ولیعهد بحرین: قرارداد خرید سامانه موشکی «پاتریوت» امضا شده است

26/06/1398 11:03 ق.ظ

🔺 ولیعهد بحرین: قرارداد خرید سامانه موشکی «پاتریوت» امضا شده است ⚡️سلمان بن حمد آل خلیفه، شامگاه دوشنبه ۲۵ شهریور به خبرنگاران گفت که کشورش قراردادی برای خرید اولین محموله از باتری موشکی موسوم به «پاتریوت» ایالات متحده را امضاکرده است.

ولیعهد بحرین از امضاء قرارداد خرید اولین سامانه موشکی پاتریوت با آمریکا خبر داد. سلمان بن حمد آل خلیفه، شامگاه دوشنبه ۲۵ شهریور به خبرنگاران گفت که کشورش قراردادی برای خرید اولین محموله از باتری موش شهریور ۲۶, ۱۳۹۸ عربستان سعودی از کارشناسان سازمان ملل برای شرکت در تحقیقات درباره حمله به تاسیسات نفتی دعوت می‌کند عربستان سعودی ضمن درخواست از همه کشورها برای محکوم کردن کسانی که پشت حمله به تاسیسات نفتی این کشور بودند، اعلام کرد که از کارشناسان...

شهریور ۲۶, ۱۳۹۸ عربستان سعودی از کارشناسان سازمان ملل برای شرکت در تحقیقات درباره حمله به تاسیسات نفتی دعوت می‌کند عربستان سعودی ضمن درخواست از همه کشورها برای محکوم کردن کسانی که پشت حمله به تاسیسات نفتی این کشور بودند، اعلام کرد که از کارشناسان بین المللی از جمله کارشناسان سازمان ملل برای مشارکت در تحقیقات مربوط به این حملات دعوت می کند.

وزارت خارجه عربستان دوشنبه ۲۵ شهریور با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام این مطلب اضافه کرد که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد در این حمله که نیمی از تولید نفت عربستان را از چرخه خارج کرد، از تسلیحات ایرانی استفاده شده است.

در ادامه بیانیه آمده است: «پادشاهی عربستان توانایی دفاع از خاک و مردم خود را دارد و قدرتمندانه به مهاجمان پاسخ می دهد.» /**/ /**/ /**/ جزئیات جدیدی از حمله به پالایشگاه‌های عربستان؛ احتمالا حمله موشکی از ایران یا عراق بود headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

😂👍😂👍 ایران برای آمریکا مرغ تخم طلا است.هر وقت لازم شد میلیارد ها دلار براشون اسلحه می‌فروشد،آمریکا هم این را می‌داند ولی نامرد مارا در سودش شریک نمیکند.بخدا راست میگم جهان اولیها هم با لولو خور خوره ای بنام جمهوری اسلامی که تو منطقه درست کردن خوب همه رو میدوشن .تا خاورمیانه نفت وگاز و منابع داره کثافتهایی مثل جمهوری اسلامی هم وجود داره و جاده صاف کن امریکا و اروپا میشن ننگ بر استعمار و ملاهای اجنبی که ایران رو به فنا دادن

بحرين فسقلى پاتريوت برا چيته؟! شما رو كه از جزيره فارسى با نارنجك دستى هم ميشه هدف قرار داد بدوش بدوشه 😂😂😂😂به درد نمیخوره نخر فشفشه بزاری بیشتر جواب میده ببین سعودی ریده از همون پاتريوتي كه عربستان داره؟ گاوهای شیرده تسلیحاتی میلیارد دلاری میخرند که در استفاده از انان کودن و توان مقابله با پهپاد چند هزاردلاری یمنی ها را هم ندارند!

والیبالیست ایرانی به تیم بورسای ترکیه پیوستمرتضی شریفی ملی پوش والیبال ایران با تیم شهرداری بورسای ترکیه قرارداد امضا کرد. - خبرگزاری آناتولی

مگه گند زدن پاتریوت رو نمیبینن؟ چطوری حاضرن پول بدن جای این چیز مزخرف؟ چقدر هم پاتریوت خوب عمل کرده 😂 بعدش هم باید اس ۴۰۰ بخری بزاری تنگش ، چون هیچکدوم کار نمیکنه برای شما ، فقط جیب ای عوض ها رو پر میکنه فیگور عکس گرفتن آقای ترامپ تکراری نشده؟ آیا تاکیدی بر این ژست و قرار دادن دستها به این شکل هست؟ ما امتحان کردیم پوزیشن راحتی برای نشستن نیست.

پومپئو ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفت عربستان دانستحمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، تلاشی برای قطع شاهرگ انرژی جهان توصیف شده است. معامله جدید

مرگ دست‌کم ۱۰ نفر در پی انفجار خودروی بمب گذاری شده در شمال سوریهبنا بر اعلام شورای شهر «الراعی» که در کنترل شورشیان تحت حمایت ترکیه است، این حمله علاوه بر تلفات جانی باعث وارد شدن خسارت به ساختمان بیمارستان شهر نیز شده است.

