خوزستان, علی_نجاتی, کارگران

خوزستان, علی_نجاتی

وکیل علی نجاتی فعال کارگری، از لغو عفو موکلش خبر داد

14/03/2021 11:44:00 ق.ظ

وکیل علی نجاتی کارگر بازنشسته و عضو سدندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه از لغو عفو این فعال کارگری خبر داد. به گفته فرزانه زیلابی، علی نجاتی برای هر دو پرونده قضایی خود در خرداد ۱۳۹۹ مورد عفو قرار گرفته بود. اخبار_ایران خوزستان علی_نجاتی کارگران

به گفته «فرزانه زیلابی» وکیل این فعال کارگری علی نجاتی ار بابت هر دو پرونده قضایی خود در خردادماه ۱۳۹۹ مورد عفو قرار گرفته بود.این در حالی است که سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، روز ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ اعلام کرد علی نجاتی در یک تماس تلفنی برای تحمل دوران محکومیت پنج ساله خود به شعبه یک واحد اجرای احکام دادسرای اوین احضار شده است.

آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد روحانی می گوید در هشت سال گذشته «بخشی از واقعیت» را به مردم نگفته است

مطابق آنچه سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه منتشر کرده بود علی نجاتی در این تماس تلفنی تهدید شده بود که در صورت حضور نیافتن حساب بانکی‌اش مسدود خواهد شد و چند روز بعد از این تماس، حساب بانکی این فعال کارگری از طرف زندان اوین مسدود شده است.خبرگزاری میزان روز چهارم خردادماه سال جاری خبر داد که به مناسبت فرارسیدن عید فطر و با درخواست رئیس قوه قضاییه، «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی با عفو یا تخفیف مجازات سه هزار و ۷۲۱ نفر موافقت کرده است.

جمعی از محکومان امنیتی از جمله تعدادی از دانشجویان، برخی از کارگران هفت تپه و چند نفر از بازداشت شدگان روز کارگر در سال ۱۳۹۸ در فهرست عفو شدگان قرار داشتند.فرزانه زیلابی وکیل کارگران بازداشت شده در جریان اعتصابات شرکت نیشکر هفت تپه هم‌زمان با انتشار این گزارش اعلام کرد که موکلانش یعنی اسماعیل بخشی، علی نجاتی و محمد خنیفر در فهرست عفو شدگان قرار دارند. headtopics.com

فرزانه زیلابی در گفتگو با پایگاه امتداد نو درباره نتیجه پرونده‌های موکلش در مراجع قضایی گفته بود که «در پرونده اول دو هفته مانده به پایان مدت حبس، عفو عمومی شامل حال او شد و در پرونده دوم هم همراه با دیگر کارگران هفت تپه (آقایان بخشی، خنیفر و اعضای هیئت تحریریه نشریه گام) در لیست عفو موردی به پیشنهاد ریاست قوه قضائیه قرار گرفت.»

این وکیل دادگستری پرونده دوم تشکیل شده برای علی نجاتی را « امنیتی » توصیف کرد و گفت این پرونده در سال ۹۴ تشکیل شده و به «پرونده فعالان ملی مذهبی شهرستان اندیمشک» مشهور است.بنابراظهارات وکیل آقای نجاتی حکم صادر شده برای این فعال کارگری  در پرونده دوم شش ماه بوده و آقای نجاتی با انصراف از تجدید نظرخواهی و اعمال ماده ۴۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری در نهایت به چهارماه حبس قطعی محکوم شده است.

فرزانه زیلابی گفته است در نهایت خردادماه سال جاری علی نجاتی در هر دو پرونده خود  با عفو مواجه شده و حتی وثیقه او هم آزاد شده است: «این موضوع از سوی اجرای احکام اوین از طریق تماس تلفنی به هر سه فعال کارگری پرونده هفت تپه، بخشی، نجاتی و خنیفر اعلام و به آنها گفته شده که در لیست عفو قرار گرفتند و برای رفع توقیف از وثیقه حاضر شوند و برهمین اساس هم از وثیقه‌ها هم رفع توقیف به عمل آمده است.»

وکیل علی نجاتی در مورد  لغو شدن عفو موکلش پرسیده: «چرا پس از اعلام تلفنی عفو خاص به کارگران و رفع توقیف از وثیقه‌های آن‌ها و همچنین اعلام عفو از سوی قوه قضائیه به مردم از طریق تریبون‌های رسمی خبری، اکنون می‌گویند اشتباه شده است و آقای نجاتی باید برای اجرای حکم به زندان برود؟ چگونه می‌شود که عفو پس گرفته شود؟» headtopics.com

بررسی پیشنهاد وزارت بهداشت برای تعطیلی دو هفته ای کشور تظاهرات اعتراضی در واکنش به حمله مرگبار به اعضای یک خانواده کرد در ترکیه برگزار شد چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

او هشدار داده است که «چنانچه، این قضیه خلاف اعلام عفو به کارگران اجرایی شود، بازتاب خوبی نخواهد داشت.»علی نجاتی در آبان سال ۱۳۹۷ در خانه خود به اتهام دست داشتن در اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه بازداشت و پس از چندی به قید کفالت آزاد شد. او ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۸ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محاکمه شد. مطابق کیفرخواست صادر شده علیه علی نجاتی، این فعال کارگری به «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام» متهم شده بود.

ادامه مطلب: ایران وایر »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

وکیل دختر داعشی سلب تابعیت شده سیستم قضایی بریتانیا را به نژادپرستی متهم کرداخیرا روزنامه بریتانیایی ساندی تلگراف با انتشار تصاویری تازه از خانم بیگم در اردوگاهی در شمال شرق سوریه که ظاهر و پوشش غربی داشته سعی کرده بود تا او را نادم از همکاری با گروه داعش نشان دهد. :v این وکیل باید از بریتانیا اخراج بشه هر کسی که از داعشی‌ها حمایت کنه باید اخراج بشه مردم در بریتانیا طاقت قتل و غارت ندارند من که ۴۰سال ضدتروریزم درکشورم مبارزه کردم میخواهم این دختر به هرجا که میخواهدزندگی کند.داعش و القاعده و تروریزم وبنیادگرایی دینی و مذهبی ساخته ای استخبارات های کشور های مقتدر است برای اهدافی استعماری امپریالیستی.انها با شیوه های مختلف انسان ها را فریب داده میتوانندتبعیض همین است.

وکیل مرد فرانسوی زندانی در مشهد به یورونیوز: به پرونده دسترسی نداشتیم«سلول او کوچک است و تعداد زیادی زندانی در آن هستند، به طوری که حتی کتاب خواندن برایش دشوار است. او مجاز است روزانه دو تا سه بار بیرون برود. مشخص است که فاقد حریم خصوصی است. او کاملاً درمانده است و نمی‌داند چه اتفاقی برایش می‌افتد.» massoudsalari what? you are thief and sneak

وکیل سمانه نوروزی‌مرادی: جان او در زندان رشت در خطر است

۹۳ وکیل در نامه‌ای به رئیسی خواستار آزادی چند زندانی شدند | DW | 25.04.2021ده‌ها وکیل دادگستری در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ایران خواستار آزادی تعدادی از همکاران خود و چند فعال مدنی و سیاسی دیگر شده‌اند که به دلیل انتقاد از حاکمیت به زندان ‌افتاده‌اند.

دادگاه ناهید تقوی بدون دسترسی وکیل به پرونده ۸ اردیبهشت آغاز می‌شود | DW | 21.04.2021پس از گذشت شش ماه از بازداشت ناهید_تقوی، شهروند دوتابعیتی ایرانی آلمانی پرونده او به دادگاه ارجاع شده و رسیدگی به آن هفته ‌آینده آغاز می‌شود. این در حالی است که وکیل ناهید تقوی تاکنون به پرونده دسترسی نداشته است.