ویدئو؛ کوهی از لباس‌های مستعمل و دور ریخته شده در خشک‌ترین نقطه جهان

18/08/1400 07:16:00 ب.ظ

🎥این تصاویر، تصور شما از زباله تولید شده توسط ما انسانها را تغییر می‌دهد بیشتر بخوانید:

شیلی از دیرباز یکی از مقاصد نهایی لباس‌های دست دوم و فروخته نشده‌ای بوده که در چین یا بنگلادش تولید و پیش‌تر، از طریق اروپا، آسیا یا ایالات متحده به سوی بازارهای فروش در آمریکایی لاتین فرستاده شده بودند.

گفته می‌شود سالانه حدود ۵۹ هزار تُن پوشاک به بندر ایکوئیک واقع در منطقه آزاد «آلتو هاسپیکیو» در شمال شیلی ارسال می‌شود..سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در نشست خبری خود گفت ظرفیت همکاری با ترکیه بیش از چیزی است که محقق شده است و برنامه‌های متعددی برای توسعه آن وجود دارد.."محمود حریرچی" جامعه‌شناس و استاد دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به عواقب حقوق‌های نجومی در مقابل حقو‌ق‌های چهار میلیونی و انتصابات رانتی و فامیلی در مقابل بیکاری جوانان گفت: با شرایط که همه ما آن را می‌دانیم از فاصله طبقاتی گذشته و یک گسل ایجاد شده است. افرادی که در قعر این گسل قرار دارند، بیش از نیمی از جامعه بوده و آن‌هایی که در قله نشسته‌اند، شاید به ۱۰ درصد هم نرسند..Aa.

سازمان ملل متحد سال ۲۰۱۹ با انتشار گزارشی از دوبرابر شدن تولید جهانی پوشاک طی سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۱۴ میلادی خبر داده و این صنعت را مسئول هدر رفتن بیست درصد از کل آبهای جهان معرفی کرده بود...تهران/ الهه سالاری/ خبرگزاری آناتولی.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

خب یه کبریت بزارن زیرش کار تموم میشه. اینقدر گریه نداره وقتی برند های معتبر از روی شکم سیری یک جنس و چند صد دلار میفروشن معلومه که مردم به تاپ شو و غیره رو میارن چون ارزون ترن اما بنظرم این مسئولیتش با دولتهاست نه مردم باید دولت‌ها با فرهنگ تر بشن و مردم میتونن به کسانی رای بدن که دغدغشون بیشتر محیط زیست باشه نه رفاه الکی

ایران: ظرفیت همکاری با ترکیه بیش از چیزی است که محقق شده استسخنگوی وزارت امورخارجه ایران در نشست خبری خود گفت ظرفیت همکاری با ترکیه بیش از چیزی است که محقق شده است و برنامه‌های متعددی برای توسعه آن وجود دارد. - خبرگزاری آناتولی

'ناامیدی و تحقیر جوانان' از تبعات انتصابات فامیلی و رانتی/ از فاصله طبقاتی به گسل طبقاتی رسیده‌ایم/ انتقاد از سکونت مسئولان در بالای شهرجامعه‌شناس و استاد دانشگاه با ابراز تاسف از اینکه مسئولان در بالاترین نقطه شهر زندگی می‌کنند و فاصله‌شان با مردم خیلی زیاد است، گفت: باید به این سوال پاسخ داده شود، کارگرانی که درآمد ۳ ،۴ میلیونی دارند چگونه باید زندگی کنند؟ نه والا من که احساس حقارت نمیکنم، از اولش میدونستم مرزهای فساد در این دولت جابجا خواهد شد کشور اسلامی یعنی همین و ملت فهیم هم عاقبتش میشه همین

نظرسنجی به سبک ثروتمندترین فرد جهان؛ فروش ۱۰٪ از سهام ایلان ماسک در تسلا رای آوردنزدیک به ۵۸ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی توئیتری ایلان ماسک به گزینه فروش ۱۰ درصد از سهام او در تسلا رای موافق دادند.

ممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شودممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شود دولت بایدن قرار است امروز ممنوعیت‌های سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران را که به دلیل شیوع بیماری کرونا اعمال شده بود، لغو کند.

دفاع از جولیان آسانژ دفاع از آزادی و دمکراسی‌ست | DW | 08.11.2021جولیان آسانژ در لندن به دادگاه کشانده شده و احتمال می‌رود به آمریکا تحویل داده شود. در حمایت از او موج اعتراض در غرب گسترده‌تر شده است. پن آلمان دفاع از او را به دفاع از آزادی گره زده و او را عضو افتخاری خود کرده است.

نرخ تورم سالانه در استان تهران به بیش از ۴۱ درصد رسید | DW | 08.11.2021آمار دولتی حکایت از افزایش مهار نشده بهای کالاهای مصرفی در بازارهای تهران و دیگر استان‌های این کشور دارد. بهای برخی از کالاها و از جمله سبزیجات در محاسبه نقطه‌ای نسبت به مهرماه سال گذشته افزایشی ۹۰ درصدی داشته است. حتی پانسمانهای بیماران پروانه هم گران شده... 'فراموشی صورت مسئله' خروج یکجانبه ایالات متحده از برجام و تحریم های ظالمانه و دنباله روی دولت‌های ضعیف ،غیر مستقل وپاچه خوار استعمار البته؛ آستانه سال چهارم گام دوم انقلاب اسلامی مردم مقاوم ایران این هم از افزایش نرخ غذا در سوئد 'زمانیکه نرخ تورم در سوئد پس از سال 2018 - 1.6% است نرخ تورم غذا طی دو سال جاری 6.1% است'