ویدئوی ناگوار... معترضان عراق اینگونه کشته می‌شوند: گلوله جنگی سر یک معترض را شکافت

26/10/2019 05:04:00 ب.ظ

ویدئوی ناگوار... معترضان عراق اینگونه کشته می‌شوند: گلوله جنگی سر یک معترض را شکافت #العربية

العربية

ویدئوی ناگوار... معترضان عراق اینگونه کشته می‌شوند: گلوله جنگی سر یک معترض را شکافت العربية

در ادامه اعتراضاتی که شهرهای مختلف عراق را فرا گرفته، هر روز شمار کشته‌ها و زخمی‌ها رو به افزایش

در یکی از این ویدئوها مردی روی زمین افتاده و یک گلوله دودزا جمجمه‌اش را شکافته و از درون سر این مرد جان‌باخته کماکان دودزایی می‌کند.در ویدئویی دیگر دیده می‌شود که یک خودروی نیروهای امنیتی اقدام به زیر گرفتن مردم معترض می‌کند. ویدئویی نیز از لحظه اصابت گلوله جنگی به یکی از معترضان و سرازیر شدن خون او روی خیابان منتشر شده است.

از زمان آغاز اعتراضات در عراق این اولین بار است که استفاده از گلوله‌های جنگی علیه معترضان، گزارش می‎شود. در ماه جاری تا کنون نزدیک به 200 نفر از معترضان جان باخته و بیشتر آنها هدف گلوله جنگی قرار گرفته‌اند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

لعنت بر خمینی و خمینی صفتان لعنت بر خامنه ای لعنت بر قاسم سلیمانی جنایتکار هیچ خبری از کشته های اهل سنت عراق در سالهای پیشین نمیزاشتیند 😱

معترضان در جنوب عراق دفتر جریان حکمت و عصائب‌ اهل حق را به آتش کشیدندپلیس ضد شورش عراق روز جمعه برای متفرق کردن معترضان و دور کردن آن‌ها از منطقه به شدت حفاظت شده سبز، از گاز اشک‌آور و ماشین‌های آب‌پاش استفاده کرد. دست‌کم صد نفر در جریان این تظاهرات زخمی شده اند.

اعتراضات مردمی لیگ عراق را به تعویق انداخت؛ دیدار با ایران در هاله‌ای از ابهام؟اعتراضات مردمی لیگ عراق را به تعویق انداخت؛ دیدار با ایران در هاله‌ای از ابهام؟ تیم ملی فوتبال عراق در انتخابی جام جهانی، ۲۳ آبان میزبان ایران است و اگر ناآرامی‌ها در این کشور ادامه یابد احتمالا این بازی به تعویق می‌افتد و یا در زمین بیطرف برگزار می‌شود

تظاهرات از عراق تا شیلی؛ گوترش: رهبران جهان حرف ملت‌ها را بشنوندهمزمان با بالا گرفتن دامنه تظاهرات اعتراضی در کشورهای مختلف جهان طی هفته‌های اخیر، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل روز جمعه ۲۵ اکتبر (۳ آبان) از رهبران کشورها خواست به «مشکلات واقعی مردم گوش فرادهند».

وقتی وزیر ورزش احمدی‌نژاد نیمی از حقیقت را گفت؛ کی‌روش را پاستور نگه می‌داشت نه سئول

عراق: 60 مامور پلیس در تظاهرات امروز زخمی شدند

اعتراض‌ خونین در عراق؛ دست‌کم ۱۴ نفر در بغداد و شهرهای جنوبی کشته شدندگردان‌های عصائب‌ اهل حق، از گروه‌های شبه‌نظامی شیعه عراق هستند که روابط بسیار نزدیکی با ایران دارند. ایالات متحده آمریکا این گروه را تروریستی نامیده و تحریم کرده است.

October 25, 2019 در یکی از این ویدئوها مردی روی زمین افتاده و یک گلوله دودزا جمجمه‌اش را شکافته و از درون سر این مرد جان‌باخته کماکان دودزایی می‌کند.شماری از رسانه‌های منطقه‌ای، از جمله الجزیره و رودآو می‌گویند در تظاهرات روز جمعه پلیس از گلوله‌های جنگی برای مقابله با معترضان استفاده کرده است.به گزارش ایسنا و به نقل از السومریه، عراق از روز گذشته بار دیگر شاهد اعتراضات و تظاهرات مردمی بوده است.Aa همزمان با بالا گرفتن دامنه تظاهرات اعتراضی در کشورهای مختلف جهان طی هفته‌های اخیر، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل روز جمعه ۲۵ اکتبر (۳ آبان) از رهبران کشورها خواست به «مشکلات واقعی مردم گوش فرا دهند».

در ویدئویی دیگر دیده می‌شود که یک خودروی نیروهای امنیتی اقدام به زیر گرفتن مردم معترض می‌کند. ویدئویی نیز از لحظه اصابت گلوله جنگی به یکی از معترضان و سرازیر شدن خون او روی خیابان منتشر شده است. آقای سیستانی همچنین تاکید کرد که پلیس باید تضمین کننده امنیت اعتراضات باشد. از زمان آغاز اعتراضات در عراق این اولین بار است که استفاده از گلوله‌های جنگی علیه معترضان، گزارش می‎شود. تیم ملی فوتبال عراق در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باید ۲۳ آبان از ایران پذیرایی کند و اگر این شرایط ادامه پیدا کند به احتمال خیلی زیاد بازی به تعویق می‌افتد و یا باید در زمین بی‌طرف برگزار شود. در ماه جاری تا کنون نزدیک به 200 نفر از معترضان جان باخته و بیشتر آنها هدف گلوله جنگی قرار گرفته‌اند. آیت‌الله سیستانی پیش از این معترضان و نیروهای امنیتی را به خویشتنداری فرا خوانده بود. Direct shootings at Iraqi protesters . مردم حتی در جاهایی که اعتراض نمی‌کنند هم در حال صدمه دیدن هستند و نیاز دارند که حرفشان شنیده شود.