مقام ارشد آمریکایی: از داخل ایران به تاسیسات نفتی آرامکو حمله شده استیک مقام ارشد آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، روز دوشنبه 16 سپتامبر 2019 به شبکه خبری «سی.ان.ان» نه امریکا و نه عربستان هیچ اقدام تلافی جویانه ای نخواهند کرد 😂🤣😂 اون مقام گوه خورد

وزیر ورزش: به‌زودی شاهد حضور زنان در ورزشگاه‌ها خواهیم بودوزیر ورزش: *به‌زودی شاهد حضور زنان در ورزشگاه‌ها خواهیم بود *زیر ساخت‌های لازم برای حضور زنان در بیشتر ورزشگاه‌های کشور فراهم شده است *هم اکنون بانوان در مسابقات مختلف از جمله والیبال محدودیتی برای حضور در ورزشگاه ندارند حجاب من چی ایسنای گرامی، امروز حجاب و پوشش من و خواهرم مورد پسند و تایید شما مادر..نده ها هست؟. ننه تم بیار جایگاه خصوصی کهیر میزنم اینو میبینم

توپ ماجرای برنج در زمین وزارت صمت/معاون وزیر کشاورزی: هیچ اختیاری در تخصیص ارز واردات برنج نداریم- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim«توپ ماجرای برنج در زمین وزارت صمت» معاون وزیر کشاورزی: *هیچ اختیاری در تخصیص ارز واردات برنج نداریم *از ۲ مرداد هیچ اختیاری در تخصیص ارز واردات برنج نداریم و همه اختیارات به وزارت صنعت، معدن و تجارت منتقل شده است

لینک در حافظه ذخیره شد

شهریور ۲۶, ۱۳۹۸

عربستان سعودی از کارشناسان سازمان ملل برای شرکت در تحقیقات درباره حمله به تاسیسات نفتی دعوت می‌کند

عربستان سعودی ضمن درخواست از همه کشورها برای محکوم کردن کسانی که پشت حمله به تاسیسات نفتی این کشور بودند، اعلام کرد که از کارشناسان بین المللی از جمله کارشناسان سازمان ملل برای مشارکت در تحقیقات مربوط به این حملات دعوت می کند.

وزارت خارجه عربستان دوشنبه ۲۵ شهریور با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام این مطلب اضافه کرد که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد در این حمله که نیمی از تولید نفت عربستان را از چرخه خارج کرد، از تسلیحات ایرانی استفاده شده است.

در ادامه بیانیه آمده است: «پادشاهی عربستان توانایی دفاع از خاک و مردم خود را دارد و قدرتمندانه به مهاجمان پاسخ می دهد.»

/**/ /**/ /**/

جزئیات جدیدی از حمله به پالایشگاه‌های عربستان؛ احتمالا حمله موشکی از ایران یا عراق بود

وزارت خارجه عربستان در ادامه بیانیه خود آورده است که این حمله، پیش از همه ذخایر جهانی نفت را هدف قرار داده است و آن را ادامه اقدامات خصمانه علیه مراکز استخراج نفت در ماههای گذشته دانست.

ایران نقش داشتن در حملات به تاسیسات نفتی عربستان را رد کرد، اما رئیس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه با تردید به ادعای جمهوری اسلامی درباره نقش نداشتن در حملات به پالایشگاه‌های عربستان، یادآور شد که تهران یکبار درباره سرنگونی پهپاد آمریکا «دروغ بسیار بزرگی» گفته بود.

پرزیدنت دونالد ترامپ در توئیتر خود نوشت: «به یاد دارید وقتی که ایران پهپاد [آمریکایی] را سرنگون کرد، آگاهانه گفت که این پهپاد داخل حریم [هوایی]‌ آنها بود؛ در حالی که اصلا نزدیک آنجا هم نبود. با این که آنها می‌دانستند این داستان دروغ بسیار بزرگی است، به شدت بر روی آن تاکید کردند. حالا، آنها می‌گویند که ارتباطی با حمله به عربستان سعودی نداشته‌اند. خواهیم دید.»

روز شنبه اعلام شد که حدود ۱۰ پهپاد به تاسیسات «بقیق» و «خریص» متعلق به شرکت نفت دولتی «آرامکو» در شرق عربستان حمله کرده اند. مایک پمپئو، تهران را پشت این حملات دانست و عصر شنبه ۲۳ شهریور

در توئیتر رسمی خود نوشت

در حالی که روحانی و ظریف تظاهر به دیپلماسی می‌کنند، تهران پشت نزدیک به ۱۰۰ حمله به عربستان سعودی است. وی در این توئیت افزود که با وجود همه درخواست‌ها برای کاهش تنش، ایران حالا یک حمله بی‌سابقه را علیه عرضه انرژی جهان انجام داده است و هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که حملات از سوی یمن باشد.

، که مورد حمایت ایران است، پیشتر اعلام کرده بود که این حملات توسط این گروه شیعه انجام شده است.

با این

منابع اطلاعاتی آمریکا

می گویند این حمله با دست کم ۱۰ موشک کروز و ۲۰ پهپاد از ایران یا عراق صورت گرفته است. دولت عراق روز یکشنبه هرگونه حمله از خاک خود را تکذیب کرد.

یکشنبه شب نیز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، در واکنش به حملات پهپادی به دو پالایشگاه بزرگ عربستان سعودی، اعلام کرد آمریکا آماده اقدام نظامی است، اما منتظر می‌ماند تا ببیند پادشاهی سعودی چه کسی را رسما مقصر معرفی می‌کند.

پرزیدنت ترامپ عصر یکشنبه در توئیتر خود

نوشت

: «تاسیسات نفتی عربستان سعودی مورد حمله قرار گرفت. ما بنا به [دلایلی] باور داریم که مقصر را می‌شناسیم. [ما] با اسلحه آماده شلیک، هدف را نشانه گرفته‌‌ایم، و این بستگی به تایید [شناسایی مقصر] دارد. اما ما منتظر می‌مانیم تا از پادشاهی سعودی بشنویم که به باور آنها چه کسی عامل این حمله بوده است و تحت چه شرایطی اقدام خواهیم کرد.»

پیش از این توئیت نیز، رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی دیگر اعلام کرد که مجوز استفاده از ذخایر استراتژیک نفت را صادر کرده است.

پرزیدنت ترامپ نوشت این تصمیم را در پی احتمال بالارفتن قیمت نفت بعد از کاهش تولید نفت عربستان سعودی گرفته است.