ویدئوهای برگزیده هفته؛ از اعتراضات بلاروس تا دیدار با یکی از بازماندگان انفجار بیروت

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ویدئوهای برگزیده هفته؛ از اعتراضات بلاروس تا دیدار با یکی از بازماندگان انفجار بیروت این ویدئو را ببینید🔽

ویدئوهای برگزیده این هفته با تصاویری از اعتراضات بلاروس در دوشنبه شب گذشته آغاز می‌شود. پلیس بلاروس برای پراکنده کردن افرادی که به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعتراض داشتند و به خیابان‌های شهر مینسک آمده بودند، از گلوله‌های لاستیکی، نارنجک‌های بی‌حس کننده و گاز اشک‌آور استفاده ‌کرد. دومین ویدئو نیز پنجمین روز اعتراضات بلاروس را نشان می‌دهد و زنانی که با در دست گرفتن شاخته‌های گل، خواستار پایان یافتن خشونت‌های پلیس علیه معترضان بودند.

در ویدئیی دیگر، یکی از بازماندگان انفجار بیروت از لحظه‌ای می‌گوید که تمام زندگیش را تغییر داده است. شادی، نام یکی از بازماندگان این حادثه است که انفجار در نزدیکی محل کارش روی داده. چهره او همچنان مملو از زخم‌های این حادثه است. انفجار انبار نیترات آمونیوم در بندر بیروت، بیش از ۱۷۰ کشته، ۶ هزار زخمی و ۳۰۰ هزار بی‌خانمان برجای گذاشت و بندر بیروت را به ویرانه‌ای تبدیل کرد.

ساکنان جزیره اویای یونان نیز هفته سختی را پشت سر گذاشتند. بارش شدید باران و طغیان رودخانه در این جزیره، دست‌کم ۸ کشته برجای گذاشت و به ۳ هزار خانه آسیب‌های جدی وارد کرد. بزی شجاع و مفرح آخرین ویدئوی برگزیده این هفته است. این بز بنام «آقای میم» در آیداهوی آمریکا، صاحبش را حتی در زمان پیادره‌روی، اتومبیل سواری و عبور از رودخانه روی تخته موج سواری نیز تنها نمی‌گذارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فاطمه داوند: هنوز به فقر معترضم؛ از حضور در اعتراضات پشیمان نیستم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

امضای توافقنامه انتقال بخشی از سربازان آمریکایی از آلمان به لهستان | DW | 15.08.2020وزیران خارجه ایالات متحده و لهستان قراردادی امضا کردند که مطابق آن به زودی هزار سرباز آمریکایی در لهستان مستقر می‌شوند. بسیاری از سربازان از آلمان به لهستان می‌روند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جبران خسارت دوران استعمار؛ بوروندی از آلمان و بلژیک ۴۳ میلیارد دلار غرامت خواستدولت بلژیک سال گذشته بصورت رسمی از ربودن فرزندان زوج‌های دو رگه از کشورهای جمهوری دموکراتیک کنگو، بوروندی و رواندا بین سال‌های ۱۹۵۹ تا ۱۹۶۲ میلادی عذرخواهی کرد. این اقدام بلژیک در دوران استعمار با محکومیت سازمان ملل نیز همراه شد که از آن با عنوان «جنایتکاری در دوران استعمار» یاد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کارت پستال از بلغارستان؛ قلعه «تسارووت» گنجینه ملی بلغارهارومیانا پاولووآ، راهنمای موزه منطقه‌ای تاریخ می گوید: «برای همه بلغارها، یک بار در طول زندگیشان به اینجا آمدن، چیزی مانند زیارت است. این سفر خاطر گذشته پرشکوه را بیدار می کند، زمانی که بلغارستان به سه دریا دسترسی داشته است.» Postcards
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیانیه پامپئو پس از شکست سنگین آمریکا در شورای امنیتبیانیه پامپئو پس از شکست آمریکا در شورای امنیت در بخشی از این بیانیه آمده است: شورای امنیت سازمان ملل متحد وظیفه حفظ صلح و امنیت بین‌المللی را برعهده دارد. این شورا امروز نتوانست مجموعه مأموریت‌های اساسی خود را محقق کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وال‌ استریت ژورنال: بی‌اعتمادی به ایران از عوامل اصلی نزدیکی امارات و اسرائیل استوال استریت ژورنال در گزارشی به نقل از تعدادی از مقام‌های آگاه آمریکایی نوشت مقامات دولت دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، امیدوارند تا پایان سال ۲۰۲۰ کشورهای بیشتری در خاورمیانه با اسرائیل روابط دیپلماتیک برقرار کنند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »