ونزوئلا در پی گفت‌وگو با مقامات ایالات متحده، دست‌کم دو آمریکایی را آزاد کرد

18/12/1400 05:52:00 ق.ظ

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع گزارش داد که ونزوئلا در پی سفر یک هیات عالی‌رتبه آمریکایی به کاراکاس روز سه‌شنبه دست‌کم دو شهروند ایالات متحده را از زندان آزاد کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع گزارش داد که ونزوئلا در پی سفر یک هیات عالی‌رتبه آمریکایی به کاراکاس روز سه‌شنبه دست‌کم دو شهروند ایالات متحده را از زندان آزاد کرد. نسخه چاپی خبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع گزارش داد که ونزوئلا در پی سفر یک هیات عالی‌رتبه آمریکایی به کاراکاس روز سه‌شنبه دست‌کم دو شهروند ایالات متحده را از زندان آزاد کرد، اقدامی که از آن به عنوان «نمایش حسن نیت» نسبت به دولت جو بایدن نام...

نسخه چاپی خبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع گزارش داد که ونزوئلا در پی سفر یک هیات عالی‌رتبه آمریکایی به کاراکاس روز سه‌شنبه دست‌کم دو شهروند ایالات متحده را از زندان آزاد کرد، اقدامی که از آن به عنوان «نمایش حسن نیت» نسبت به دولت جو بایدن نام برده شده است.

به گفته این منابع، یکی از شهروندانی آمریکایی که آزاد شده گوستاوو کاردنس نام دارد که یکی از شش مدیر نفتی است که سال ۲۰۱۷ به خاطر اتهاماتی که واشینگتن آن را ساختگی می‌داند دستگیر شد. نفر دوم نیز یک آمریکایی کوبایی است که به اتهامات دیگری بازداشت شده بود.

دیدار اخیر هیات آمریکایی با مقامات ونزوئلا نه صرفا به خاطر سرنوشت آمریکایی‌های زندانی در این کشور انجام شد بلکه یک هدف مهم آن کاهش احتمالی تحریم‌های نفتی ونزوئلا برای جایگزین کردن نفت روسیه بود. واشینگتن پیش از این خواستار آزادی دست‌کم نه نفر در ونزوئلا از جمله شش مدیر نفتی شرکت سیتی‌گو شده بود. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>