ویتامین ث به افراد مسن کمک می‌کند توده عضلانی خود را حفظ کنند

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: ویتامین_ث به افراد مسن کمک می‌کند توده عضلانی خود را حفظ کنند این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

هر قدر سن ما بیشتر می‌شود توده عضلانی اسکلتی، قدرت و همین‌طور توان حرکتی‌ ما به تدریج کاهش می‌یابد که این امر ممکن است منجر به بروز بیماری‌ای به نام سارکوپنی شود. بیش از 50 میلیون فرد بالای 50 سال در سراسر جهان به سارکوپنی مبتلا هستند که این بیماری باعث دیابت نوع 2، ضعف، ناتوانی جسمی، از دست دادن استقلال فردی و کیفیت پایین زندگی می‌شود؛ بنابراین پیشگیری از پیری برای به حداقل رساندن هزینه‌های گزاف زندگی فردی و اجتماعی یک شرط مهم قلمداد می‌شود.

همچنین ویتامین ث به طور مستقیم در خون آنها اندازه‌گیری شد تا احتمال خطا در گزارش رژیم غذایی شرکت‌کنندگان را جبران کند. این کار به محققان اجازه داد تا افراد را بر اساس میزان دریافت ویتامین ث طبقه‌بندی کنند.در تجزیه و تحلیل آماری عوامل مهم دیگری از جمله فعالیت بدنی شرکت‌کننده، پروتئین و انرژی دریافتی که ممکن است بر توده عضلانی اسکلتی تاثیر بگذارد نیز لحاظ شد. پژوهشگران دریافتند افرادی که در این مطالعه بیشترین میزان ویتامین ث را در رژیم غذایی خود مصرف کرده‌اند بیشترین حجم عضله را دارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حاجتی به اتهام اعتراض به عدم قرنطینه قم به زندان و تبعید محکوم شدمهدی حاجتی، عضو سابق شورای شهر شیراز به اتهام اعتراض به عدم قرنطینه قم به یک سال حبس و تبعید محکوم شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مریم شریعتمداری از استرداد به ایران نجات یافت؛ چاره دیگر پناه‌جویان چیست؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

از موضع‌گیری تا تحلیل؛ مروری بر بازتاب سفر مدیرکل آژانس به ایرانلندن – ایرنا – سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران، واکنش ها و بازتاب های مختلفی از سوی برخی دولت ها، شخصیت ها، کارشناسان و رسانه های بین المللی به دنبال داشت که در بیشتر آن‌ها بر این مساله تاکید شده، ایران با اتخاذ تدبیر دیپلماتیک، ضمن به انزوا کشاندن آمریکا رباعث شد تا جلوی صدور قطعنامه شورای حکام و ارسال موضوعات پادمانی به شورای امنیت گرفته شود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 28 میلیون نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بیش از 3900 نفر دیگر در اسرائیل به کرونا مبتلا شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آژیر خطر پس از ۳۰ سال در سراسر آلمان به صدا در آمدبرای اولین بار از زمان اتحاد دو آلمان در سال ۱۹۹۱، مقامات این کشور اقدام به برگزاری یک رزمایش سراسری برای آمادگی حوادث غیرمترقبه کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »