ولایت غزنی؛ طالبان ۹ سرباز ارتش افغانستان را کشت

14/12/2019 06:54:00 ب.ظ

ولایت غزنی؛ طالبان ۹ سرباز ارتش افغانستان را کشت

حمله تروریستی, طالبان

ولایت غزنی؛ طالبان ۹ سرباز ارتش افغانستان را کشت

آمار سربازان کشته شده در حالی از سوی وزارت دفاع افغانستان ۹ نفر اعلام شده است که یک مقام محلی گفته است که تعداد کشته‌های نیروهای امنیتی افغانستان در این حمله ۲۳ نفر است.

این نوع حملات که به «حملات از داخل» مشهور است، نوعی تهدید دائمی در افغانستان به شمار می رود که نیروهای افغان و همچنین نیروهای بین‌المللی چندین بار قربانی آن شده‌اند.در ۲۹ ژوئیه، یک سرباز افغان در پایگاه نظامی افغانستان در جنوب قندهار دو سرباز آمریکایی را به قتل رساند.

خشونت‌ها در حالی در افغانستان جریان دارد که ایالات متحده آمریکا و طالبان تلاش دارند در مذاکراتشان راهی برای ایجاد صلح در افغانستان و پایان دادن به جنگ داخلی در این کشور پیدا کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

طالبان برادران غنی گگ حرامزاده تا چی وقت این بدبختی را ادامه می‌دهد من حیرانم که این حیوان صف ها هیچ خسته نمی‌شود از این کار بی وجدانی شان حیف نان که این حرامزاده ها میخورن. لابد حکومت ایران با خرید میلیونی مواد مخدر برای فروش در بازار اروپا و منطقه قدرت اقتصادی طالبانها را جهت مانور بیشتر تقویت کرده!

برایان هوک: اقتصاد ایران دزدسالاری شده است | DW | 12.12.2019برایان هوک در شورای روابط خارجی آمریکا گفت جمهوری اسلامی ۴۰ سال وقت داشت که اقتصاد ایران را سامان دهد اما منابع کشور را برای صدور انقلاب صرف کرد. او افزود که رژیم ایران تنها زبان فشار اقتصادی را می‌فهمد. جمهورى جاعش اسلامى آدمكش دزد در يك كلام فقط زبان زور را ميفهمد وقتيكه هميشه مته پر زور باشد حكومت آدمكش اسلامى ايران عقب نشينى ميكند ، و رهبر جاكش آدمكش اشغالگر دزدش هم نرمش قهرمانانه از خودش نشان ميدهد كافيست جهان غرب و بخصوص كشورهاى اروپايى از حمايت و داد و ستد با آن دست بردارد راست میگه،خو ‼️👏🏻👏🏻 شما تمام زورتان را در چهل سال گذشته زديد و نتيجه شو گرفتيد. حالا چهل سال ديگه هم زور بزنيد، همين ميشه؛ ايران به جلو، شما به عقب. چهل سال قبل شماروازايران بيرون كرديم، امروز از منطقه و انشالله در آينده نه چندان دور شما و دو سگ نگهبان يهود و سعودتان را بكلى از تاريخ پاك ميكنيم

فدراسیون فوتبال: دستمزد ویلموتس استقراض شده استروابط عمومی فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره قرارداد مارک ویلموتس ارائه کرد. از کجا استقراض کرده و چگونه؟ لطفا شفاف اعلام کنند

جاسازی قرص کپسول در کیک‌ها عمدی بوده استتایید وجود قرص در کیک| جاسازی عمدی قرص و کپسول در برخی کیک‌های ایرانی و پس از کارخانه انجام شده و احتمالا اقدامی برای تشویش اذهان عمومی است.موارد، بیشتر در استان‌هایی مثل سیستان و بلوچستان و هرمزگان است.در مغازه‌ها موردی از وجود قرص یا کپسول نبوده است. من هم پيدا كردم با مدرك جاسازی قرص در کیک | دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی کشور: کیک و بیسکوئیت در کارخانجات صنایع غذایی با دمای ۴۰۰ درجه سانتیگراد تولید می‌شوند، بنابراین آلوده شدن کیک و بیسکوئیت‌ها به قرص‌ در چنین شرایط حرارتی از لحاظ فنی امکانپذیر نیست.

نیروی هوایی شیلی: هیچکس در حادثۀ سقوط هواپیمای نظامی زنده نمانده استنیروی هوایی شیلی روز پنج‌شنبه اعلام کرد که در جریان جستجوها برای یافتن نشانی از یک هواپیمای نظامی مدل «سی-۱۳۰هرکولس» که رهسپار قطب جنوب بوده، بقایای اجساد سرنشینان را یافته است.

سناتور آمریکایی: به رسمیت شناختن «کشتار ارامنه» در کنگره پیامی به ترکیه استکریس کونز سناتور دمکرات در مجلس سنای آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 12 دسامبر تصویب قانون به رسمیت شناختن

اظهارات برایان هوک در رابطه با مذاکره، تبلیغاتی استسخنگوی شورای عالی امنیت ملی: اظهارات برایان هوک در رابطه با مذاکره، تبلیغاتی است هدف آن تحریف اذهان عمومی در رابطه با خروج واشنگتن از برجام است

ناصر احمد فقیری، عضو شورای ولایتی غزنی که آمار ۲۳ کشته را اعلام کرده، افزوده است که نیروهای طالبان که این عملیات را انجام داده‌اند، هفت نفر بودند که پس از این عملیات از محل گریختند.مسئول امور ایران در وزارت خارجه آمریکا، روز پنجشنبه ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) در شورای روابط خارجی سخنرانی کرد و دست‌های خالی حاکمیت ایران را از دستاوردهای"فشار حداکثری" دانست.به گزارش ایسنا، فدراسیون فوتبال اعلام کرد: ۱.محمد حسین عزیزی عصر پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: مواردی که گزارش شده شامل جاسازی قرص و کپسول‌های مختلف از جمله آنتی بیوتیک بوده که در داخل کیک های چند برند معروف جاسازی شده است.

این نوع حملات که به «حملات از داخل» مشهور است، نوعی تهدید دائمی در افغانستان به شمار می رود که نیروهای افغان و همچنین نیروهای بین‌المللی چندین بار قربانی آن شده‌اند. در ۲۹ ژوئیه، یک سرباز افغان در پایگاه نظامی افغانستان در جنوب قندهار دو سرباز آمریکایی را به قتل رساند.» او با اشاره به تحریم‌های تازه و کوچک شدن بخش نفت، تاکید کرد که رژیم جمهوری اسلامی بیش از این تاب تحمل فشارهای اقتصادی را نخواهد داشت: «جمهوری اسلامی دیگر نمی‌تواند شرکت‌های زیان‌ده را نگاه دارد. خشونت‌ها در حالی در افغانستان جریان دارد که ایالات متحده آمریکا و طالبان تلاش دارند در مذاکراتشان راهی برای ایجاد صلح در افغانستان و پایان دادن به جنگ داخلی در این کشور پیدا کنند. ۲. هم‌رسانی این مطلب: ..