وکیل دادگستری: صرف ادعای تعرض و آزار جنسی اعتبار حقوقی ندارد

11/06/1399 09:38:00 ق.ظ

تعرض‌_جنسی از ادعا تا واقعیت | حقوقدان و وکیل دادگستری گفت: مسائلی که اکنون در فضای مجازی درباره تعرض و آزار جنسی مطرح می شود فاقد اعتبار حقوقی و صرفا ادعا است و عده‌ای در این میان موج سواری می‌کنند

تهران - ایرنا - حقوقدان و وکیل دادگستری گفت: مسائلی که اکنون در فضای مجازی درباره تعرض و آزار جنسی مطرح می شود فاقد اعتبار حقوقی و صرفا ادعا است و عده‌ای در این میان موج سواری می‌کنند. وی ادامه داد: شاید ادعای این افراد واقعیت داشته باشد اما اگر نتوانند اثبات کنند، این قضیه برای فرد مدعی هم جنبه کیفری دارد یا اگر این قضیه باب شود که هر کسی با دیگری غرض دارد ادعایی علیه او مطرح کند در نهایت تبعات منفی برای جامعه خواهد داشت.

خرمشاهی اظهار داشت: از منظر قانونی ادله اثبات دعوا در امور کیفری، شهادت شاهدان، اقرار متهم و علم قاضی است و اگر کسی ادعا می کند که مورد تعرض قرار گرفته باید اثبات کند و اثبات مزاحمت یا تعرض برعهده مدعی است.

این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد: علم قاضی لدنی و غیب نیست بلکه قاضی مبتنی بر گزارش های پلیس، شهادت شهود، شواهد و مدارکی که قربانی به دادگاه ارائه می کند، می تواند تصمیم بگیرد. این حقوقدان با تاکید بر اینکه اثبات بزه سخت و دشوار است، افزود: فردی بعد از چند ماه و چند سال ادعایی را مطرح می کند اما اینها صرفا ادعا است و قاضی هم قبول نمی کند و چه بسا با عنوان نشر اکاذیب و افترا فرد ادعا کننده تحت تعقیب قرار گیرد. headtopics.com

خرمشاهی با اشاره به ماده ۶۱۹ قانون مجازات اسلامی اظهار داشت: این ماده قانونی تصریح می کند «هر کس در اماکن عمومی یا معابر متعرض یا مزاحم اطفال یا زنان شود یا با الفاظ و حرکات مخالف شئون و حیثیت به آنان توهین کند به حبس از ۲ تا ۶ ماه و تا (۷۴) ضربه شلاق محکوم خواهد شد.»

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »
Loading news...
Failed to load news.

آیا وکیل من می‌تواند چک سفیدامضایی که بابت ضمانت نزد اوست به اجرا بگذارد؟

وکیل مادر رومینا: رضا اشرفی گفت برای پاک کردن ناموس دخترش را کشتهابراهیم نیکدل‌مقدم، وکیل‌مدافع مادر رومینا، در واکنش به صدور حکم ۹ سال زندانی برای رضا اشرفی به عنوان مجازات قتل دختر سیزده ساله‌اش رومینا، گفت که او با تحقیق و با «سبق تصمیم» و به گفته خودش در دادگاه «برای پاک کردن ناموسش»، دخترش را با داس به قتل رساند.

پرونده نوید افکاری؛ 'فیلم مورد ادعای قوه قضائیه مربوط به یک ساعت قبل از زمان قتل است' - BBC News فارسیحسن یونسی، وکیل دادگستری و فرزند وزیر پیشین اطلاعات ایران با رد ادعای قوه قضائیه می‌گوید در پرونده نوید افکاری 'هیچ تصویری از لحظه ارتکاب جرم وجود ندارد'. نوید افکاری سنگری، به اتهام قتل حسن ترکمان کارمند حراست اداره آبفا شیراز به اتهام محاربه و شرکت در اعتراضات سراسری مرداد ۱۳۹۷ به 'دو بار اعدام' محکوم شده‌ است.

آیا وکیل من می‌تواند چک سفیدامضایی که بابت ضمانت نزد اوست به اجرا بگذارد؟

ماری بناپارت و لذت جنسی در زنان - BBC News فارسیماری بناپارت یک زن آزاد و انقلابی بود. او اشرافی بود و ثروتمند با نفوذ بسیار زیاد. اما او چگونه تبدیل شد به یکی از مهم‌ترین شخصیت‌ها در زمینه مطالعه جنسیت زنان و بهترین دوست فروید؟

وزیر دادگستری: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده استتهران - ایرنا - وزیر دادگستری با تاکید بر بررسی دقیق و متقن لوایح قضایی در کمیسیون لوایح دولت گفت: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده است.