و آن را برای ابراز همبستگی با مسیحیان کشورشان در میانهٔ میدان تحریر بغداد برافراشتند. معترضان که داغدار درگذشت بسیاری از نزدیکان خود هستند معتقدند این درخت نماد «صلح و محبت» میان آنها و برادران مسیحی است.

از سوی دیگر مردم شهر آیوتهایا، پایتخت قدیم تایلند نیز با برگزاری مراسمی به استقبال نوئل رفتند. در مراسم امسال،‌ از چند فیل که در لباس‌های سرخ رنگ شبیه لباس بابا نوئل پوشانده شده بودند برای هدیه دادن به کودکان استفاده شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

صدمات تحریم برای ایران؛ سلب اختیار در میدان گازی مشترک با بریتانیا

تحصن سراسری فرهنگیان در مدارس و معلمان بازنشسته در مقابل مجلس و استانداری‌هاتصاویر مربوط به تحصن_سراسری_فرهنگیان در شهرهای سقز و مریوان. معلمان تصاویر مربوط به تحصن_سراسری_فرهنگیان در شهرهای مشهد، سنندج و زیویه معلمان

بارش برف در پارک ملی شنونگجیا در چین حیوانات را هیجان زده کردچشم انداز زمستانی این پارک بسیاری از گردشگران را نیز به خود جذب کرده است. برف بازی حیوانات در طبیعت 😍

موج سواری بابانوئل در نزدیکی ساحل یافا در اسرائیلموج سواری مردی که خود را به شکل بابانوئل در آورده بود توجه بسیاری از گردشگران را در ساحل یافا به خود جلب کرد. باید تمرین شنا کنند چرا که تنها راه فرار اسرابیل شنا کردن است فلسطین⁦🇵🇸⁩ کلن اسراییلی ها موج سواریشون خوبه!

مرگ دست‌کم یک آمریکایی در پی حمله طالبان در ولایت قندوز افغانستانحملۀ یکشنبه شب در حالی انجام شده است که نمایندگان آمریکا دور جدیدی از مذاکرات را با طالبان به میزبانی قطر از سر گرفته‌اند. محور اصلی این مذاکرات، خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در قبال دریافت تضمین‌های امنیتی از سوی طالبان است. بیش باد 😆💪 الحمدلله مرګ بر سر امریکا

ناآرامی در زندان‌های هندوراس؛ ۳۶ نفر در دو روز کشته شدند۱۸ نفر، بعد از ظهر یکشنبه ۲۲ دسامبر، در درگیری بین زندانیان در زندان مرکزی این کشور کشته شده‌اند. این اتفاق در حالی رخ داده است که دو روز پیش نیز ۱۸ نفر دیگر در یک درگیری جداگانه در یک زندان دیگر کشته شده بودند.

هزاران تن در آستانهٔ جشن میلاد مسیح برای تماشای رژهٔ ویژهٔ نوازندگان کریسمس راهی بیت‌لحم شدند، شهری که طبق سنت مسیحی زادگاه عیسی مسیح به شمار می‌آید.تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی باعث شده که ایران اختیارات مالکیتی خود را در میدان گازی رام به انگلیسی (Rhum) که به‌طور مشترک به ایران و بریتانیا تعلق دارد، از دست بدهد.استان وایر- شمار زیادی از معلمان ایران امروز دوم دی‌ماه ۱۳۹۸ به دعوت شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان در ده‌ها شهر دست از کار کشیده و برای رسیدن به مطالبات صنفی خود تحصن کرده‌اند.بارش برف در پارک ملی شنونگجیا در استان هوبئی چین تعدادی از حیوانات حاضر در این محل را هیجان زده کرده است.

پی‌یرباتیستا پیتزابالا،‌ سراسقف کاتولیک بیت‌لحم برای چهارمین سال متوالی به استقبال از تماشاگران این مراسم رفت. تظاهرکنندگان در پایتخت عراق نیز با پرچم‌های کشورشان درخت کریسمسی ساختند و آن را برای ابراز همبستگی با مسیحیان کشورشان در میانهٔ میدان تحریر بغداد برافراشتند. هفت سال پیش از انقلاب بهمن پنجاه‌وهفت در ایران، قرارداد اکتشاف این میدان بین شرکت بریتیش پترولیوم و شرکت ملی نفت ایران امضا و در دو سال آخر عمر حکومت «محمدرضا شاه» به کشف انجامید. معترضان که داغدار درگذشت بسیاری از نزدیکان خود هستند معتقدند این درخت نماد «صلح و محبت» میان آنها و برادران مسیحی است. شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در فراخوان خود از تمام معلمان شاغل در کلیه مقاطع در نوبت صبح ‌و بعدازظهر خواسته بود: «در روز دوشنبه تاریخ دوم دیماه ۱۳۹۸ زنگ دوم از رفتن به کلاس خودداری و در دفتر معلمان تحصن نمایند. از سوی دیگر مردم شهر آیوتهایا، پایتخت قدیم تایلند نیز با برگزاری مراسمی به استقبال نوئل رفتند. حجم ذخایر این میدان در حدی است که توانایی تامین ۵ درصد از گاز طبیعی کشور بریتانیا را دارد. در مراسم امسال،‌ از چند فیل که در لباس‌های سرخ رنگ شبیه لباس بابا نوئل پوشانده شده بودند برای هدیه دادن به کودکان استفاده شد.

مطالب بیشتر از بدون شرح . چهار سال پس از شروع فعالیت میدان گازی رام و تجاری شدن آن، خریدوفروش نفت ایران و برخی از موسسات نفتی ازجمله شرکت ملی نفت از سوی ایالات‌متحده آمریکا و سپس اتحادیه اروپا تحریم شد و به‌این‌ترتیب عملیات استخراج گاز از این میدان برای دو سال متوقف شد تا اینکه بریتانیا موفق شد از اتحادیه اروپا برای فعالیت دوباره این میدان مجوز موردی بگیرد. با این وجود آنان ثابت کرده اند که نه بازنشسته که بازایستادگانند چرا که بارها اعلام نموده اند: تا حق خود نگیریم، از پا نمی‌نشینیم  در همین راستا بازنشستگان عزیز در اعتراض به وضعیت اسفناک معیشتی و رفاهی در تاریخ دوم دی ماه اعلام تجمع کرده‌اند.