ولایتی: مردم ترکیه بابت بازگشایی مسجد ایاصوفیه مدیون اردوغان هستند

02/08/2020 04:06:00 ب.ظ

#ولایتی: مردم ترکیه بابت بازگشایی مسجد #ایاصوفیه مدیون #اردوغان هستند

ولایتی, ایاصوفیه

ولایتی : مردم ترکیه بابت بازگشایی مسجد ایاصوفیه مدیون اردوغان هستند

مشاور امور بین الملل رهبر ایران گفت ایاصوفیه تا روز قیامت مسجد باقی خواهند ماند و مردم ترکیه به‌دلیل اقدام اردوغان مدیون رئیس‌جمهور کشورشان هستند. - خبرگزاری آناتولی

02.08.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیعلی اکبر ولایتی، مشاور امور بین الملل رهبر ایران در واکنش به اظهارات چندی پیش مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که مدعی شده بود ایاصوفیه باید بار دیگر به موزه تبدیل شود، گفت: آیا پمپئو فرمایش دیگری ندارند؟ اجدادشان کل موزه‌های جهان را به کلیسا تبدیل کردند و هرچه توانستند از زمان شکست اندلس کلیسا ساختند؛ حال جایی که مدت 500 سال قدمت دارد تا روز قیامت مسجد باقی خواهند ماند و مردم ترکیه به‌دلیل اقدام اردوغان مدیون رئیس‌جمهور کشورشان هستند.

وی در که برنامه تلویزیونی «ایران» که از شبکه دو صدا و سیمای این کشور پخش شد صحبت می کرد، ادامه داد: با وجود همه تبلیغات لائیک ها، من دوره‌ای به ترکیه سفر کردم، در یکی از مساجد این کشور نماز خواندم و مشاهده کردم مساجد در زمان اقامه نماز پر می‌شود و حتی مردم در خیابان‌ها صف می‌بندند. مردم ترکیه به اسلام اصیل و راستین پایبند هستند و بزرگان شیعه احترام می گذارند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

ترکیه بار دیگر شمال عراق را بمباران کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimترکیه بار دیگر شمال عراق را بمباران کرد به گفته منابع محلی در اقلیم کردستان عراق، جنگنده ترکیه‌ای طی سه نوبت، پایگاه‌های ”پ‌ک‌ک“ در روستای کربلی را بمباران کرد

دست‌کم هزار نفر دیگر در ترکیه کرونا را شکست دادند

شمار قربانیان کرونا در ترکیه به 230 هزار و 873 نفر رسیدشمار قربانیان کرونا در ترکیه به 230 هزار و 873 نفر رسید

روسای جمهور ترکیه و ایران تلفنی گفت‌وگو کردند

ترکیه بین 900 هزار نیازمند در سوریه گوشت قربانی توزیع می‌کند

مردم تل‌ابیض و راس‌العین سوریه پس از سالها عید قربان را جشن گرفتند

مشاور امور بین الملل رهبر ایران گفت ایاصوفیه تا روز قیامت مسجد باقی خواهند ماند و مردم ترکیه به‌دلیل اقدام اردوغان مدیون رئیس‌جمهور کشورشان هستند.خبرگزاری تسنیم به نقل از شفق نیوز، یک جنگنده ارتش ترکیه دیشب بار دیگر مواضع گروه تروریستی «پ‌ک‌ک» در شمال عراق را هدف قرار داد.شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه با ترخیص 996 تن طی شبانه‌روز گذشته به 214 هزار و 535 نفر افزایش یافت.31.

02.08. به گفته منابع محلی در اقلیم کردستان عراق، ارتش ترکیه طی سه نوبت، پایگاه‌های پ‌ک‌ک در روستای کربلی را بمباران کرد.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین الملل رهبر ایران در واکنش به اظهارات چندی پیش مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که مدعی شده بود ایاصوفیه باید بار دیگر به موزه تبدیل شود، گفت: آیا پمپئو فرمایش دیگری ندارند؟ اجدادشان کل موزه‌های جهان را به کلیسا تبدیل کردند و هرچه توانستند از زمان شکست اندلس کلیسا ساختند؛ حال جایی که مدت 500 سال قدمت دارد تا روز قیامت مسجد باقی خواهند ماند و مردم ترکیه به‌دلیل اقدام اردوغان مدیون رئیس‌جمهور کشورشان هستند.2020 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی وزارت بهداشت ترکیه با انتشار نموداری مربوط به آخرین وضعیت شیوع کرونا در کشور اعلام کرد: شمار بهبودیافتگان از ویروس کرونای جدید «کووید-19» در ترکیه با ترخیص 996 بیمار دیگر طی 24 ساعت گذشته به 214 هزار و 535 نفر رسیده است. وی در که برنامه تلویزیونی «ایران» که از شبکه دو صدا و سیمای این کشور پخش شد صحبت می کرد، ادامه داد: با وجود همه تبلیغات لائیک ها، من دوره‌ای به ترکیه سفر کردم، در یکی از مساجد این کشور نماز خواندم و مشاهده کردم مساجد در زمان اقامه نماز پر می‌شود و حتی مردم در خیابان‌ها صف می‌بندند. انتهای پیام. مردم ترکیه به اسلام اصیل و راستین پایبند هستند و بزرگان شیعه احترام می گذارند.

ولایتی گفت: زمانی قرار بود در ترکیه اردوغان به مناسبت عاشورا سخنرانی کند و حدیث معروفی از امام حسن و حسین قرائت کرد؛ این نشان از ابراز علاقه مردم ترکیه به اسلام و همچنین شیعه دارد. همچنین 8. دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه «بعد از اقدام اردوغان تمام دنیای مسیحیت به خروش آمدند» تصریح کرد: آنها نسبت به تبدیل شدن موزه ایاصوفیه به مسجد انتقاد کردند و گفتند اگر چنین باشد، باید تمام موزه‌ها قبل از سال 1942 به مسجد و کلیسا تبدیل شود. .