وقوع دو انفجار در بغداد، همزمان با حضور فرمانده نیروی قدس سپاه در عراق

27/10/1400 02:18 ق.ظ

🔺 وقوع دو انفجار در بغداد، همزمان با حضور فرمانده نیروی قدس سپاه در عراق ▪️پس از برگزاری اولین جلسە مجلس عراق و انتخاب هیات رئیسە آن در یکشنبە گذشتە، تنش و نا آرامی‌ها در بغداد افزایش یافت.

رسانە وابسته به سازمان امنیت عراق، یکشنبە شب از دو انفجار همزمان در منطقە کرادە بغداد خبر داد. سال ۲۰۱۶ هم در یک بمب‌گذاری در منطقە کرادە در بغداد ٣٠٠ تن کشتە شدند. اواسط اکتبر، نیروهای امنیتی عراق اعلام کردند مسئول بمب‌گذاری منطقە کرادە در بغداد را در یک کشور خارجی دستگیر کردەاند.

حضور قاآنی در عراق

دو انفجار بغداد همزمان با حضور اسماعیل قاآنی، فرماندە نیروی قدس سپاە پاسداران در نجف عراق شده است. رسانە‌های دولتی ایران تصاویری از حضور اسماعیل قاآنی در مزار امامان شیعە و همچنین قبر ابو مهدی مهندس را منتشر کردە‌اند.

ابو مهدی مهندس، معاون رئیس حشد الشعبی، همراە با قاسم سلیمانی فرماندە پیشین نیروی قدس سپاە پاسداران، ١٣ دی ماە ٩٨ در حملە پهپادی آمریکا در نزدیکی فرودگاە بغداد کشتە شد. پس از برگزاری اولین جلسە مجلس عراق و انتخاب هیات رئیسە آن در یکشنبە گذشتە، تنش و نا آرامی‌ها در بغداد افزایش یافت. headtopics.com

آمریکای جنایتکار و تروریست هر جا پا گذاشت جز بدبختی و ناامنی و کشتار برای مردم آنجا چیزی به ارمغان نیاورد به امروز افغانستان نگاه کنید به عراق و سوریه و یمن و لیبی و میانمار و... ولی هیمنه پوشالی آمریکا ۴۳ سال‌ است که توسط جمهوری اسلامی ایران شکسته شده و این برایشان درد دارد

بزار پولهای بلوکه شده بدست ایران برسه اتش جنگ ازلبنان تایمنو حتی امریکای لاتین روشن میشه

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

کلاس تاریخ در روم باستان و نجوم در نزدیکی سیاره‌ها؛ تحصیل در متاورسشرکت‌کنندگان در کلاس تاریخ با استفاده از تجربه متاورس خواهند توانست به روم باستان یا اتاق بیضی شکل کاخ سفید (دفتر کار رئیس‌جمهوری آمریکا) بروند. آنها همچنین در کلاس نجوم و علوم می‌توانند سیاره‌های مختلف را در متاورس از نزدیک تماشا کنند.

کره شمالی در آزمایشی متفاوت دو موشک را از سطح یک قطار شلیک کردکره شمالی در سومین آزمایش تسلیحاتی از ابتدای سال جاری، به‌رغم وجود تحریم‌های جدید آمریکا دو موشک کوتاه‌برد را از سطح یک قطار شلیک کرد.خبرگزاری رسمی

شلیک به کولبران در بانه؛ «هه‌نگاو»: یک نفر کشته و دو تن زخمی شدند🔺شلیک به کولبران در بانه؛ «هه‌نگاو»: یک نفر کشته و دو تن زخمی شدند ▪️یک سازمان حقوق بشری گزارش داد که بر اثر شلیک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در شمال غربی ایران، یک کولبر به نام «مهران رحمانی، ۲۴ ساله» کشته و دو تن دیگر زخمی شدند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

صدای انفجار در چند شهر استان‌های غربی ایران و سکوت مقامات | DW | 16.01.2022شبکه‌های اجتماعی و برخی خبرگزاری‌ها در ایران از صدای انفجار در چند شهر در غرب ایران از جمله در کرمانشاه، سنندج و همدان خبر داده‌اند. مقام‌های مسئول در این مناطق هنوز درباره منبع این انفجارها اظهارنظر مشخصی نکرده‌اند. همچنین در کرج

شنیده شدن صدای انفجار مهیب در ۴ استان غربی ایرانسه ساله واسه هر صدای انفجاری این عکسو استفاده میکنین خسته نشدین!؟ رزمایش پدافندی ،. سه شهر رو همزمان میلرزونه ؟؟؟؟

شنیده شدن «صدای چند انفجار در غرب ایران»؛ منابع صدای آمریکا از «انفجار مهیب» در سنندج خبر دادند🔺شنیده شدن «صدای چند انفجار در غرب ایران»؛ منابع صدای آمریکا از «انفجار مهیب» در سنندج خبر دادند ▪️گروهی از ساکنان چند شهر، بامداد ‌یکشنبه صدای چند انفجار‌ را که به گفته آن‌ها مهیب بوده شنیده‌اند. ⬇️ بیشتر بخوانید: الان چیکارکنیم بریم دنبال صدا بگردیم ساعت دوشب نه والا خو بگو چیکار کنیم حمله اسرائیل 👏👏👏👏 امام زمان با یک روز تاخیر ظهور کرده آنهم با اف ۳۵!

انفجار اول در نزدیکی بانک «جیهان» در نزدیکی تئاتر ملی و انفجار و انفجار دوم هم نزدیک بانک کردستان در میدان «الواثق» روی داد. هر دو انفجار به وسیله بمب‌های صوتی بودند. دو نفر در این انفجارها مجروح شدند.

سال ۲۰۱۶ هم در یک بمب‌گذاری در منطقە کرادە در بغداد ٣٠٠ تن کشتە شدند.

اواسط اکتبر، نیروهای امنیتی عراق اعلام کردند مسئول بمب‌گذاری منطقە کرادە در بغداد را در یک کشور خارجی دستگیر کردەاند.

حضور قاآنی در عراق

دو انفجار بغداد همزمان با حضور اسماعیل قاآنی، فرماندە نیروی قدس سپاە پاسداران در نجف عراق شده است. رسانە‌های دولتی ایران تصاویری از حضور اسماعیل قاآنی در مزار امامان شیعە و همچنین قبر ابو مهدی مهندس را منتشر کردە‌اند.

ابو مهدی مهندس، معاون رئیس حشد الشعبی، همراە با قاسم سلیمانی فرماندە پیشین نیروی قدس سپاە پاسداران، ١٣ دی ماە ٩٨ در حملە پهپادی آمریکا در نزدیکی فرودگاە بغداد کشتە شد.

پس از برگزاری اولین جلسە مجلس عراق و انتخاب هیات رئیسە آن در یکشنبە گذشتە، تنش و نا آرامی‌ها در بغداد افزایش یافت.

پنج شنبە شب منطقە سبز بغداد و سفارت آمریکا هدف حملە سە راکت قرار گرفت. بامداد شنبە نیز هم رسانە سازمان امنیتی عراق اعلام کرد کە یک حملە پهپادی بە پایگاە هوایی بلد در شمال بغداد خنثی شد.

مقر‌های حزب دموکرات کردستان عراق، و ائتلاف تقدم از هم پیمانان جریان صدر بە رهبری مقتدی صدر نیز تاکنون چند بار هدف حملە قرار گرفتەاند.

مقتدی صدر، روحانی پر نفوذ شیعە، کە برندە انتخابات مجلس است خواستار تشکیل یک حکومت اکثریت ملی و خلع سلاح شبە نظامیان وابستە بە ایران در عراق است.

ائتلاف «چارچوب هماهنگی» متشکل از گروەهای نزدیک بە ایران، می‌گوید اولین جلسە مجلس و انتخاب هیات رئیسە آن غیر قانونی بودە و آن را قبول ندارد.

این گروەها کە بە بازندە انتخابات اکتبر مجلس نیز شناختە می شوند، در دادگاە فدرال علیە اولین جلسە مجلس شکایت کردند و دادگاە فدرال نیز موقتا فعالیت‌های هیات رئیسە مجلس را بە حالت تعلیق درآورد.

این گروەها همچنین تهدید کردە‌اند کە جلسە اول مجلس عراق را بە سوی یک آیندە نامعلوم می‌برد و روزهای سختی در انتظار عراق است.

بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و مقامات عراق روز جمعە در گفتگو با خبرگزاری رویترز اصرار مقتدی صدر برای تشکیل یک حکومت اکثریت ملی کە عملا گروەهای وابستە بە حکومت ایران را بە حاشیە می‌راند، یک «قمار خطرناک» نامیدند.

مطالب مرتبط