وکیل ترامپ اتهامات او را ' دروغ مسخره و وحشتناک' دانست | DW | 13.02.2021

25/11/1399 09:32 ق.ظ

درجریان برگزاری جلسه استیضاح ترامپ، وکلای او تصریح کردند که موکلشان در روز ۶ ژانویه مردم را به شورش تشویق نکرده و سخنانش 'اظهارات عادی سیاسی' بوده‌اند. سنا باید آخر هفته، رأی نهایی خود را درباره استیضاح ترامپ اعلام کند.

وکیل ترامپ اتهامات او را"دروغ مسخره و وحشتناک" دانستاو سخنان ترامپ در این روز را"اظهارات عادی سیاسی" دانسته که با استفاده از حق آزادی بیان گفته شدند. وکیل ترامپ تاکید کرده که موکلش به عنوان رییس جمهوری همواره برای"حق و نظم" تلاش کرده است.

او سخنان ترامپ در این روز را"اظهارات عادی سیاسی" دانسته که با استفاده از حق آزادی بیان گفته شدند. وکیل ترامپ تاکید کرده که موکلش به عنوان رییس جمهوری همواره برای"حق و نظم" تلاش کرده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

چطور تشویق نکرده؟! او مدتهای طولانی پس از انتخابات از تقلّب وسیع سخن گفته و ذهن طرفداران خود را منحرف کرده،بعد هم گفته بروید بسمت کنگره،آنها هم رفتند داخل کنگره! ترامپ را باید بابت نقش داشتن در قتل 5 نفر محاکمه قضایی کنند نه فقط استیضاح! دموکراتهای شارلاتان هیچ گوهی نخواهند خورد

وکیل سمانه نوروزی‌مرادی: جان او در زندان رشت در خطر است

ظریف: بایدن با ترامپ مخالف است اما سیاست‌های او را دنبال می‌کندوزیر امور خارجه ایران در برنامه «رو در رو» (Face to Face) شبکه پرس تی اعلام کرد که بایدن با

وکیل مرد فرانسوی زندانی در مشهد به یورونیوز: به پرونده دسترسی نداشتیم«سلول او کوچک است و تعداد زیادی زندانی در آن هستند، به طوری که حتی کتاب خواندن برایش دشوار است. او مجاز است روزانه دو تا سه بار بیرون برود. مشخص است که فاقد حریم خصوصی است. او کاملاً درمانده است و نمی‌داند چه اتفاقی برایش می‌افتد.» massoudsalari what? you are thief and sneak

وکیل ۴ پناه‌جوی بازداشتی در ترکیه: روند بازداشت و حکم اخراج آن‌ها غیرقانونی است

صالح نیکبخت، وکیل حسین کمانگر: موکلم بدون هیچ مدرکی محکوم به ۱۵ سال زندان شده‌ استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. Iran is fucked up جمهوری اسلامی با عدالت رهبری نیا زی به مدارک برای محکوم کردن واعدام کردن نداره. سلیقه ای عمل میکنه. اینا میکشن اگه بیگناه بود اون دنیا میره بهشت

وکیل ترامپ اتهامات او را"دروغ مسخره و وحشتناک" دانست

درجریان برگزاری جلسه استیضاح ترامپ، وکلای او تصریح کردند که موکلشان در روز ۶ ژانویه مردم را به شورش تشویق نکرده و سخنانش"اظهارات عادی سیاسی" بوده‌اند. سنا باید آخر هفته، رأی نهایی خود را درباره استیضاح ترامپ اعلام کند.وکلای ترامپ در جریان برگزاری دادگاه استیضاح او، اظهارات دموکرات‌ها درباره تشویق ترامپ به شورش را"یک دروغ مسخره و وحشتناک" توصیف کردند. به گفته مایکل فن دروین یکی از وکلای ترامپ، رییس جمهوری پیشین آمریکا در سخنرانی‌اش در روز ۶ ژانویه مردم را به خشونت تشویق نکرده است.

او سخنان ترامپ در این روز را"اظهارات عادی سیاسی" دانسته که با استفاده از حق آزادی بیان گفته شدند. وکیل ترامپ تاکید کرده که موکلش به عنوان رییس جمهوری همواره برای"حق و نظم" تلاش کرده است.

ترامپ در سخنرانی‌اش در روز ۶ ژانویه برای چندمین بار عنوان کرد که پیروزی او در انتخابات دزدیده شده و به صراحت گفت: «اگر با تمام قوا نجنگید دیگر کشوری نخواهید داشت.»

پس از این سخنرانی طرفداران ترامپ به کنگره حمله و برخی دفاتر آنجا را برای مدتی تصرف کردند. در جریان این حمله پنج نفر از جمله یک پلیس کشته شدند.

وکیل ترامپ همچنین گفت که استیضاح ترامپ خلاف قانون اساسی است چرا که موکلش دیگر رییس جمهور نیست.

فن دروین استیضاح ترامپ را تلاش دموکرات‌ها برای"بی اعتبار کردن رقیب سیاسی‌شان" دانست.

این در حالی است که سنای آمریکا، سه‌شنبه گذشته با اکثریت آرا که استیضاح ترامپ علیرغم خروج او از قدرت نقض قانون اساسی نیست.

شکایت نمایندگان روز چهارشنبه رسما مطرح شد و وکلای ترامپ دو روز فرصت داشتند تا استدلال و دفاعیات خود را ارائه کنند. بعد از آن سنا در دو روز آخر هفته باید رای نهایی خود درباره استیضاح را اعلام کند.تا کنون به نظر می‌رسد که ترامپ از اتهامات وارده تبرئه خواهد شد. برای محکومیت رییس جمهور پیشین باید تمامی ۵۰ سنااتور دموکرات به اضافه حداقل ۱۷ سناتور جمهوریخواه رای به مقصر بودن او رای بدهند.

در جریان رای گیری روز سه‌شنبه درباره اینکه آیا این استیضاح نقض قانون اساسی هست یا نه، تنها شش سناتور جمهوری خواه با دموکرات‌ها همراهی کردند.

دموکرات‌ها ترامپ را به"تشویق به شورش" متهم کرده‌اند. در صورت استیضاح، ترامپ دیگر نخواهد توانست مقامی دولتی در سطح فدرال داشته باشد.